Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Leżące liście  (Przeczytany 2131 razy)
widul4
Gość
« : Kwiecień 17, 2007, 10:53:07 »

Mam roślinę (nie znam nazwy) o długich smukłych liściach 20-30 cm dł. Do niedawna liście układały się do góry a najdłuższe sięgały niemal na powierzchnię. Od jakiegoś czasu liście "położyły się" jakby je ktoś rozdeptał. W akwarium nie było żadnych innych zmian. Skąd to się wzięło ?
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 17, 2007, 11:24:28 »

Z niedoborów składników odżywczych Huh Dobrze byłoby gdybyś poszukał co to za roślinka ... to może pomóc. Długo ją masz w akwarium ? Może to nie roślina wodna ? Czy parametry wody są takie jak wcześniej ? Nic się nie zmieniło ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2007, 11:31:27 wysłane przez Seboos » Zapisane

Neurochirurg
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 18, 2007, 14:06:51 »

W pierwszej kolejności poszukaj co to za roślina, bo może być tak, że masz doniczkowca w akwarium. Jeżeli nie znajdziejsz w katalogach tej rośliny, przejrzyj "czarną listę roślin" na forum w google (grafika) jak ją tam odnajdziejsz to kup doniczkę i ziemię. Jak jednak to akwariowa to może ktoś pomoże, ale niezbędna jest wiedza jaka to roślina.
Zapisane

Nic na siłę. Weź większy młotek!
widul4
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 27, 2007, 23:52:14 »

Nawożę ją. A od trzech tygodni Intensywnie. Inne rośliny rosną zgodnie z kwitem a ta ciągle "rozdeptana". Mam akwa 60 litrów, parametrów wody nie znam. Neurochirurg- nie obrażaj mnie ! Jestem amatorem akwarystycznym ale nie jeśli chodzi o DONICZKOWCE. Jestem włwścicielem firmy zajmującej się projektowaniem zieleni i ogrodów i proszę nie robić ze mnie ...!
Zapisane
Gordon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125


I&I... only one truth


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 28, 2007, 06:40:09 »

U mnie wystąpił ten sam problem.. również nawoże rośliny ale jedna roślina tak jak pisal Widul4 jest jakby zdeptana. Ta roslina to na pewno żabienica, ale jaka to dokładnie nie wiem... ma czerwoneliscie wiec moze to byc: Echinodorus osiris,  Echinodorus 'Red special',  Echinodorus 'Rosé',  Echinodorus 'Rubin'..... poza tym ze roslina "oklapła" to liscie zaczeły rosnąć węższe...
help Tongue
Zapisane

Chillout...
Neurochirurg
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 28, 2007, 09:06:12 »


Neurochirurg- nie obrażaj mnie ! Jestem amatorem akwarystycznym ale nie jeśli chodzi o DONICZKOWCE. Jestem włwścicielem firmy zajmującej się projektowaniem zieleni i ogrodów i proszę nie robić ze mnie ...!


Dlaczego się tak pieklisz? Wiele razy się zdarzyło, że ludzie posadzili jakieś błotne albo doniczkowe rośliny bo takie sprzedaje się równiez w sklepach akwarystycznych (znam jeden taki) i sprzedawca zapewnia, że to roślina wodna. Poza tym nie piliśmy brudzia więc skąd mam wiedzieć, że zajmujesz się ogrodnictwem. Troche dystansu. Pozdrawiam
Zapisane

Nic na siłę. Weź większy młotek!
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: