Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: rośliny padają - pomozcie !  (Przeczytany 4994 razy)
abadon85
Nowy
*
Wiadomości: 48


« : Kwiecień 16, 2010, 12:20:11 »

witam
zbiornik 240L na bazie ziemi ogrodowej
na to 5-7cm żwiru o granulacji 2-4mm
Podmiany raz w tygodniu 25%
Akawarium w niedziele będzie miało 3tyg
Obsada:
25 neon czerwony
9 kirys pstry, biały, spiżowy
6 otosek
oświetlenie:
1x30w Hagen Sun Glo T8
1x30W Hagen Flora Glo T8
2x 26W świetlówka kompaktowa Brilux 4000K
1x 18W świetlówka kompaktowa Philips 6500K

sprzęt:
filtr zewnętrzny :  Fluval 304
filrt wewnętrzny: Aquael Unifilter 1000 UV
filtr wewnetrzny aquael - jakiś mały
2x grzałka z termostatem - jedna 150W druga 100W

PH 7,5
PO4 0,4-0,6
NO3 - 0 ??


Do tej pory roślinki na tej ziemi rosły ładnie. Niestety od kilku dni  łodygi niektórych robią się czarne i odrywaja sie od reszty roślinek. Liście zaczynają czarnieć. Mech brązowieje. W czym może tkwić problem ?.  Póki co nie nawoże (poza bombrownią Co2) wcale gdyż akwa na bazie ziemi. Zastanawaim sie czy nei zacząć podawać MAKRO + MIKRO
A jednen gatunek roślin w ogołe dziś pływal na wierzchu gdyż korzenie zgniły. Proszę o szybką pomoc!
Zapisane

Akwarium 112l, filtr zewnętrzny Fluval 204, filtr wewnętrzny, 2x 18W (biała oraz fioletowa dla roślin), grzałka z termostatem
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 16, 2010, 12:31:07 »

W akwarium na bazie ziemi wystepuja - gnicie podłoża, strefy beztlenowe, siarkowodór itp.
Poczytaj sobie wątek
http://www.akwarium.net.pl/forum/rosliny-akwarystyczne/akwaria-na-bazie-ziemi-ogrodwej-co-i-jak-krok-po-kroku/
Ja mam zamiar zmienic podłoże więc ostatnio dużo czytam właśnie o ziemi w akwa powinieneś znaleść tam odpowiedzi na twoje pytanie.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
abadon85
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 16, 2010, 12:33:41 »

zanim załozylem akwarium na ziemi ogrodowej czytałęm bardzo dużo. Zrobiłem to tak jak inni. Więc myśle ze napewno błedu nie popełniłem. Proszę dalej o pomoc !
Zapisane

Akwarium 112l, filtr zewnętrzny Fluval 204, filtr wewnętrzny, 2x 18W (biała oraz fioletowa dla roślin), grzałka z termostatem
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 16, 2010, 15:28:37 »

zdecydowanie powinienes podniesc NO3 do 10-20
jakie masz NO2? zapewne 0 wiec podejrzewam u Ciebie powazny brak azotu. Fosfor wyglada na ok chociaz ciut wiekszy bylby lepszy
potas tez by sie pewnie przydal. Nie wyglada na brak zelaza ale moze tez brakuje skoro nie nawozisz bo akurat zelaza nie ma skad brac inaczej niz nawozeniem. Co do micro to jakos watpie ze brakuje chociaz malo tez informacji jest
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
abadon85
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 16, 2010, 17:02:31 »

 nie mam niestety testow na no2. w jaki sposob podniesc no3?? Kupic jakis nawoz makro ? mam akwarium na bazie ziemii, wiec odradzali nawozic.
Zapisane

Akwarium 112l, filtr zewnętrzny Fluval 204, filtr wewnętrzny, 2x 18W (biała oraz fioletowa dla roślin), grzałka z termostatem
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 16, 2010, 17:15:36 »

Nigdy nie mialem ziemi ale naście razy zakładałem lub restartowałem zbiorniki i nie wydaje mi się żeby po trzech tygodniach były takie braki, że rośliny padają. Nie wydaje mi się też że UV to dobry pomysł w dojżewającym akwarium.
Zapisane
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 16, 2010, 19:32:11 »

Zbiornik jest stosunkowo młody, nie podałeś obsady roślinnej, a to chyba najważniejsze, rośliny przez pierwsze 3-4 tygodnie pobierają pierwiastki ze słupa wody ze względu na brak/słabo rozwinięty system korzeni, w jaki sposób sadziłeś rośliny ? może korzenie zamiast rosnąć ku ziemi, zaczęły rosnąć ku górze ? - brak lekkiego wyciągania rośliny po sadzeniu.
Skąd masz rośliny ?
Przydało by się zmierzyć twardość wody Wink
Zapisane

M G
NIE NABIJAĆ POSTÓW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 181


gg: 12084964


WWW
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 16, 2010, 22:43:57 »

Witam
Jak mi rośliny puszczają korzenie na łodygach, nie w ziemię to co to oznacza???  Tongue
Zapisane

Cool I'm your Master Cool

http://www.akwa-pasja.pl

papa Pozdrawiam [/color
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 16, 2010, 23:55:42 »

A jak mi coś stuka w lewym kole?
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 17, 2010, 06:02:40 »

Witam
Jak mi rośliny puszczają korzenie na łodygach, nie w ziemię to co to oznacza???  Tongue
to znaczy, że czegoś im brakuje Wink zazwyczaj makroelementów Wink wsadź coś w podłoże bo jak roślina wypuszcza korzenie przybyszowe to nie może czegoś pobierać z podłoża Wink
A jak mi coś stuka w lewym kole?

to sprawa łatwiejsza Wink
dwa przypadki:
1. Jak skręcasz i stuka Ci rytmicznie,a nie na dziurach to przegub do wymiany
2. Jak jedziesz i stuka Ci na wybojach nierytmicznie to masz do robienia zawieszenie Wink wahacz, tuleja lub inna gadzina tego układu Grin

mam nadzieje, że Obaj zadowolenie Wink papa
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
M G
NIE NABIJAĆ POSTÓW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 181


gg: 12084964


WWW
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 17, 2010, 09:46:20 »

Nam się takie no.2 zrobiło w lagunie  Sad

A podłoże to także ziemia ogrodowa Tongue( tym bardziej tego typu korzenie mnie dziwią ...
Zapisane

Cool I'm your Master Cool

http://www.akwa-pasja.pl

papa Pozdrawiam [/color
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: