Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie rosliny do pielegnic?  (Przeczytany 14343 razy)
Maciek Szulc
Zainteresowany
**
Wiadomości: 75


« : Listopad 17, 2003, 13:16:23 »

Witam,
mam pytanko do specjalisto od roslin:), jakie gatunki roslin sa najlepsze do akwa z pielegnicami? musza byc wytrzymale, i dosc malo wymagajace....
Zapisane

Pozdrawiam
Maciek Szulc
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #1 : Listopad 17, 2003, 17:26:08 »

ja w moim baniaku mam kryptokorynę, żabienice, anubiasa i różdżycę. kabombę mi zeżarły, podobnie ludwigie. ale to akary w czasie gotowania się do tarła. jak nie mogły wyrwać z dna, to obgryzały łodygę. Gigantusa na początku severum próbowały, potem zostawiły (niestey przestał rosnąć). Strzałkę potraktowały jak sałatę... opęzlowały w jeden dzień Cheesy
Zapisane

gg:1384140
Goojasek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #2 : Listopad 18, 2003, 13:25:39 »

Ja poleciłbym Cirnum thainume(musle ze dobrze napisałem).
jest bardzo wytrzymała, jej liscie rosna do 2m(ale możesz je przyciąc).
Podobno sa idealne do pielegnic!

Jak znajdę ksiazke to napisze więcej!
Zapisane

gg 2299553
www.holenderskie.aip.pl i www.holenderskie.aip.pl/forum/ - Kopalnia woedzy o roslinkach !!Zapraszam
Maciek Szulc
Zainteresowany
**
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #3 : Listopad 18, 2003, 14:39:46 »

jest polska nazwa tej rosliny? i czy jest dostepna w plskich sklepach?
Zapisane

Pozdrawiam
Maciek Szulc
Goojasek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #4 : Listopad 18, 2003, 16:21:06 »

polska nazwa to krynia tajlandzka.
widziałem ja u mnie w Rybniku w sklepie.
Jest podobna do nurzańca spiralnego ale ma szersze liście.Ryby jej nie jedza bo jest dla nich niejadalna.

na www.holenderskie.aip.pl jest opis tej roslinki.Tylko nie sugeruj sie rysunkiem-w rzeczywistosci wyglada ładniej!!!!
Zapisane

gg 2299553
www.holenderskie.aip.pl i www.holenderskie.aip.pl/forum/ - Kopalnia woedzy o roslinkach !!Zapraszam
Leny
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #5 : Styczeń 01, 2004, 11:15:29 »

Taki cusik jest - Anubias niski czy jakoć tak. Niezniszczalny, ale dość łatwo z dna wyrwać. Akwa z pysiami mam 2 tygodnie więc nie wiem jak się utrzyma, ale u znajomka dobrze !!!
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #6 : Styczeń 01, 2004, 11:54:44 »

Trzeba zacząć od początku do jakich pielęgnic chcesz dobrać rośliny? Jeżeli chodzi o duże amerykańskie to nic nie przetrwa.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 02, 2004, 20:23:22 »

Cytat: Leny
Taki cusik jest - Anubias niski czy jakoć tak. Niezniszczalny, ale dość łatwo z dna wyrwać.


No oczywiście że łatwo wyrwać bo anubiasy powinno sadzić się w doniczkach, na korzeniach, kamieniach lub na tle strukturalnym. Mocuje się je np. za pomocą cienkiej żyłki do czasu zakorzenienia lub można go tak zostawić. Anubiasy przyjmują substancje odżywcze z wody głównie przez kłącza, które w miare możliwości powinny być odsłonięte. Korzenie umieszczone w żwirze najczęściej gniją Sad - no oczywiście zdarzają się wyjątki Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: