Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Duży Heniek - Kilka pytań  (Przeczytany 11231 razy)
jamnik_sst
Bądź jak woda przyjacielu...
Zainteresowany
**
Wiadomości: 142


For You


« : Grudzień 15, 2009, 23:49:36 »

Witam serdecznie jestem szczęśliwym posiadaczem małego Heńka w krewetkarium. Ostatnio Hemiantus zaczął dość szybko rosnąć i teraz moje pytanie.

1. Jak często powinno się go przycinać
2. Czy ze ściętych pędów odrosną kolejne bo tego troszkę się boję.
3. Czy po ścięciu ucięte pendy moge wsadzic obok i one również odbiją bez problemu?
4. Na jaką długiść mniejwiecej ucinać pędy  by było ok i żeby wypuściły ile cm od podłoża?

Wiem ze to niby banalne pytania jednak mało jnfo znalazłem o tej roślinie.  
Zapisane

Tak wiele chciał bym jeszcze osiągnąć... Słodkowodny tropikalny świat to najpiękniejszy sen, z najbarwniejszej bajki.
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #1 : Grudzień 16, 2009, 10:58:21 »

Jeśli chodzi o DUŻEGO heńka (jak w temacie) to:

1. W zależności jak duży chcesz żeby był - za duży, przycinasz,
2. Tak w miejscu przyciecia rozkrzewia się,
3. Tak, ucięte pendy wsadza się obok i rosną bez problemu,
4. kilka cm - wg upodobań - 3 cm sadzonki spokojnie rosną.

Pamiętaj - heniek lubi światło, ogólnie ma małe korzonki i przy przycianiu lubi sobie wychodzić... przycinać trzeba regularnie bo dolne ocienione łodygi robią się brzydkie, nie sadzić heńka za gęsto - bo i tak się rozrasta... wogóle rośnie bardzo szybko... w 50 litrowym akwarium raz na miesiąc czy 2 miesiace - wyrywam całego heńka (bo już kładzie się tuż pod powierzchnią wody odcinając światło) przycinam górne pędy i wkłądam je w kilku grupkach i za 2 miesiące to samo - a heniek który zostaje zazwyczaj idzie do kosza... bo facet w zoologicznym mówi, że nie ma jak to sprzedać a ja mu koszyczków robić nie zamierzam...
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
jamnik_sst
Bądź jak woda przyjacielu...
Zainteresowany
**
Wiadomości: 142


For You


« Odpowiedz #2 : Grudzień 16, 2009, 15:25:49 »

U mnie rośnie troszkę wolniej nawozy podaję ale CO@ w małym akwa niestety nie a to by pomogło Huh 
Zapisane

Tak wiele chciał bym jeszcze osiągnąć... Słodkowodny tropikalny świat to najpiękniejszy sen, z najbarwniejszej bajki.
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #3 : Grudzień 16, 2009, 15:30:19 »

Mi heniek szaleje od roku - akwarium na ziemi, 50l - niczym nie nawożę, podmiany - raz na jakiś czas. Najdłuższy brak podmian ok. 5 miesięcy.
Ale świecę 1x11w, 2x15w na te 50l.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: