Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « Nowy produkt AquaArt "Carbo" węgiel w płynie
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy produkt AquaArt "Carbo" węgiel w płynie  (Przeczytany 9426 razy)
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« : Luty 14, 2011, 00:43:19 »

Pojawił się zamiennik aqua artu dla easy-carbo
z opisu wynika że ten sam skład co w easy-carbo

http://www.aqua-art.pl/

jak ktoś przetestuje to niech pochwali się jak działa
Zapisane
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #1 : Luty 14, 2011, 12:55:15 »

jest tańszy od easycarbo. I to jest dziwne, bo poco firma miała by wypuścić produkt o takim samym składzie jak jego poprzednik tylko o cenie o połowie niższej ?
Zapisane
Sirius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177


Akwarystyka i Bonsai


« Odpowiedz #2 : Luty 14, 2011, 13:38:48 »

jest tańszy od easycarbo. I to jest dziwne, bo poco firma miała by wypuścić produkt o takim samym składzie jak jego poprzednik tylko o cenie o połowie niższej ?

1. Bo składniki/półprodukty pozyskała taniej, lub
2. Mamy promocję, a kiedy promocja się skończy cena będzie wyższa, lub
3. EC jest sprowadzane z zagranicy, do ceny dochodzi więc koszt transportu (często jest to nawet 30% tej ceny, którą płacimy w sklepie). W przypadku węgla Aqua-Artu koszt transportu wydaje mi się, że jest niewielki.
Zapisane

Akwarystyka jest jak bonsai - wymaga czasu i cierpliwości
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #3 : Luty 16, 2011, 22:47:02 »

bo cena wytworzenia nawozów to 1% a reszta to koszt opakowania transportu dystrybucji podatków itd droga długa z wytwórni do konsumenta
także jest gdzie zaoszczędzić...
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 16, 2011, 23:38:05 »

Ale pech, a ja właśnie wczoraj zakupiłem 500ml easy carbo  Tongue
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

pawel.poznan
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #5 : Marzec 09, 2012, 09:46:58 »

I jakie opinie ?
Zastanawiam się nad kupnem.
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #6 : Marzec 09, 2012, 11:51:10 »

Ale chyba Easy Carbo i Planta Gainer Carbo to chyba inna firma więc cena nie stanowi chyba problemu żeby taniej sprzedawać?
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #7 : Marzec 09, 2012, 13:55:51 »

z tego co wiem, produkt Aqua Artu ma mniejsze stężenie niż Easy Life-dawkowanie jest tym samym większe i dlatego pewnie inna cena.
Polecam jednak poszukać na miejscowych giełdach akwarystycznych, produktu jakiegoś polskiego chemika, który wypuścił na rynek węgiel w płynie do celów akwarystycznych o stężeniu identycznym jak Easy Life "Easy-carbo" a w cenie ponad trzykrotnie niższej. Na wrocławskiej giełdzie kupuję ten produkt za 10zł/500ml. Butelka nie zachęca, ale tym samym nie podnosi ceny produktu. Działanie sprawdzone przeze mnie i znajomego na zbiornikach roślinnych z delikatnym zielskiem, rybami i krewetkami-działa identycznie jak EC i nie oddziałowuje w żaden sposób na obsadę (oczywiscie przy odpowiednim dozowaniu).
Skoro dostępny jest we Wrocławiu, na pewno na czwartkowej giełdzie w Łodzi też można go znaleźć... Łodzianie i Wrocławianie-szukajcie gościa sprzedającego na giełdach rośliny i chemię z rudą żoną, poruszającego się białym busem-nie ma tego węgla na wystawce, ale jeśli zapytacie, na pewno wytarga go dla Was z auta Smiley Ja zawsze do niego podchodzę i pytam czy ma węgiel polskiego chemika.
Zapisane

awangarda
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 04, 2013, 15:26:53 »

Ja używam Pro Carbo, niby to jest dla krewetek, ale ma tak samo 2% stężenie i nie widać w ogóle różnicy między tym a Easy Carbo, nawet śmierdzi tak samo  Good !
Zapisane
kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 04, 2013, 16:38:35 »

A nie masz Vento namiarów na tego gościa ? , sprzedaje może też wysyłkowo ?
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 04, 2013, 16:48:29 »

A nie masz Vento namiarów na tego gościa ? , sprzedaje może też wysyłkowo ?

Gość nie sprzedaje na allegro-to bardziej hurtownik dla sklepów zoologicznych, który znajomym kupcom (mnie Smiley ) sprzedaje też detalicznie.
Teraz cena wzrosła do 11zł za brzydką butelkę, a za ten sam produkt w ładnym opakowaniu trzeba zapłacić 13zł Smiley
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: