Akwarium dla bojownika.

<< < (27/33) > >>

Pethro:
trzeba było napisać list do Sw Mikołaja o akwarium by jakoś nakierować na dobrą drogę zapędy rodzinki hehe :P do tej obsady to z czystym sumieniem bym jakieś 200l polecił dopiero :P

musisz uświadomić rodzinkę że tym rybkom jest źle w takim ścisku :( oprócz bojka to tam miejsce jest najwyżej na gupiki lub neonki :Pa reszta musi odejść bo bedziesz miała problemy... z resztą już masz chwaląc sie że bojownik ma podzarte płetwy :(

Cytuj

A przeciez gupikow musi byc wiecej!!!!!!
taa... i nie bedzie zupy rybnej tylko gulasz rybny  O0

All-star:
Powiedz rodzince, że jak chcą Ci takie porcje rybne dokupować to od razu niech kupią akwarium większe ;) Bojownik w takim akwarium nie może być trzymany w harem (bojownik+2samice) a co dopiero w tej obsadzie którą otrzymałaś. Rybki wydzielają szkodliwe substancje i mogą się nawzajem podusić :(

Glonojady- to jak podejrzewam zbrojniki niebieskie. Są małe tylko na początku, z czasem osiągają nawet 12cm! jeżeli mówisz, że są małe i nie rosną to być może oznaka karłowacenia.
neonki, gupiki- mogłyby być w akwarium, ale pojedynczo, czyli np 6-7 neonków ( musi być minimum bodajże 6 bo to rybki stadne) bądź same gupiki- tu polecam same samce ponieważ nie będzie problemu z rozmnażaniem.
danio- fakt są małe jednak są zdecydowanie za ruchliwe na to akwarium :(
no i samo gurami potrzebuję jakieś 54litry (proszę mnie poprawić jeżeli jestem w błędzie)
aha.. kiryski- pływają po dnie bo to rybki denne ;)

dwight 18:
Cytuj

neonki, gupiki- mogłyby być w akwarium, ale pojedynczo, czyli np 6-7 neonków

na neony minimum 60l,a na gurami minimum 100

25l o naprawdę malutkie akwarium i możesz w nim trzymać albo samego bojownika albo krewetki.Jak najszybciej oddaj te ryby  bo one się w twoim zbiorniku męczą!

All-star:
Jesteś pewien, że na neonki aż 60litrów? bardzo często widuje je w akwariach 25litrów, a obsada proponowana z innego forum Cytuj

7x neon czerwony, 4x krewetka amano
chyba ze mam rozumiec 60litrow jako wymiar idealny, ale myślę ze w 25ce dadzą radę przy dobrym pielęgnowaniu [SAME NEONKI, bez bojownika, gupików etc ;)]

dwight 18:
Cytuj

Jesteś pewien, że na neonki aż 60litrów? bardzo często widuje je w akwariach 25litrów, a obsada proponowana z innego forum


tak jestem tego pewien na neonki minimalny litraż to 60l to są ryby bardzo ruchliwe i dlatego potrzebują sporego zbiornika to że je widujesz w akwariach 25 litrów to nie znaczy że one się tam dobrze czują ja też bardzo często widuje welony w kulach a chyba każdy wie że one się tam męczą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona