Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « GLONY POMOCY BLAGAM POMOZCIE MI JESTEM ZDOLOWANY
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: GLONY POMOCY BLAGAM POMOZCIE MI JESTEM ZDOLOWANY  (Przeczytany 3259 razy)
baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« : Marzec 15, 2004, 19:53:24 »

co ma zrobic zeby pozbyc sie glonow. jeden z kumpli radzil mi zebym przykryl na 3 dni aqwa jakas ciemna szmata zeby nie bylo swiatla czy moge ot zrobic pomocy prosze was odpiszcie cokolwiek mam zrobic zeby sie pozbyc dziadostwa
Zapisane
lidia
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #1 : Marzec 15, 2004, 19:58:15 »

Mam ten sam problem, długie pędzelkowate. Miałam dać tabletki, ale glonojady( zbrojniki niebieskie ) złożyły ikrę. zastanawiam się, czy tabletki nie zaszkodzą ikrze? Poza tym zaczęła się ekspansja tych glonów i zastanawiam się czy tabletki w ogóle pomogą? Jeśli mówimy o zaciemnieniu- to mam pytanie czy rosliny mi nie padną? Mam bardzo ładne roślinki. Proszę o pomoc
Zapisane

sulika
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2004, 20:37:09 »

Nie jestem specjalista w tej dziedzinie ale jeśli są to zielone glony to możey wystarczyć ograniczenie oświetlenia. można też przykryć akwa na dwa trzy dni i zasłonić dostęp światła. Lepiej jednak ograniczyć oswietlenie o parę  godzin - nie powinno to zbytnio zaszkodzić roślinom a jedynie zwolnić ich wzrost.

 Lidio co do tabletek nie mam pojęcia ,ale myslę że malutkie zbrojniki będą szczęśliwe z powodu tej ekspansji Smiley nie będziesz się musiała bardzo martwić o ich wykarmienie Smiley i tak samo, jeśli nie chcesz czekać możesz zmniejszyć oświetlenie Smiley

Powodzenia
Zapisane

112,25
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #3 : Marzec 15, 2004, 20:58:22 »

Czarne pędzelkowate glony to najprawdopodobniej krasnorosty.
Metody na nie w: Rośliny: Wymiana wody
Cholera nie wiem jak wlepić linka do posta....
Jak kto wie to niechaj oświeci
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2004, 21:02:24 »

Musisz stworzyć odpowiednie warunki w akwa, jeśli tego nie zrobisz zawsze bedziesz miał glony.Zaciemnienie może pomóc ale na krótko, jeśli nie zlikwidujesz przyczyny pojawią się znowu.Glony głównie pojawiają się przy nadmiarze azotanów i fosforanów których źródłem są odchody i pokarm.Aby pozbyć się problemu dobierz ilość ryb do pojemności akwarium, nie przekarmiaj ich i podmieniaj systematycznie wodę.Dobra filtrcja i odpowiednia ilość roślin też powinna być.Nie stosuj żadnych środków typu "antyglon" nie są one obojętne dla roślin.Jeśli będziesz miał ich odpowiednią ilość to poradzą sobie z azotanami.Korzystne wartości NO3 (azotanów) w wodzie leżą poniżej 12,5mg/l, powyżej wspierany jest już rozwój glonów.

Ps.
Ten temat raczej nie pasuje do ryb akwariowych :wink:
Zapisane


385 l - dyskowce
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #5 : Marzec 15, 2004, 22:03:10 »

ponad 18 godzin oświetlania, podmiana codziennie 30% objetości, po tygodniu powinno pomóc Wink
glony zbieraj z roslin.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #6 : Marzec 15, 2004, 23:18:18 »

Yyyyy Sarmik? 18 godzin oświetlenia ?
Podmiana wody dość drastyczna Wink.
Ja bym tam zaciemnił na 5 dni tka jak to bodajże Duch zrobił, a potem starałbym sie nie stwarzać korzystnych dla glonci warunków.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #7 : Marzec 15, 2004, 23:29:55 »

No nie  :twisted:
Ale co wazne, działa. Sprawdziła sie w mojej 200l. i u znajomego w 560l. Wink
Oczywiście najlepiej jest ryby przełowić do innego zbiornika. Światło gra role "sterydów" glony lepiej rosną ale tak duża podmiana wyjaławia wode ze związków którymi się zywią przez co dosłonie zdychają z głodu Wink
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
lidia
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #8 : Marzec 16, 2004, 10:40:48 »

Dzięki za pomoc. Jeśli chodzi o moje akwa to popelniłam w pewnym momencie rażący błąd. Dałam zwykłą białą świetlówkę. Pojawił się mały zielony dywanik na liściach. Swietlówkę zmieniłam, ale tez nie jestem pewna czy na dobre. Mam Sylwanię Gro-lux i Philipsa TLD830. Rośliny rosną cudnie, ale wraz z nimi glony. Nitki na liściach wydłużyły się i tworzą na końcach pędzle. Nie jestem też pewna, czy zostanę mamuśką u zbrojnika bo to moje pierwsze doświadczenie z ikrą. Mam nadzieję, że się uda i wykluje się mnóstwo głodomorów chcących zjadać moje glony. Ale czy przeżyją w zbiorniku z 5 skalarami? Gorąco pozdrawiam.
Zapisane

sulika
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 17, 2004, 20:06:56 »

Ampularie (dawać im pokarm roślinny - jak nie, to z roślin nie będzie nawet korzeni)
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: