Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: rośliny pływające  (Przeczytany 2339 razy)
Mareczek_14
Nowy
*
Wiadomości: 5



« : Kwiecień 02, 2006, 18:25:03 »

Na wstepie chce się przywitać bo jestem nowy na forum Cheesy. 25 kwiętnia będę miał 1 rocznicę zostania akwarystą. Mam do was prośbę:
Napiszcie jakie roślinki pływające mi polecacie do akwarium 60l. No i szukam czegoś takie żeby nie skończyłó w brzuchach moim rybek Smiley. Mam tu na mysli brzanki które przez cały czas podgryzają mi roślinki. Oprócz brzanek mam jeszcze razbory klinowe, zbrojnika niebieskiego i cierniooczki kuhla.
Zapisane

Pozdrawiam
Marek
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 02, 2006, 19:07:20 »

musisz karmic ryby roślinnym pokarmem, wyedy będą mniej podskubywać roslinki. A z kolei to już są takie rybki, niestety że delikatne roslinki zjedzą, ale niech na zdrowie im będzie, nie żałuj im. Rośliny pływajace takei jak rzęsa wodna czy wgłębka wodna szybko sie rozrastają, i ryby będą tylko zapobiegały całkowitemu zarośnięciu tafli wody.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 02, 2006, 22:26:41 »

Równie szybko rośnie Salvinia cucullata (Salwinia kukułkowata) i Salvinia natans (Salwinia pływająca) możesz jeszcze wziąść pod uwagę taką roslinę jak Pistia stratiotes (Piscja osokowata).
Zapisane


385 l - dyskowce
Mareczek_14
Nowy
*
Wiadomości: 5



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 03, 2006, 17:04:56 »

Dzięki za pomoc spodobała mi się Salwinia pływająca. Będę musiał pochodzić troche po sklepach i jej poszuakć. A co do pokarmu roślinnego to podaję Bio-vit Tropicala. No i od czasu do czasu brzankom uda się ukraść tabletkę zbrojnikowi Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Marek
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 03, 2006, 17:08:55 »

miałem salvinie. ładna roslina. Tylko uważaj żeby na nią nie kapała woda, np. jak z filtra bommbelki uciekają na powierzchnię to takie kropelki wody skaczą, staraj sie żeby ta woda nie kapała na roślinki, one tego nienawidzą, i gniją niestety.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Mareczek_14
Nowy
*
Wiadomości: 5



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 03, 2006, 17:14:24 »

No to kich bo mam pokrywę własnej roboty (bardzo ładną Smiley ) jest ze szkła zakryta drewnem od zewnątrz. obok filtra osadza mi się woda i co jakiś czas spada duża kropla... To będzie przeszkadzać salwini??
Zapisane

Pozdrawiam
Marek
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 03, 2006, 17:23:57 »

ja dla mnie to ladnie prezentuje sie paprotnica sumatrzanska, a do tego rozrasta sie w tempie natychmiastowym Cheesy
Zapisane

8317910

Mareczek_14
Nowy
*
Wiadomości: 5



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 03, 2006, 17:31:12 »

O paprotnicy pomyslę raczej przy zakładaniu następnego zbiornika Cheesy . Ta Salvinia mi się bardzo spodobała, tylko muszę wymyslić jakiś sposób na to kapanie...
Zapisane

Pozdrawiam
Marek
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 04, 2006, 12:41:45 »

Masz pokrywę?? To po co ci roślinki pływające. I tak ich nie będzie widzać. Szczegulnie Salvinie swoje wdzięki mogą zaprezentować patrząc na nie od góry  Smiley
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
lukasz0207
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


Są już krewetki!!!


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 12, 2007, 18:45:02 »

Ja polecam ci na roślinki pływające wgłębke i pistie Smiley
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 12, 2007, 18:47:55 »

Proszę zwrócić uwagę na datę tematu!
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: