Krasnorosty

(1/1)

ssebastiann:
Witam, akwarium 180L zalane 2 miesiące temu, obsada:
Neony innesa - 20szt
Kiryski - 5szt
Sum szklisty - 3szt
Prętnik karłowaty - 2szt
Mikeczyk - 2 szt
Molinezja - 2szt

miesiąc temu miałem okrzemki które zniknęły za to wysypały się krasnorosty na miare plagi egipskiej nie mam pojęcia jak to cholerstwo zwalczać, akwarium mam na bazie ziemi ogrodowej, raz w tygodniu zmieniam 50% wody, oświetlenie 2x świetlówki juwel 45W świecą od 12.00 do 22.00.
Parametry wody istotne dla tego świństwa:
Gh - 15
Kh - 15
Ph - 7,8
No3 - 10
Po - 0,6
Staram się zminimalizować ilość Po i No3 przez podmiany 50% bo to sprzyja temu świństwu do tego za dwa tygodnie będzie już miękka woda z RO ale jak na razie to ten glon mnie dobija do tego ma jakąś czerwoną barwe jak w akwarium morskim !!!
Zwalczył ktoś z was to diabelstwo bo ja już wymiękam restartu nie bede robił najwyżej wyjade na 3 miesiące i zobacze jak ta zupa bedzie wyglądała po powrocie.
Oto fotki z baniaka atakuje przede wszystkim korzenie i rośliny a także żwir, przed zdjęciem usówałem te glony 3 dni temu mechanicznie z roślin, gdyby nie one to rośliny ładnie rosną, anubias ma dwa pąki kwiatowe już prawie otwarte.


vento:
polecam stosowanie węgla w płynie. Na zaglonione ozdoby w akwarium i podłoże-punktowo za pomocą strzykawki, a w celu pozbycia się tego cholerstwa z roślin-potrójną dawkę do słupa wody.

artpol:
A masz może możliwość "skombinowania" kosiarek ? (mam na myśli: Kosiarka (Grubowarg Syjamski) - Crossocheilus siamensis).
To są jedyne ryby słodkowodne, które zjadają to "świństwo"  O0

U mnie się sprawdziły. (mam 2szt w akwa 160L)

ssebastiann:
No własnie w tym jest problem że w Irlandii a szczególnie już w mieście gdzie mieszkam to facet ze sklepu o cokolwiek sie pytam to wybałusza oczy jakbym mu o jakiejś fantastyce co najmniej opowiadał !! Zamówiłem już raz zbrojnika niebieskiego to mi sprowadził pleco które rosną do pół metra, drugi raz zamówiłem ramirezy to mi ściągnął pawiookie, jak sie spytałem o kosiarki tu mu podałem oprócz łacińskiej nazwy kilka potocznych angielskich nazw ( Crossocheilus siamensis,  Dwarf Otocinclus, Dwarf Sucker Mouth, Sucker Catfish Scientific Name: Otocinclus affinis ) facet powiedział że o takiej rybie jeszcze nigdy nie słyszał. Pytam się o węgiel w płynie ( carbo ) też oczy jak sowa dopiero w sierpniu się wezmę za te glony jak wkrótce z wakacji w polsce i sie zaopatrze, niestety kosiarek mieć nie będę bo samolotem nie chce ryzykować i męczyć ryb. Drugi problem to choroba moich ryb kupionych w tym speluńskim sklepie ale to juz w innym wątku się chciałem poradzić :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości