Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: "trawa"  (Przeczytany 4434 razy)
raven
Nowy
*
Wiadomości: 37


« : Czerwiec 16, 2004, 16:15:10 »

witam
dzisiaj poczłapałem do sklepu i zarzyczyłem sobie roślinkę do moje pierwszego akwa. sprzedawca zaproponował mi "trawe". hm wyglądała ładnie, a że kosztowała zaledwie 2 zł to pomyslałem "wezme, zobaczej jak bedzie rosnąć". nie wiem co to za gatunek. wygląda żeczywiście jak trawa... nieważne, interesuje mnie czy mogę ją przyciąć? Smiley jest po prostu troche za wysoka i częściowo leży na powieżchni wody.
Zapisane
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 16, 2004, 16:20:53 »

tak mozesz.... a to co odcioles wsadz w ziemie i bedzie dalej rosnac
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 16, 2004, 16:47:23 »

trawa za 2 zł ... to najprawdpodobnie zwykły nurzanieć. Nic nie rób, wsadź w żwir i tyle, po 3 tyg.-2 mies zacznie puczić młode, umnie w moim akwa nurzańce to chwasty :?
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 16, 2004, 17:04:02 »

Pamiętaj Raffy o mnie  :!: Ja te "chwasty" przyjmę  Cheesy
Pozdrawiam
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 16, 2004, 17:30:32 »

Cytat: Jarek W
Pamiętaj Raffy o mnie  :!: Ja te "chwasty" przyjmę  Cheesy
Pozdrawiam


fika z makiem Wink no żart Tongue ale i tak poczekaj niech się lepiej urosną i wtedy dostaniesz wiecej:D
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 16, 2004, 19:29:15 »

Hehe, trawa trawa, tez ją na początku miałem. Przycinać ją można a nawet trzeba bo ptorafi rosnąć chyba bez umiaru, miałem liście o długości 1m  :!:  :!: No ale ucietych do ziemi nie wsadzać bo i bez tego szybko sie rozrośnie, w 2 miesiące z 5 sadzonek miałem 25.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
raven
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 16, 2004, 20:08:09 »

dziekuje za rady Tongue
Zapisane
raven
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 20, 2004, 11:04:09 »

a jeszcze co do tych traw  Smiley
jest aka wsprawa. tydzien od założenia akwa wypada we wtorek. ale we wtorek wyjeżdżam na 9 dni :/ nawet jakbym wrzucił we wtorek rano ryby to nikt by ich nie oglądał i boje sie że nikt by ich nie karmił  nie chce ich więc wrzucać przed wyjazdem. pytanie czy ta moja "trawa" przeżyje te 9 dni dodatkowych (w sumie to juz 14 bedzie odkąd ją mam) bez rybek? Bo niby roślinki potrzebują co2, nie? a rybki go produkują. ale w sumie sa akwaria tylko roślinne. no ale powiedzcie, czy przeżyje ta moja trawa 2 tyg bez rybek czy nie

sory za tego posta, ale myślałem ze jak zedytuje poprzedni post to bedize odznaczone jako nowy post, a tajk nie jest a chce żeby dużo osó to przeczytało Smiley
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #8 : Czerwiec 20, 2004, 12:24:11 »

Jak nie bedzie komu zapalac swiatla to kup wylacznik czasowy za kilka pln. Rosliny potrzebuja go do fotosyntezy. A jak nie ma ryb to wylacz napowietrzanie. Tlen usuwa z wody co2.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
raven
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 21, 2004, 15:01:59 »

światełko bedzie (starzy zostają), a napowietrzanie już wyłanczam Smiley dzieki
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 21, 2004, 20:19:20 »

No i wtedy mozesz sie trawą nie martwić, chyba nawet w szklance by przeżyła te 9 dni gdyby tylko światło miała Wink.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: