Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rośliny dla początkującego.  (Przeczytany 10383 razy)
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #15 : Lipiec 21, 2013, 14:06:59 »

"po pierwsze odpuść sobie kulki na początek"

Dlaczego? Z doświadczenia wiem, że jeśli nie zastosuję żadnych nawozów i CO2 to wszystkie rośliny padną.


"jeśli kupisz roślinę w sklepie która Ci się podoba to ją posadź i zobacz co będzie najwyżej zżółknie lub zmarnieje i tyle"

Aż tak bogaty nie jest, żeby kupować x roślin po kilkanaście zł, a potem wyrzucić je do kosza. Gdybym mógł pozwolić sobie na taki wydatek, nie pisałbym o łatwe w uprawie rośliny.


"dlatego też popytaj ludzi dookoła co mają w akwariach i już będziesz wiedział na 90% co Ci będzie rosło"

W mojej miejscowości nie znam NIKOGO, kto miałby akwarium chociaż 25l. Poza tym w okolicy też nie.

Pozdrawiam Smiley


no to faktycznie "kupa złego na jednego"

bez urazy, ale coś kiepsko z tym Twoim doświadczeniem skoro twierdzisz, że z tych roślin które wymieniłem od razu Ci wszystkie padną bez nawozów i co2

kulkami zasyfisz wodę, na początek nie potrzebujesz niczego, w wodzie świeżej jest wszystko co potrzeba, idziesz drogą "przerost formy nad treścią", którą podyktowało ci forum, skoro prosisz o łatwe w hodowli rośliny to po co Ci nawozy i kulki?? a skoro proponuję Ci test roślinek to piszesz że nie jesteś tak bogaty.... dla mnie nielogiczne to jest, roślinki zazwyczaj są po 2-6 zł i to całe kosze po jednej sztuce wychodzi śmiesznie mało, natomiast nawozy o których pisałeś wcześniej to kilkanaście zł na dzień dobry, i dobra droga to GLONARIUM Smiley

albo chcesz podrażać koszty albo nie - Twój wybór

pozdrawiam



« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 14:09:21 wysłane przez Mirmil » Zapisane

falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #16 : Lipiec 21, 2013, 16:37:59 »

Aż tak bogaty nie jest, żeby kupować x roślin po kilkanaście zł, a potem wyrzucić je do kosza. Gdybym mógł pozwolić sobie na taki wydatek, nie pisałbym o łatwe w uprawie rośliny.
Popytaj o rośliny z przycinki tu na forum, bo w sklepach to rzeczywiście dyszkę za niewielki koszyczek musiałbyś wyłożyć.
Zapisane
Ora de Caris
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #17 : Lipiec 24, 2013, 09:08:48 »

Zakupiłem ładną zwartkę. Chciałem jeszcze anubiasa + coś jeszcze, ale nic nie było.
Dostawę roślin mają w czwartek, więc w czwartek wybiorę się raz jeszcze.

Znacie jakieś proste w uprawie rośliny na pierwszy plan? (nie trawnikowe)
Zapisane
Krzosio
Zainteresowany
**
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #18 : Lipiec 25, 2013, 11:35:34 »

Na pierwszy plan dobre będą mniejsze odmiany anubiasów, zwartek i żabienic oraz strzałki.
Zapisane
Ora de Caris
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #19 : Lipiec 25, 2013, 17:40:24 »

Kupiłem Sitowie Drobne, mam nadzieję, że nie utworzy mi trawnika, tylko będzie rosło w ładnych kępkach.

Podaję 1-2ml mieszanki, składającej się głównie z potasu i trochę mikro, raz na tydzień, raczej nie zaszkodzi, prawda? Smiley
Jest to w sumie tylko niecała połowa zalecanej dawki, ale mam na razie mało roślin, więc nie chce przesadzić.

Flora:
Kryptokoryna
Anubias nana
Sitowie Drobne
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2013, 17:43:39 wysłane przez Ora de Caris » Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #20 : Lipiec 25, 2013, 19:27:08 »

Podaję 1-2ml mieszanki, składającej się głównie z potasu i trochę mikro, raz na tydzień, raczej nie zaszkodzi, prawda? Smiley

ja uważam że zaszkodzi każde nieprzemyślane działanie na pałę

prosisz się o kłopoty z tymi nawozami

pierwsze nawożenie w nowym akwarium powinno być po miesiącu lub nawet po dwóch zależy od oświetlenia, nie wiesz jakie masz parametry wody, rośliny mało wymagające a Ty kolego z upartością maniaka - nawóz, to własnie dają fora, totalny przerost formy nad treścią

napisz proszę skoro chcesz nawozić, jakiem masz parametry wody, ile czego masz, to po pierwsze, po drugie ile masz światła ile watów na jaki litraż, po trzecie jak chcesz stosować nawozy skoro nie wiesz czego roślinom brak, którą metodę nawożenia wybrałeś?

i dalej twierdzę że przy tych roślinach i oświetleniu rzędu 0,1-0,35W/l wystarczy podmiana wody raz na 2-3 tygodnie która spowoduje ponowną regenerację składników dla roślin, a jeśli nie to wtedy po objawach się dojdzie czego rośliny potrzebują ale to może wystąpić dopiero po pół roku!!!

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2013, 19:28:49 wysłane przez Mirmil » Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #21 : Lipiec 25, 2013, 21:27:03 »

Też myślę, że niepotrzebnie zacząłeś już coś podawać. Z mojego niewielkiego doświadczenia wynika, że przy małowymagających roślinach wystarczają kulki i węgiel w płynie, ewentualnie, obserwując szkiełko, po jakimś czasie należy pomyśleć o potasie.
Zapisane

gg - 4479432
Ora de Caris
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #22 : Lipiec 26, 2013, 06:50:47 »

@Mirmil

Pisałeś coś o forumowych specjalistach, a wiesz co? Sam jesteś NAJWIĘKSZYM forumowym specjalistą tutaj.
Najpierw zrównałeś ducze z ziemią, bo co? bo miał inne zdanie od Ciebie? Rozumiem, że nieforumowispecjaliści (czyt. Ty!) mają prawo obrażać innych, bo nie zgadzają się z ich poglądami? Mam nadzieję, że ducze tego nie widział, bo czego oczy nie widzą i tak dalej. Jestem zdziwiony, że za takie coś nie wyłapałeś bana od admina, bo powinieneś.
W temacie z obsadą pokazałeś klasę nieforumowegospecjalisty (neologizm), rozwydrzonego dzieciaka, który musiał kogoś zaatakować, bo nie dał by sobie rady ze sobą.
Temat z nawozami. Tutaj znowu musiał udzielić się Mirmil i zacząć narzekać na wszystkie nawozy, mimo, że sam leje pewnie litrami + do tego mu CO2 nie wyrabia, ale innym przecież trzeba odradzić.
Kij z tym, że wszyscy stosują, musisz narzekać.
Ja piszę, że jak nie zastosuję nawozów, to nic nie urośnie, a Ty? PRÓBOWAŁEŚ MI WMÓWIĆ, ŻE WIESZ WIĘCEJ O MOIM AKWARIUM NIŻ JA! No do cholery! Skoro mówię, że nic, zero, null, nula, cero, to milcz i to uszanuj! Jak można próbować komuś wmówić, że się wie więcej o jego akwarium, mimo, że się go nigdy nawet nie widziało!?
Teraz KRZYCZYSZ na mnie coś o podawaniu nawozów! Gówno widziałeś, nie wiesz co podaję, a drzesz za przeproszeniem mordę. Podaję 1/28 zalecanej tygodniowej dawki! Przesadzę? Nie sądzę.
Dodatkowo nawóz jest przygotowany SPECJALNIE OD PIERWSZYCH DNI FUNKCJONOWANIA AKWARIUM! Ale przecież nieforumowyspecjalista musi wiedzieć lepiej!

Wiesz jaka jest prawda? zniechęcasz ludzi do akwarystyki!. Swoim ciągłym gadaniem i wymądrzaniem się.
Rozumiem, że Twoje życie kręci się w okół wbijania na forum, obrażania innych i zniechęcania początkujących?

I proszę Cię, zamilcz. Nie pisz już NIC w moich tematach, bo gdy tylko zobaczę Twój nick to będę po całości zlewał posty.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2013, 06:53:09 wysłane przez Ora de Caris » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #23 : Lipiec 26, 2013, 08:18:26 »

Ora de Caris, jest tu jeszcze paru fajnych chłopaków, co o akwarystyce roślinnej wiedzą naprawde sporo.
Napisz PW do niejakiego Vento. Jeśli będziesz potrzebował, to gość rozpiszcze Ci całą linie nawozową pod specyfyfikacje Twojego zbiornika - jeśli oczywiście uzna, że podawanie nawozów jest konieczne.
Zapisane

Ora de Caris
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #24 : Lipiec 26, 2013, 10:48:01 »

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Na pewno do niego napiszę.

Pozdrawiam.
Zapisane
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #25 : Lipiec 29, 2013, 17:02:53 »

A ja zapytam czy czerwone rosliny SA trudniejsze w uprawie czy To
 tylko moje odczucie?
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: