Rośliny w akwarium żółkną

(1/3) > >>

juta:
witam wszystkich.
miesiąc temu kupiłam 52l akwariumw z orginalną pokrywą w której orginalnie zamontowna jest14W świetlówka "light"(nie wien co to znaczy). Wmoim akwarium żyją gupiki,neonki,otosek,2 kosiarki,3kiryski, ale chciałam miec ładne rośliny i tu pojawia sie problem-kupiłam: moczarkę ,kabombę,cryptokoryme,nessea,mech(który z zaleceniem sprzedawcy umieściłam na korzeniu), mam też jakąś długą trawe której nazwy nie pamiętam i kilka pływających roślinek.nawożę"planta Garnier-ferro+",podmieniam wodę 1xwtygodniu w ilości 1/3, mimo wszystko roślinki żółkną ,rozwarstwiają sie i gniją.  :'(
doradzicie!!!

ja!!!:
odmulasz dno?? to moze byc przyczyna.... albo jakies bakterie, albo żwirek jakis z gliną czy jak...?? czyli moze byc wiele przyczyn

Seboos:
No jest przyczyna ... za mało światła. Aczkolwiek podłoże też może mieć znaczenie. Poza tym naowżenie samym żelazem to nie wszystko.

juta:
jako podłoże mam wypłukany żwirek- średni
 a nie umiem rozbudować oświetleni w orginalnej pokrywie

Oswald:
Witaj,
Po pierwsze masz b. mało światła, a rośliny pływające stwarzają dodatkowy cień dla roślin rosnących ponióżej.
Po drugie PG Ferro+ zawiera głównie żelazo i mniejsze ilości mikroelementów. Makroelementy jak węgiel (z CO2), azot i fosfor są pewnie wytwarzane w m.w. wystaczającej ilości przez faune Twojego akwa.

Przypuszczam więc, że brakuje jednego makroelemtu - potasu. I prawdopodobnie zawartość żelaza jest nieproporcjonalnie wysoka do innych mikroelementów.

Imho dobrym posunięciem byłoby zastosowanie PG Classic zamiast PG Ferro+ jako nawóz podstawowy (przy cotygodniowych podmianach wody). Zawiera on odpowiednio zbilansowane ilości mikroelementów i potas. PG Ferro+ dodaje się raczej dodatkowo (częściej i w mniejszych dawkach) jako uzupełnienie tych najszybciej rozkładających sie mikroelementów, takich jak właśnie żelazo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona