Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « Jakie nawozy najlepsze dla roślin??
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie nawozy najlepsze dla roślin??  (Przeczytany 2611 razy)
matyss1986
Nowy
*
Wiadomości: 32


WWW
« : Luty 04, 2006, 14:47:31 »

Możecie mi polecić jakieś dobre nawozy dla roślin typu Anubias
nana, Cabomba caroliniana, Egeria densa, Vallisneria americana, Rotala
rotundifolia, Echinodorus amazonicus, Echinodorus bleheri, Echinodorus
major, Hygrophilia polisperma "bicolor", Cryptocoryne wendtii green, Blyxa
japonica. Ja myślę o stosowaniu: na początek do podłoża TetraPlant Initial Sticks, a potem jako nawozy to Tetra PlantaMin w płynie i  TetraPlant Crypto w tabletkach. Oprócz tych nawozów jeszcze Planta Gainer Classic, Planta Gainer PRO Macro i zamontowany w akwarium Nutrafin CO2 system. Co wy o tym myślicie?? Nie za dużo tego?? Czekam na wasze opinie :-)
Zapisane

Zobacz www.mojeminiakwa.gsi.pl - Serwis akwarystyczny!!!!!
szef1992
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2006, 14:53:59 »

Według mnie za dużo. Nie zawsze skuteczne jest "mieszanie" nawozów płynnych. Wystarczy jeden płynny (polecam PlantaGainer) i jakieś pałeczki albo jakiś w kulkach. Płynny Jeden !
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2006, 15:49:10 »

Wybierz jeden rodzaj z płynnych, np PGC, na początek zacznij od mniejszych dawek, z Planta Gainer PRO Macro narazie wstrzymaj się, sprawdź poziom NO3 i PO4 i jesli będą niedobory wtedy uzupełnij. Tabletki też bedą wskazane, ale głownie dla roślin o mocnym systemie korzeniowym tj, żabienice czy kryptokoryny, dla reszty z w/w wystarczy nawóz w płynie.
Zapisane


385 l - dyskowce
duzep21
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #3 : Luty 24, 2008, 19:11:58 »

Witam.Mam pytanie czy  aqua atr planta gainer classic i aqua atr planta gainer pro ferro + sa dobrymi nawozami żeby stosować razem czy nie za bardzo?? co polecacie?? Proszę o odpowiedź.
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #4 : Luty 24, 2008, 19:37:31 »

producent zaleca stosowanie ich razem Smiley ja sam zaczalem korzystac z tego Smiley poki co u mnie zaczelo sie mocne babelkowanie ale dodalem jeszcze dwie porcje PG macro i pozalowalem Wink glonkow sie pojawilo trochu Wink al stosowanie PGC i feroo+ bedzie ok Smiley
Zapisane

duzep21
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #5 : Luty 24, 2008, 19:44:02 »

Wielkie dzieki za odpowiedz bo jak narazie to stosuję nawozy z tetry ale wiele osób pisze że są przereklamowane więc myslę nad zmianą nawozów Smiley
Zapisane
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 24, 2008, 19:46:51 »

Wielkie dzieki za odpowiedz bo jak narazie to stosuję nawozy z tetry ale wiele osób pisze że są przereklamowane więc myslę nad zmianą nawozów Smiley
Ja kiedyś miałem tetrę i muszę powiedzieć że byłem zadowolony oczywiście wszystko na kranie.
Jedyną wadą było jego stosowanie i skład.
Jedna wielka zagadka ale z umiarem to stosowałem i ładnie roślinki rosły
Zapisane
duzep21
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #7 : Luty 24, 2008, 19:54:51 »

Dzięki.Narazie je będę stosował do póki nie kupię tamty a potem sie okaże  czy jakaś różnica będzię między nimi.
Zapisane
jaro
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #8 : Marzec 02, 2008, 00:37:39 »

Dla żabienic i kryptokoryn polecam kulki gliniano-torfowe wzbogacone, u mnie rosną jak na drożdżach po zaaplikowaniu kilku, z dnia na dzień mam nowe przyrosty jestem w szoku odkad zaczalem stosować kulki oraz symfonie zlotą w plynie ok 1ml na 112l dziennie

 papa
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: