Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « czy gupiki jakos sie aklimatyzuja czy cos ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: czy gupiki jakos sie aklimatyzuja czy cos ?  (Przeczytany 2986 razy)
McRmv
Nowy
*
Wiadomości: 27


« : Marzec 06, 2007, 20:24:39 »

Witam

mam w 50l 6 gupik i wszystko by bylo spoko gdy by nie to ze zachowuja sie one dziwnie np 4 siedza w kacie za kamieniami zaraz przy filtrze i jakies pogaduchy a 2 samiec i samica po drugiej stronie tez w kacie i co jakis czas zmiany i takie tam albo zbieraja sie w kupe i plywaja przy powierzchni jak by zamalo powietrza chcialy powiedziec z tym ze mam filtr ktory na powietrza i brzeczyk ktory tez na powietrza .... i roslinki .... i nie wiem mam je jakies 8h w akwa ale jeszcze nie widzialem takiej akcji nigdy
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 06, 2007, 20:26:38 »

Według mnie muszą sie przyzwyczaić do nowego otoczenia. U mnie było tak samo z każdą mniejszą rybka  Wink Wink Wink
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

McRmv
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #2 : Marzec 06, 2007, 20:32:08 »

chili wszystko okej ze nie chowaja sie np w kamieniach czy w krzaczkach tylko tak dziwnie... ?? w takim razie ide wylacze powietrze w filtrze bo to glupio wyglada  dzienki ....
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 06, 2007, 20:38:33 »

Może wybrały sobie akurat kąt twojego akwarium  Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

McRmv
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #4 : Marzec 06, 2007, 20:44:51 »

to chyba ze takie sa :] a co mozna polaczyc z gupikami jakies male rybki najlepiej takie co lubia sie chowac ale tez nie zaczesto i zeby nie gryzly im ogonow :d
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 06, 2007, 20:46:13 »

Kardynałki, razbory tylko nie wiem czy często się chowią
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

McRmv
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #6 : Marzec 06, 2007, 20:48:40 »

a cos takiego mniej pospolitego moze jakis piskorek czy wegorek czy mozne nie wiem sumik jakis ?
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 06, 2007, 20:51:05 »

Nie sądzę, żeby do takiego akwarium można wsadzic takie rybki  Undecided Undecided Undecided
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

McRmv
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #8 : Marzec 06, 2007, 20:53:03 »

szkoda....  Angry ale nic to cos sobie pokombinuje... dzieki za rade .... bo mam nadzieje ze dam rade...
Zapisane
McRmv
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #9 : Marzec 06, 2007, 21:42:29 »

czemu gupiki plywaja ciagle przy powierzchni ??
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #10 : Marzec 07, 2007, 10:47:11 »

Przeważnie rybki pływają przy powierzchni jak muszą się dotlenić, a to znaczy, że masz za mało tlenu w wodzie. Aby nagromadzić tlen potrzebny jest ruch w wodzie. Najlepiej wtedy kupić porządny napowietrzacz  Good !
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

glonojad
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 349



« Odpowiedz #11 : Marzec 07, 2007, 10:53:42 »

naj lepiej zakupic kurtyne napowietrzajaca albo filtr z deszczownica a to ze siedza w kupie razem to pewnie szok moje tez tak kiedys mialy
Zapisane

McRmv
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #12 : Marzec 07, 2007, 12:51:31 »

tez tak o Tym myslalem ze one potrzebuja powietrza sek w tym ze w akwarim 50l mieszka 6 rybek i z 5 roslinek do tego jest brzeczyk stary ale bable wtlacza :] i jeszcze filtr ktory tez puszcza babelki wiec nie wiem czy sens wkladac jest w to wiecej... powietrza . a i jeszcze kiedys mialem ze 2 razy tyle rybek i to roznych nie tylko gupkow i wszystko bylo inaczej jakos zylo to wszystko chociarz bylo mniej roslin ... zastanawiam sie nad swiatlem...  moze zwykla zarowka jest dla nich za mocna zz lampki albo cos no nie wiem... jak wczoraj plywaly tak plywaja wygladaja na zdrowe ... nie wiem ciagle szukam wsparcia...
Zapisane
małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #13 : Marzec 07, 2007, 14:39:41 »

Zaraz zaraz! Na początku napisałeś że masz je 8h w akwarium. A czy akwarium dojrzało? Czy oby nie wpuściłeś ryb do za świeżej wody?
Zapisane
McRmv
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #14 : Marzec 07, 2007, 15:55:31 »

napewno do zaswierzej wody... bo ona sobie tam stala ze 75h max ale nie moglem czekac dluzej bo mialem rybki uratowane z kataklizmu dla nich dosc konkretnego bo jedynie one uchowaly sie z potluczonego akwarium nie liczac paru glonojadow ktoryj niestety ja nie dostalem ;[ .... wkazdym badz razie woda napewno za swierza... no ale co zrobic ? teraz mam niby ? sam niewiem czy to woda tylko woda brak powietrza czy moze to poprostu rybki sie boja nowego otoczenie czy moze cos im sie stalo podczas stluczki czy moze zle zniosly paro godzninne siedzenie w sloiku ... nie wiem jak cos sie zmieni napewno napisze...
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: