Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium 200 - prośba o poradę  (Przeczytany 1130 razy)
skorek
Nowy
*
Wiadomości: 9


« : Marzec 25, 2008, 11:06:13 »

Witam

Powoli krystalizuje się wizja planowanego zbiornika. Będzie to akwarium o długości 80 cm, szerokości 50 cm i wysokości 50-60 cm. Czyli pojemność brutto 200-240 litrów.
Obsada a raczej gatunki które chciałbym mieć to:
Żaglowiec skalar (dla nich to raczej 60 cm wysokości)
Prętnik karłowaty
Gurami Mozaikowy
Neon Innesa (lub czerowny)
Pielęgniczka Ramireza
Pielęgniczka Kakadu
Otosek
Kirysek pstry

oraz Proporczykowiec z Kap Lopez

plus krewetki, ślimaki

proszę o podpowiedź czy to jest dobra obsada, w jakiej ilości dobrali byście ryby poszczególnych gatunków? Może coś jeszcze dołożyć?
Tylko nie wiem czy proporczykowiec tu pasuje, niektóre źródła podają że on wymaga wody lekko słonej (1 łyżeczka na 10 litrów). Co o tym sądzicie?

Teraz co do roślinek - raczej nie chce mieć BARDZO zarośniętego akwarium, takiej zupełnej dżungli, aczkolwiek troszkę gęstwinek miejscami przydałoby się i jakiś trawniczek z przodu niewysoki. Jakie roślinki byście dobrali do tego i jakie oświetlenie. 60 cm wysokości akwarium to już sporo i albo będzie silne oświetlenie albo mniej światłolubne rośliny. Możecie pomóc co wy byście dobrali?
Możecie podpowiedzieć również jakie oświetlenie byście dobrali? Jakiej mocy i jak rozmieszczone? Pokrywę wykonam samodzielnie ze spienionego PCV wzmocnioną kątownikami aluminiowymi - a przynajmniej mam taki zamiar :-) Akwarium będzie stać w najdalszym, zacienionym kącie pokoju.
I czy możecie polecić jakąś markę/model kleju/lakieru który z pewnością można zastosować?

Podłoże - chyba spróbuje na dno ziemie ogrodową plus żwirek, niektórzy odradzają początkującym ale mocno mnie ciągnie. W Tesco znalazłem ziemie ogrodową z nawozem NPK 13:11:18 + M2O, Fe, Mn, Zn, B, S. Wiem że wszędzie jest napisane że ziemia ma być bez żadnych nawozów, ale na jednej z aukcji kulek gliniano-nawozowych do akwa jest taki opis przy zdjęciu zarośniętego akwarium:
"zdjęcie przedstawia akwarium po zastosowaniu kulek nawozowych z NPK na efekty nie trzeba czekać długo jeśli zapewni się odpowiednie oświetlenie i CO2 to efekty naprawdę mogą zadziwić nie jednego"
To jak to jest z tymi nawozami - są lepsze i gorsze? A może te kulki gliniano-nawozowe tylko spróbować?

Filtr chce zastosować na razie tylko Tetratec 1200. Da radę czy jednak o jakimś wewnętrznym mechanicznym też pomyśleć?

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie porady.

Tomek
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: