Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobór gatunków ryb  (Przeczytany 2245 razy)
roger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


« : Kwiecień 13, 2007, 21:58:20 »

Mam aqwa 130 litrów. Mam w nim 10  brzanek sumatrzańskich,2 gurami, 2 tetry kolor, 2 sumy, 1danio, 1 kardynałek. Miałem więcej rybek ale mi padły w ostatnim czasie. stało się to po zmianie jedzenia, kupiłem jakieś tanie na giełdzie. Chciałem zaoszczędzić i prawdopodobnie od tego mi umarły rybki. Zdechło mi: 4 danio, 4 kardynałki, dwa glonojady, 1 welonka, 4 mieczyki. Jest to wina albo tego jedzenia,albo  że ostatnio kupiłem brzanki sumatrzańskie. Chcę w niedziele jechać dokupić sobie rybki tylko nie wiem jakie???  Jakie roślinki?HuhHuh Wiem że brzanki nie mogą żyć ze skalarami i czym jeszcze? HELP ME!
Z góry wszystkim dziękuje.
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 13, 2007, 22:40:56 »

Guraminom też mogą obgryzać płetwy. Danio i kardynałki dokup po 4 sztuki bo to ryby stadne.  Wink Wink Wink
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

roger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 14, 2007, 13:41:57 »

To są duże guraminy i ich się nie czepiają. Wiem że te ryby są stadne tylko nie wiem czy ni ich znowu nie poobgryzają. Nie wiesz z kim  mogą żyć moje rybki???
Zapisane
xmateuszxxx
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 14, 2007, 16:08:07 »

A nie bedzie mial za duzo tych rybek???
Zapisane

160l
roger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 14, 2007, 18:08:07 »

sądzę że nie. Zamierzam sprzedać brzanki sumatrzańskie. Okło ilu rybek mogę mieć w takim aqwa?
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2007, 18:40:24 wysłane przez roger » Zapisane
czarek
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 14, 2007, 20:07:08 »

z brzankami nie mogą być takie rybki jak gubiki czy gurami(ogólnie wszystkie o okazałych płetwach i ogonach) ja na twoim miejscu kupił bym sobie z dwa otoski ( do czyszczenia akwa) i stadko brzanek zielonych
Zapisane
xmateuszxxx
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2007, 08:31:27 »

na twoim miejscu gokupil bym ze 2 gurami pozbyl bym sie 1 danio i moze pretniki, albo zamiast gurami proporczykowce i danio:)
Zapisane

160l
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 16, 2007, 21:32:41 »

gurami i brzanki to kiepskie połączenie. sprawdź w jakim stanie sa płetwy czuciowe gurami (to te nitkowate płetwy na brzuchu) - jeśli są poobgryzane to źle. gurami orientują się w przestrzeni w dużej mierze dzięki tym płetwą które są u nich bardzo unerwione. Uszkodzenie ich powoduje u ryby ból i silny stres, a niestety brzanki mają tendencje do obgryzania takich nitkowatych płetw. Jeśli płetwy są całe to może faktycznie twoje brzanki czują respekt to większych gurami i ich nie ruszają - wtedy mogą zostać.
To mamy już 2 gurami i 10 brzanek.
Mówisz że masz 2x Tetra color - to ksantorycznie ubarwiona żałobniczka więc można by ich dokupić jeszcze ze 3 - byłoby w sumie 5 (można mieszać zarówno zwykłe żałobniczki jak i te "odmiany" 'tetra color').
2 gurami, 10 brzanek i 5 żałobniczek to moim zdaniem wystarczająco jak na taki zbiornik. A masz tam jeszcze sumy. Na glony możesz sobie kupić jednego labeo (jednego! bo te ryby nie tolerują się wzajemnie).
Kardynałka i danio komuś oddaj albo zanieś do sklepu,może w zamian dostaniesz jakąś zniżkę na żałobniczki Wink

PS: Nie przesadzaj z liczbą ryb w akwarium. rybki wtedy są silnie zestresowane i łatwo o chorobę.

pozdrawiam i życzę sukcesów hodowlanych.
Zapisane

roger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 17, 2007, 18:52:47 »

Ja jednak zrobiłem tak: wymieniłem brzanki na danio. Na dno kupiłem 5 kirysów panda, 2 gibicepsy(glonojady).2 parki gupików, 3 mieczyki 2 samiczki i jednego samca bo dwa samce w okresie tarła są dla siebie nie bezpieczne. 1bojownika. 2 tetry kolor.Lukas czytałem o twoich bojownikach i jestem pod wrażeniem.  Good !
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: