Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jakie swietlówki?  (Przeczytany 2180 razy)
wsk
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Luty 10, 2008, 12:11:50 »

witam,
mam akwarium 112 litrow, zauwazylem ze moje swietlowki juz sie "wyczerpaly" kiedys mialem zwykle dwie biale, a teraz mam jedna czerwona a drugą niebieska firmy Iris bio-uv,wydaje mi sie ze nie są zbyt rewelacyjne, a moje pytanie brzmi jakie powinny byc kolory świetlowek w akwarium, w całkiem przystepnej cenie?
Zapisane
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #1 : Luty 10, 2008, 12:35:42 »

proponuje poszukać na forum



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,8424.0.html
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #2 : Luty 10, 2008, 12:48:01 »

witam,
mam akwarium 112 litrow, zauwazylem ze moje swietlowki juz sie "wyczerpaly" kiedys mialem zwykle dwie biale, a teraz mam jedna czerwona a drugą niebieska firmy Iris bio-uv,wydaje mi sie ze nie są zbyt rewelacyjne, a moje pytanie brzmi jakie powinny byc kolory świetlowek w akwarium, w całkiem przystepnej cenie?


http://allegro.pl/sklep/3181587_swiatlo ja tu kupowalem swietlowki sylvania. najprosciej kupic jedna o temp barwowej podobnej do swiatla dziennego (od 6000K do 6500K) no i gro lux- typowo akwarystyczna swietlowke Smiley
aha, i polecam wymiane statecznika w pokrywie na elektroniczny Wink
Zapisane

radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #3 : Luty 13, 2008, 18:06:03 »

witam ja mam takie samo akwarium czyli 112 l i u siebie mam 4x18W  ( 2x Osram Floura i 2x Narva Oceanic Light ) i 2x8W (Sylvania gro-lux)
osram i narva sa w granicach 20zł, więc chyba nie drogie
pozdrawiam
Zapisane

anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #4 : Luty 13, 2008, 18:09:19 »

Wychodząc z założenia, że masz w akwarium rośliny i nie chcesz dokładać trzeciej świetlówki proponuję:
- na tył coś roślinnego (np Osram Fluora)
- na przód coś białego (np. Philips Aquarelle, Sylviana Daylightstar)

Para takich świetlówek to koszt około 50 zł (bez kosztów przesyłki w przypadku zakupu przez internet)
Zapisane

duzep21
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #5 : Luty 18, 2008, 21:10:10 »

Ja chcialembym sie zapytac czy 48 watow na 65 litrow wody to jest dobra ilosc swiatla czy raczej za duzo przy swietlowkach 2 razy Sylvania AQUASTAR T5 ?? zalezy mi na dobrym wzroscie roslin.
Zapisane
kristo76d
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #6 : Luty 18, 2008, 21:14:47 »

wydaje mi się ,że spokojnie może byc wychodzi jakieś 0,73 wata na litr to ju ż przyzwoicie:)
pozdrawiam
Zapisane

seba75
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 18, 2008, 21:36:14 »

Ja chcialembym sie zapytac czy 48 watow na 65 litrow wody to jest dobra ilosc swiatla czy raczej za duzo przy swietlowkach 2 razy Sylvania AQUASTAR T5 ?? zalezy mi na dobrym wzroscie roslin.

jest dobra ilosc swiatla a jesli dajesz dwie to jedna znich polecam zamienic na Sylvania Gro-Lux
Zapisane
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #8 : Luty 27, 2008, 16:42:07 »

mam pytanie co do akwa lepsze dla roślin opti plant czy flora glo?? przy czym flora glo jest 2 razy droższa. Wolałbym opti plant, ale nie jestem pewien czy to nie jest jakias tania podróbka??
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 27, 2008, 21:07:12 »

Zamiast flora glo możesz założyć gro-lux - będzie taniej, świetlówki są podobne a sylvania to dobra firma. Świetlówki Opti robi Akwa Rynkar, jest to polska firma produkująca akwaria więc chyba coś te świetlówki będą warte Wink
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: