Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Barwniak czerwonobrzuchy w 112l
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Barwniak czerwonobrzuchy w 112l  (Przeczytany 4731 razy)
Juliaa
Nowy
*
Wiadomości: 4


112l wodny świat


« : Grudzień 03, 2014, 13:33:10 »

Witam, przejrzałam forum na temat barwniakow ale nie znalazlam informacji ktore chcialam uzyskac wiec stad moje pytanie. Czy moge dokupic barwniaki do obsady :
2x gurami mozaikowe
2x mieczyk
5x zwinnik blehera
5x neon innesa
kosiarka
5x platka
2x bocja striata
najbardziej obawiam sie o gurami ktore sa juz dosyc duze i pieknie wybarwione czy nie bede zbyt zestresowane obecnoscia barwniakow?

« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2014, 14:11:12 wysłane przez Juliaa » Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #1 : Grudzień 03, 2014, 13:41:30 »

Z własnego dświadczenia powiem że barwniaki są spokojne do puki niema młodych. Jeśli masz gęsto zarośnięte akwarium nie powinny mocno ganiać innych ryb. Ważne też żeby np kokos stał wyjściem w kierunku ścianki tak żeby inne ryby nie pływały koło miejsca gdzie znajdują się młode barwniaki pod ochroną rodziców.
Zapisane

Juliaa
Nowy
*
Wiadomości: 4


112l wodny świat


« Odpowiedz #2 : Grudzień 03, 2014, 13:45:06 »

Ale sadzisz ze gurami beda bezpieczne?
Zapisane
Juliaa
Nowy
*
Wiadomości: 4


112l wodny świat


« Odpowiedz #3 : Grudzień 03, 2014, 14:23:54 »

A jeszcze mam pytanie mam w tym akwarium kilka krewetek red cherry czy mam je wszystkie przełożyć do krewetkarium czy barwniak nie bedzie nimi zainteresowany?
Zapisane
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #4 : Grudzień 03, 2014, 16:08:53 »

Gurami mogą zostać natomiast krewetki wejdą w jadłospis barwniaków. papa krewetki.
Zapisane
Juliaa
Nowy
*
Wiadomości: 4


112l wodny świat


« Odpowiedz #5 : Grudzień 03, 2014, 16:34:10 »

A czy do tarła barwniaków moze dojsc w głownym zbiorniku bez przekladania ich do innego? Bo niestety takiego nie posiadam Huh
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #6 : Grudzień 03, 2014, 22:29:44 »

Barwniaki czerwonobrzuche tak samo jak szmaragdowe bez problemu powinny odchowac mlode pod warunkiem ze niema zby t wielu duzych ryb i jest troche zarosli. Ogòlnie bardziej polecam szmaragdowe, jak dla mnie bardziej spokojne no i ładniejsze.
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #7 : Grudzień 05, 2014, 22:45:55 »

U mnie barwniaki się wytarły w ogólnym ze skalarami, brzankami rekinimi, guraminami itd. Do dorosłości dotrwało kilkanaście sztuk. Mają się świetnie. Doszedłem do wniosku, że na zarośnięte akwarium 900l maksymalnie 2 pary barwniaków. Samce się nie lubią. Miałem trzy pary i się na wzajem w końcu powykańczały (samce), została jedna. Samice też się gryzą, ale mniej. W każdym razie jak 112l - to max jedna para.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: