Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Glony  (Przeczytany 583 razy)
filipos26
Stały użytkownik

« : Listopad 25, 2009, 18:43:49 »

Mam duży problem.  Moje akwairum stoi naprzeciwko okna. Dlatego mam nadmierną ilość glonów w akwairum. Jak poradzić sobie z tym problemem. Dodam ze nie moge przestawić akwairum, nawet jelsy bym chcial bo mnie ma gdzie Sad
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec

Elektryka akwariowa mnie dobija ...

« Odpowiedz #1 : Listopad 25, 2009, 18:50:25 »

może zlikwiduj akwarium albo okno?

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
izago1
Stały użytkownik

« Odpowiedz #2 : Listopad 25, 2009, 18:54:14 »

Najpierw zaznacze, ze wiadomosc powinna byc w innym watku.
Odnosnie glonow w akwarium, ktore stoi w swietle dziennym-obawiam sie, ze sie ich nie pozbedziesz. Moje tez stoi w takim miejscu i tez mam podobny problem chociaz uwazam, ze ilosc glonow ograniczylam do minimum. Ja zakrywam akwarium recznikiem jak ide do pracy i nie wlaczam swiatla. Dopiero poznym popoludniem, jak wracam swiatlo zapalam i odkrywam akwarium. Podmianke wody robie co tydzien ok 20% z czyszczeniem szybek i oczywiscie. A i mam piec amano, ktore zajadaja glonki ! Powodzenia w starciach z glonami, pozdrawiam! papa

54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
2+1 pielegniczka ramirezi
Smiley Smiley
lesnik
Zainteresowany
**

"Początkiem wszechrzeczy jest woda" Tales z Miletu

« Odpowiedz #3 : Listopad 25, 2009, 18:55:32 »

Masz chyba dwa wyjścia,takie jak kolega podał wyżej Grin
Muchomorek
Super aktywny

...a cыновья уходят в бой!

« Odpowiedz #4 : Listopad 25, 2009, 21:13:42 »

Mam duży problem.  Moje akwairum stoi naprzeciwko okna. Dlatego mam nadmierną ilość glonów w akwairum.
Na "pustej" wodzie glony nie rosną i do tego pewnie nie mieszkasz w Afryce, więc to nie jest takie mocne światło. Glony nie pojawiają się z powodu światła. Może masz przerybienie i za mało roślin, może niedobory w akwarium?
izago1
Stały użytkownik

« Odpowiedz #5 : Listopad 25, 2009, 21:33:04 »

Glony nie pojawiają się z powodu światła. Może masz przerybienie i za mało roślin, może niedobory w akwarium?
Tu sie nie zgodze w stu procentach, jesli nie od swiatla to moze wytlumaczysz dlaczego glony pojawialy sie tylko na tej szybie gdzie padaly promienie sloneczne? U mnie tak wlasnie jest.  papa
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 21:38:51 wysłane przez izago1 » Zapisane

54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
Smiley Smiley
Muchomorek
Super aktywny

« Odpowiedz #6 : Listopad 25, 2009, 21:47:21 »

(...)jesli nie od swiatla to moze wytlumaczysz dlaczego glony pojawialy sie tylko na tej szybie gdzie padaly promienie sloneczne? U mnie tak wlasnie jest.  papa
U mnie też nie jest idealnie  Cheesy, więc mam zielenice na przedniej szybie.
Wyciąłem przeszło połowę roślin i pojawiły się okrzemki, ale światła za to nie winię, bo wiem, że to moja wina.  Wink
Glony są w akwarium zupełnie naturalnie, jak również pierwotniaki, grzyby i inne żyjątka. Wystarczy zachwianie równowagi i zwiększa się ich liczba do widocznych wymiarów. Światło słoneczne nie może blokować rozwoju roślin, bo to teraz marne światło, a spora część roślin jest światłolubna, np. moczarka rośnie w pełnym świetle latem i jakoś nie ginie, a wręcz rozwija się. Mam w okolicy takie jeziorko całe zarośnięte moczarką i latem nie widać problemów z roślinami, a tamte światło jest wielokrotnie mocniejsze.
izago1
Stały użytkownik

« Odpowiedz #7 : Listopad 25, 2009, 22:00:14 »

Moze tam jakas moja wina jest, chociaz trudno mi w tej chwili znalezc ( akwarium 25l, podmianki 20% co tydzien, swiecenie zwykle ok 6 godz., parametry ok, jedynie krewetki tam zyja, karmione 2 razy w tygodniu, ilosc roslin tez wydaje mi sie,ze ok.) ale na rozwoj zielenic promienie sloneczne na pewno maja wplyw i tak lepiej mi winic swiatlo niz sama siebie.  Wink papa

A i jeszcze jedno: drugie akwarium stoi w miejscu gdzie slonce nie dociera i tam nie ma zielenic, glonow. Ciekawe jaka tego przyczyna?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 22:05:43 wysłane przez izago1 » Zapisane

54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
Smiley Smiley
pin54
Zainteresowany
**

« Odpowiedz #8 : Listopad 25, 2009, 22:55:34 »

Mówicie, że te glony to od słońca... Ciekawe co właściciel tego akwarium na to ... Afro
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 22:58:10 wysłane przez pin54 » Zapisane
Muchomorek
Super aktywny

« Odpowiedz #9 : Listopad 25, 2009, 23:10:41 »

drugie akwarium stoi w miejscu gdzie slonce nie dociera i tam nie ma zielenic, glonow. Ciekawe jaka tego przyczyna?
Zaręczam, że są i tu i tam też.
Może zielenice z szyby wolą więcej światła, a w zaciemnionym miejscu już nie chcą tak dobrze rosnąć?
Jak się znajdzie woreczek foliowy, albo butelkę w terenie i tam będzie trochę deszczówki, to jak nic, pojawią się zielenice.
Może wygrywają, gdy jest więcej światła i jest również cieplej?  A może to są za każdym razem różne zielenice, tylko nie potrafimy je rozpoznawać? Wśród glonów zielenic jest przecież najwięcej.
czapka
Bywalec

« Odpowiedz #10 : Listopad 26, 2009, 14:50:31 »

A i jeszcze jedno: drugie akwarium stoi w miejscu gdzie slonce nie dociera i tam nie ma zielenic, glonow. Ciekawe jaka tego przyczyna?

U mnie jest dokładnie odwrotnie, więc potwierdzam że światło jest tylko jednym z czynników wspomagającym rozwój glonów.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: