Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: lekko czarne korzenie  (Przeczytany 2529 razy)
mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« : Luty 03, 2009, 20:41:05 »

Witamm

dzis wyrywalem czesc roslin ( dalem je akwaryscie), niestety korzenie roslin niepodobaly sie mi. Nie byly biale, tylko takie, hmm, brazowo-czarnawe. czesc byla biala, ale co do reszty to niezbyt sie mi pdobaly. Rosliny mocno sie trzymaly zwiru. Mialem awarie sowietlenia i przez tydz bylo tylko polowa z mocy tj 108 watt. Akwa ponad 400 litrow. Teraz juz chula cale  oswietlenie 216 watt, Jaka moze byc przyczyna, ze korzenie sa lekko czarne?
Podmieniam wode co 2 tyg, min 120 litrow, PH 7,2, NO3 ok 25, NO2 0, temp 26-27
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 20:51:09 wysłane przez mymlon » Zapisane
pin54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #1 : Luty 03, 2009, 22:34:13 »

Dawno dawno temu (ale to nie bajka Wink ) korzenie robiły mi się czarne jeżeli w miejscach w których rosły robiły się strefy beztlenowe - przyczyną był zły dobór żwiru i złe odmulanie. Przy wyciąganiu rośliny z dna wyłaziło dużo syfu a wąchając korzenie czuć było nieprzyjemny zapach zgnilizny.
Zapisane
mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« Odpowiedz #2 : Luty 03, 2009, 22:36:45 »

hmmm, a moze brak czegos, np potas? Rosliny ladnie rosna, zwlaszcza po naprawie oswietlenia, odmulanie, hmm, jest czysto,
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: