Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ciemny nalot ( brunatnica)  (Przeczytany 2713 razy)
Starwalker
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Styczeń 01, 2008, 18:46:59 »

Witam serdecznie od jakiego czasu mam akwarium i walcze z glonem brunatnicom( brunatny nalot) mam przez to ubytki w roslinach i nie bardzo wiem jak to zwalczyc gdyz ostatnio kupiłem dodatkowo napowietrzanie aqua i znów powstaje nalot. mam aqua 60 L , niezbyt dużo roślin i troche rybek ( pielęgniczki ramirezki para, glonojad, prętnik karłowaty, gurami złote dwie samice.) aqua czyszczę raz na dwa tygodnie ( wymiana 10% wody i oczyszczenie dna) swietlówka 15w polska marka ( firma krzak) napowietrzacz, oraz filtr wewnętrzny, nie bardzo wiem co jeszcze mogę zrobić by zapobiec powstawaniu tego glonu!!!???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2008, 20:17:23 wysłane przez Emi » Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #1 : Styczeń 02, 2008, 08:39:33 »

Za mało światła. Rób też częściej i większe podmiany - nawet do 30% No i poszukaj na forum - Turysta o ile dobrze pamiętam napisał kiedyś w którymś wątku jak z tym glonek walczyć.
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #2 : Styczeń 05, 2008, 22:02:23 »

dodatkowe napowietrzanie w tej sytuacji też nie było najlepszym pomysłem
Zapisane

mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #3 : Styczeń 06, 2008, 11:15:49 »

Wydaje mi się że przyczyną tego nalotu jest zbyt mała i zbyt rzadka podmiana wody i mała ilość roślin.Proponuję podmiany robić co tydzień i podmieniać ok.20 litrów wody.Aby poprawić wygląd akwarium przy tym oświetleniu to pozostają ci tylko rośliny mało wymagające światła.
Z tego co wiem to przy tym oświetleniu mogą być kryptokoryny,anabiusy i moczarka.Być może jeszcze jakieś ale ja już niwiem jakie.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: