Akwarium dla bojownika.

(1/33) > >>

kingolek:
Siemka! Mam wielki problem. Czytałam wszystkie posty, wszystko w necie co tylko mogłam o bojowniku.
Jednak potrzebuję opinii na mój własny temat...
Dwa miesiące temu kupiłam sobie rybkę, bojownika oczywiście (była to moja pierwsza rybka, jestem początkująca).
Był on najpierw przez 1 dzień w kuli, jednak przeczytałam że nie może w niej być więc udałam się do sklepu akwarystycznego i pytałam o pomoc sprzedawcy. No i oczywiście kity jak nie wiem.
Akwarium kupiłam 8l, kolorowy żwirek, sztuczna roślina i zamek. To wszystko, nie miałam pogrywy, grzałki ani filtra bo przecież Bojownik "nie potrzebuje".
Jasne;/
Temperatura była pokojowa 23 *C
I przez idiotycznych sprzedawców straciłam kochaną rybkę. Przyzwyczaiłam się do Czesia, był taki zabawny.
Wode podmieniałam całą ( bo wtedy nie wiedziałam jak się zmienia).

Był taki śliczny...
No ale mniejsza z tym.
Spodobała mi się akwarystyka. Dlatego chciała bym mieć jeszcze jedną rybkę, rownież bojownika bo nie chcę żadnej innej Ryby (one potrzebują wielkie przestrzenie. Akwarium ma wielkie zmiany. A mianowicie:
-Nadal 8 litrów bo niestety większego nie mogę kupić (brak pieniędzy)
-Prawdziwe kamyczki rzeczne
-Zamek (nadal tamten)
-ŻYWA roślinka
-Pokrywa (taka niby, tzn. jest to szkło położone na akwarium, ale zawsze coś)
-I GRZAŁKA! Co najważniejsze chyba.
(niestety filtra nie ma i nie będzie, rodzice się nie zgadzają i nie mam pieniędzy. Ale kupię mu na pewno jeszcze kilka żywych roślinek ale to z czasem)

Grzałka bez termostanu, ale ma 10 W i grzeje do 28 stopni, więcej już nie daje rady. Kupiłam ją wczoraj, więc dopiero Temperatura musi się ustatkować. Akwarium ma teraz 27 stopni.
Niestety nie mam żadnych bajerów typu odmulacz i te sprawy, jakieś tam bajery do wody itp. To wszystko wiąże się z kosztami...
Nie chcę kupować bojownika ze sklepu gdzie pływa w wielkim Akwarium z filtrem i grzałką, i jest mu dobrze( A tak własnie zrobiłam wcześniej). Chcę kupić bojownika z kubeczka, uważam że są one takie biedne. Nie mogą sie nawet obrócić. I jak wejdą do takiego 8l. to będzie im o wiele lepiej. A w kubeczku mają temperature 23, a w Akwarium mam 26/27. Czy będzie takiej rybce dobrzE? Bo nie chcę je skazywać na cierpienie. Wiem że nie będzie miał pałacu, ale czy będzie miał aż tak źle? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam:)

rzymek1995:
Juz to na jakims forum  pisAłas słowo w słowo chyba aqwaforum czy cos takiego nie bojownik niemoze byc w takim akwa ja ci proponuje uzbierac na akwa 25 l z filtrem i grzałkom i wtedy takie rybce bedzie oki nawet moze do niego 2 samice ale w tym 8 l bedzie mu cieszko

lauri24:
wiesz co?
może zamiast bojownika pokusisz się o krewetki red cherry??
bo dla bojusia to jednak troszkę za mało  :-\
ja mam 5l. a w nim krewetki i wyglądają przepięknie  ;D
tak jak mówisz bojuś się będzie męczył w kubeczku ale przesadzenie go do 8l. akwarium bez filtra niewiele mu pomoże  :-\
każda ryba potrzebuje filtra !! pamiętaj o tym ;)
musisz DUŻŻŻŻOOO czytać ;)

kingolek:
A taka krewetka to jaką temperature i ile miejsca??? I nie musi filtra?

matka siedzi z tyłu:
Cytat: rzymek1995  Październik 13, 2008, 18:38:29

Juz to na jakims forum  pisAłas słowo w słowo chyba aqwaforum czy cos takiego nie bojownik niemoze byc w takim akwa ja ci proponuje uzbierac na akwa 25 l z filtrem i grzałkom i wtedy takie rybce bedzie oki nawet moze do niego 2 samice ale w tym 8 l bedzie mu cieszko


Ja to widziałam na forum bojownik.pl
Kingolek jak widać rozpaczliwie szuka poparcia dla swoich zamysłów. Niestety bez skutku, bo żaden rozsądny akwarysta nie poprze trzymania ryby w tak małym pojemniku.

P.S. Rzymek1995, 25l to akwarium w sam raz dla jednego samca i to wszystko. Dla samca z samiczkami minimum 40-45.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona