Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rośliny w akwarium żółkną  (Przeczytany 24722 razy)
juta
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« : Czerwiec 14, 2007, 09:57:56 »

witam wszystkich.
miesiąc temu kupiłam 52l akwariumw z orginalną pokrywą w której orginalnie zamontowna jest14W świetlówka "light"(nie wien co to znaczy). Wmoim akwarium żyją gupiki,neonki,otosek,2 kosiarki,3kiryski, ale chciałam miec ładne rośliny i tu pojawia sie problem-kupiłam: moczarkę ,kabombę,cryptokoryme,nessea,mech(który z zaleceniem sprzedawcy umieściłam na korzeniu), mam też jakąś długą trawe której nazwy nie pamiętam i kilka pływających roślinek.nawożę"planta Garnier-ferro+",podmieniam wodę 1xwtygodniu w ilości 1/3, mimo wszystko roślinki żółkną ,rozwarstwiają sie i gniją.  Cry
doradzicie!!!
Zapisane
ja!!!
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 14, 2007, 10:15:38 »

odmulasz dno?? to moze byc przyczyna.... albo jakies bakterie, albo żwirek jakis z gliną czy jak...?? czyli moze byc wiele przyczyn
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 14, 2007, 10:23:08 »

No jest przyczyna ... za mało światła. Aczkolwiek podłoże też może mieć znaczenie. Poza tym naowżenie samym żelazem to nie wszystko.
Zapisane

juta
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 14, 2007, 10:27:04 »

jako podłoże mam wypłukany żwirek- średni
 a nie umiem rozbudować oświetleni w orginalnej pokrywie
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 14, 2007, 10:28:02 »

Witaj,
Po pierwsze masz b. mało światła, a rośliny pływające stwarzają dodatkowy cień dla roślin rosnących ponióżej.
Po drugie PG Ferro+ zawiera głównie żelazo i mniejsze ilości mikroelementów. Makroelementy jak węgiel (z CO2), azot i fosfor są pewnie wytwarzane w m.w. wystaczającej ilości przez faune Twojego akwa.

Przypuszczam więc, że brakuje jednego makroelemtu - potasu. I prawdopodobnie zawartość żelaza jest nieproporcjonalnie wysoka do innych mikroelementów.

Imho dobrym posunięciem byłoby zastosowanie PG Classic zamiast PG Ferro+ jako nawóz podstawowy (przy cotygodniowych podmianach wody). Zawiera on odpowiednio zbilansowane ilości mikroelementów i potas. PG Ferro+ dodaje się raczej dodatkowo (częściej i w mniejszych dawkach) jako uzupełnienie tych najszybciej rozkładających sie mikroelementów, takich jak właśnie żelazo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2007, 10:31:06 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
juta
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 14, 2007, 10:33:20 »

dzięki za radę ,spróbuje z ty drugim nawozem ale gorzej będzie z oświetleniem. Nie znam się na elektryce-a w sklepach na tą długość pokrywy nie ma mocniejszych świetlówek Roll Eyes
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2007, 20:53:42 wysłane przez juta » Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 14, 2007, 10:37:05 »

scaliłem te 2 wątki i przeniosłem do działu Rośliny akwarystyczne
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
juta
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 14, 2007, 10:38:21 »

dzięki Oswald Smiley
Zapisane
Ralfik
GG 9607089
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #8 : Czerwiec 14, 2007, 14:59:08 »

Mam akwa 60 i odpowiednie oświetlenie, odmulam dno, nawożę a i tak mi rośliny żółkną. O co chodzi?
Rośliny mi pięknie rosły, ryby się świetnie chowały ale do czasu kiedy postanowiłem zmodernizować akwa. Przesadziłem tyklo rośliny w inny sposób (może muszą się zakorzenić?) i od tej pory mam same problemy.
Mimo nawożenia(te same rośliny i nawóz co przed zmianami) rośliny żółkną i nie chcą rosnąć, żwirek już nie jest idealny ale zrobił się jakiś ciemniejszy. Glonów nie mam.  W czym tkwi problem? Sad
Zapisane
Piotrek1
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 15, 2007, 20:20:39 »

Witam,

powiedz jakie masz NO3, PO4, czym nawozisz w ogóle, ile masz swiatła , czy podajesz CO2, bez tego cieżko cokolwiek powiedziec..
Zapisane
mayaca
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #10 : Czerwiec 16, 2007, 20:00:42 »

Bardzo skąpe wiadomości-przyczyny mogą być rózne----zbyt słabe oświetlenie /za małe podmiany wody/ zwiększona zawartość NO2 /NO3 /PO4/ .Napisz coś więcej .
Zapisane
juta
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 18, 2007, 20:21:45 »

zastosowalam propozycje Owsada- dokupiłam nawóz pg clasik,zastosowałam nawóż w tabletkach pod korzenie, wymienilam świetlówkę na aqwa-glo i zobaczymy co bęzie Roll Eyes
jeśli chodzi do zwiększenia oświetlenia-myślałam o zainstalowaniu żarówki energooszczednej-co o tym myślicie???
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #12 : Czerwiec 18, 2007, 20:55:10 »

możesz ale musisz gwint zabezpieczyc przed wilgocią. nalepiej oprawkę do żarówki po jej wkręceniu uszczelnic sylikonem pozdro!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2007, 07:31:17 wysłane przez Seboos » Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
juta
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 06, 2007, 18:46:32 »

zdało rezultat rośliny rosły jak szalone po przycince zrobiłam bimbrownie Good !
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: