Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne nitki?  (Przeczytany 7675 razy)
Tomasz Zajac
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #30 : Marzec 29, 2010, 12:49:57 »

juz sam nie wiem co robic...
Troszkę poeksperymentuje….
Mam zamiar zwiększyć podawanie CO2
Jeszcze raz wyregulować NO3 i Po4 dawkowanie co drugi dzień…15 ppm : 1ppm)
Miedzy podawaniem macro będę podawać micro….
W sumie nic nie mam do stracenia, bo rybek obecnie w baniaku nie ma…
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #31 : Marzec 29, 2010, 14:19:24 »

Trzymaj CO2 do tego żelazo i potas... podmieniaj wodę co 2-3 dni tak 20-30% ja tak robię i już prawie nie ma glonów
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
Tomasz Zajac
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #32 : Marzec 29, 2010, 14:50:54 »

w jakiej postaci podajesz zelazo?? jakies krople? i ile? wydaje mi sie ze 0,5 ppm bedzie dobrze....
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #33 : Marzec 29, 2010, 15:20:24 »

Preparat Easy-Life ferro.. 0,5 to za dużo. Podawaj tak żeby było max 0,3ppm i pamiętaj ,żeby podawać żelazo na noc po zgaszeniu światła najlepiej
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #34 : Marzec 29, 2010, 18:04:33 »

Cześć,

Osobiscie nie próbował bym metody EI na baniaku z problemami (w sensie glonów). Andrzej72 sugeruje ze masz sinice i tu bym sie mocno zastanowił czy nie jest to "sztrzał w 10". jeśli chodzi o walke z sinicami zobacz ten opis: http://www.woczko.dami-rz.pl/sinice.htm

PZDR

Qter


Ja właśnie metodą EI (no może trochę prze ze mnie dostosowaną) i zieloną herbatą pozbyłem się problemów z glonami i roślinami a glony miałem różnej maści. No ale każdy zbiornik jest inny, więc jednej recepty nie ma.
Zapisane
Tomasz Zajac
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #35 : Marzec 29, 2010, 18:17:51 »

czytam o tym EI i nie moge tego pojac Smiley
chodzi o podawanie macro w postaci proszku?
bez robienia pomiarow?miedzy macro trzeba podawac micro?
czy jak to idzie hehe
Zapisane
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #36 : Marzec 29, 2010, 18:25:08 »

Z grubsza to chodzi o to żeby to było tanie (sole i chelaty) i żeby roślinom niczego nie brakowało do prawidłowego wzrostu. Wtedy glony powinny przegrać z roślinami i w sposób naturalny zniknąć, czasem przy pomocy glonożerców.
Zapisane
Tomasz Zajac
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #37 : Marzec 29, 2010, 19:50:33 »

mam jeszcze jedno pytanie
mam taki test na CO2:
http://www.allegro.pl/item972644216_jbl_test_co2_ph_permanent_dlugotrwaly_pomiar.html
czy do testow uzywa sie wody z akwa czy nalezy wlac jakas wode 4dKH?
jesli tak to co to jest i gdzie to kupic?

Zapisane
Qter
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #38 : Marzec 31, 2010, 13:34:33 »

w instrukcji do tego testu masz napisane zeby uzupełnic 1,5ml wodą z akwa...

ja go uzywałem jakiś czas a teraz przeszedłem na sonde Ph

PZDR

Qter
Zapisane

tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #39 : Kwiecień 28, 2010, 08:14:26 »

Wczoraj czytałam, że preparat EASYCARBO skutecznie usuwa glony i glonopodobne rzeczy Smiley tylko musiałbyś zmniejszyć CO2 z butli, bo ten preparat to tzn. "co2 w płynie" Smiley spróbuj, myślę że warto zaryzykować.
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #40 : Kwiecień 28, 2010, 10:16:23 »

.u mnie zaś rośliny rosną ale mam podobny problem. Pojawiły się nitki na anubiasie i jednej z żabienic i paru innych ,ale na anubiasie na najwyższych liściach to jak dywan wygląda.

Czy może też krasnorost pojawić się od nadmiaru co2 (całą dobę aplikuję) lub od zageszczenia roślinnością tudziesz od nadmiaru wgłębki ?
krasnorosty pojawiaja sie najczesciej od wachan CO2 i nadmiaru DOC w wodzie

lepszym sposobem bedzie właczanie CO2 w wiekszej ilosci godzine przed zapaleniem swiatła i wyłaczenie godzine przed zgaszeniem swiatła.
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 28, 2010, 10:22:18 »

mam jeszcze jedno pytanie
mam taki test na CO2:
http://www.allegro.pl/item972644216_jbl_test_co2_ph_permanent_dlugotrwaly_pomiar.html
czy do testow uzywa sie wody z akwa czy nalezy wlac jakas wode 4dKH?
jesli tak to co to jest i gdzie to kupic?


na odpowiedz:

-dlaczego powinienes uzyc wody o 4 dKH

-dlaczego brakuje ci wegla mimo zótego koloru testu

znajdziesz w tym artykule http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=25636

Co do 2 to masz duże przegeszczenie roslin i dlatego woda nie krązy dobrze wokół roslin, a co za tym idzie sa miejsca gdzie rosliny cierpia z powodu braku węgla. przytnij rosliny lub kup cyrkulator.
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #42 : Kwiecień 28, 2010, 10:25:49 »

Wczoraj czytałam, że preparat EASYCARBO skutecznie usuwa glony i glonopodobne rzeczy Smiley tylko musiałbyś zmniejszyć CO2 z butli, bo ten preparat to tzn. "co2 w płynie" Smiley spróbuj, myślę że warto zaryzykować.
EasyCarbo usuwa glony dopiero gdy sie go przedawkuje 3-4krotnie, poza tym działa tylko na sinice i krasnorosty. Na zielenice u siebie nie zauważyłem żadnego wpływu.

I nie jest to CO2 w płynie tylko aldechyd glutarowy.
Zapisane
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #43 : Kwiecień 28, 2010, 10:38:35 »

Wczoraj czytałam, że preparat EASYCARBO skutecznie usuwa glony i glonopodobne rzeczy Smiley tylko musiałbyś zmniejszyć CO2 z butli, bo ten preparat to tzn. "co2 w płynie" Smiley spróbuj, myślę że warto zaryzykować.
EasyCarbo usuwa glony dopiero gdy sie go przedawkuje 3-4krotnie, poza tym działa tylko na sinice i krasnorosty. Na zielenice u siebie nie zauważyłem żadnego wpływu.

I nie jest to CO2 w płynie tylko aldechyd glutarowy.

Jest tak nazywany przez wszystkich, dlatego napisałam "". Nikt nie mówi aldehyd cośtam tylko co2 w płynie Wink jeśli nie pamięta nazwy  Smiley
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #44 : Kwiecień 28, 2010, 11:48:50 »

Można powiedzieć węgiel w płynie, ale z CO2 w płynie ten nawóz niema nic wspólnego. Idąc tropem twojegomyslenia powinno się mówić głupiki bo co 2 poczatkujący akwarysta tak nazywa gupiki  Tongue Undecided
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: