Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: problem z Hydrocotyle leucocephala  (Przeczytany 1161 razy)
Yawaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101



« : Maj 19, 2010, 17:22:56 »

Witam!
Mam problem z rośliną Hydrocotyle leucocephala.
W akwarium mam oświetlenie 0,7W/L. Podaję CO2, dodatkowo jeszcze Symfonia Słota, K2SO4 i PG Macro. Pojemnośc 200 L. Podmiany wody co 2 tyg. ok 30 - 40%
Inne rośliny takie jak Ehinodorus latifolius, Ehinodorus 'Impai', Hygrophila thailand, Alternanthera reasefolia i inne pięknie rosną i bąbelkują.
A Hydrocotyle leucocephala po prostu marnieje, jej liście są tak jakby trochę żółtawe, nie przezroczyste, z stają się brązowe, dotyczy to również młodych liści.
Nie wiem co jest nie tak.
Dodam że Ph mam ok. 7 a Kh 8.
Co to może byc? Na początku myślałem,że to jakiś osad albo coś. ale po sprawdzeniu raczej mogę to wykluczyc.
Dodam zdjęcie, może to coś pomoże.

« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2010, 17:34:59 wysłane przez Yawaw » Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 20, 2010, 01:14:56 »

Nie podałeś poziomu PO4, NO3, Fe. To że dużo nawozisz też może być problemem. Często nadmiar jednego pierwiastka potrafi zablokować wchłanianie innych - a wtedy rośliny marnieją.

Sprawdzałeś wymogi tej rośliny?

Pytam bo ja mam sporo tej rosliny, rośnie mi pięknie, jutro wrzucę fotkę, a parametry mam takie: ph: 6,4-6,6, KH-2, GH8-10, temp 28C, PO4 ~0,4-0,6, NO3=10-15

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Yawaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #2 : Maj 20, 2010, 08:26:22 »

Niestety nie wiem co jest gdyż, kiedy miałem roślinę przy oświetlniu 2x30W czyli jakieś 0,3W/L i niczym nie nawoziłem, miałem takie same problemy. Nie mam pojęcia co to może byc...
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: