Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: za gęsty lotos  (Przeczytany 2393 razy)
piekarz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


« : Czerwiec 19, 2013, 16:23:58 »

Witam Wszystkich,

Jestem nowy choć nie zielony, ale z lotosami nie miałem za wiele do czynienia. Kupiłem bulwę z kilkoma małymi liśćmi, po zasadzeniu wiadomo liście stare odpadły, ale już w między czasie wypuszczał nowe bo warunki ma dobre. Okazuje się że z bulwy idą 4 lotosy, na razie są małe i już mają gęsto, czy nie wpłynie to na jego wielkość, czy nie będą miały ścisku? Rozmiary bulwy to 5x2cm.

Pozdrawiam
Zapisane

nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz
Sprinter
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1 : Lipiec 08, 2013, 23:31:16 »

Wstaw najlepiej zdjęcie. Czy prezenty i upominki to już łapówka?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2013, 09:58:55 wysłane przez Sprinter » Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #2 : Lipiec 09, 2013, 10:09:43 »

Roślina sama znajdzie sobie rozwiązanie tego problemu. Będzie puszczała liście z długimi łodygami. Każdy liść będzie szukał dostępu do światła. Jeśli pasuje Ci taki rozrost lotosa, zostaw wszystko jak jest. Zawsze będziesz mógł odcinać dłuższe liście i na bieżąco kontrolować wzrost i gęstość rośliny.
Zapisane

mensajero
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #3 : Lipiec 11, 2013, 23:20:49 »

Popieram vento, roslinka sama sobie poradzi. 2 lata temu mialem lotos i tez mi sie wydawalo, ze rosnie zbyt gesto, ale po prostu na biezaco go podcinalem.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: