Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne «  Aquaclay ground "stare dno" - opinie.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Aquaclay ground "stare dno" - opinie.  (Przeczytany 2938 razy)
tomto1
*****
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 279


Sing Hallelujah !


« : Grudzień 27, 2010, 19:21:09 »

Witam po dość długiej przerwie.

Zamierzam postawić kostkę 30x30x30 z roślinami trawnikowymi i mchami. Rozmyślałem nad podłożem i docelowo ma być JBL Manado, ale jednak wiemy, że trzeba coś pod to Manado nasypać by rośliny rosły prawidłowo.

Odkopałem stary wątek na temat tego substratu,    
http://www.akwarium.net.pl/forum/rosliny-akwarystyczne/aquaclay-ground-stare-dno-macie-doswiadczenie/
lecz niewiele jest tam wskazówek praktycznych. Sądzę, że po 3 latach znajdzie się więcej nabywców którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz uwagami.
Pozdrawiam. Wink
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1 : Grudzień 27, 2010, 20:25:45 »

Nie znam akurat tego specyfiku ale uzywalem i uzywam wielu innych np: aqua basis JBL, deponit mix /nano/ dennerle ,floredepot sera,tetra
ze wszystkich bylem i jestem zadowolony .
Zapisane
tomto1
*****
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 279


Sing Hallelujah !


« Odpowiedz #2 : Grudzień 27, 2010, 20:47:10 »

Jakie uprawiałeś/uprawiasz rośliny i co to było za akwarium ?
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #3 : Grudzień 28, 2010, 06:18:47 »

Wszystkich , ktore mialem nie wymienie , bo mialem wszystkie  Wink ale moge podac jakie mam aktualnie ,... Choc nie wiem czy wszystkie .
sitowia , nurzaniec drobny ,mikrozorum ,wywlocznik rdzawy,zabienica delikatna ,zwartka drobna,zwartka Wendta,polyskujaca,Nevilla ,bakopa drobnolistna /chyba/ i jeszcze jakas ,rotala , mech jawajski ,singapurski /chyba/ , wglebka . Z mchow rezygnuje bo mnie denerwuja /za szybko rosna/ i zbieraja smieci .
Podloze /terazniejsze/ to deponit mix/nano/dennerle wymieszany niestety ze zwirem / 0,7 1,2 mm/ po ostatniej prawie udanej probie przesadzania i likwidowania niektorych roslin . Zbiornik to nano cube dennerle 30 l z oswietleniem 11W .

Poszukuje lomariopsis lineata =wiem ,ze nie mialem i bardzo mi sie podoba
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2010, 06:36:45 wysłane przez owlman » Zapisane
tomto1
*****
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 279


Sing Hallelujah !


« Odpowiedz #4 : Grudzień 28, 2010, 10:17:23 »

Podałbyś link do tematu właśnie z tą kostką lub wrzucił fotkę ?
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #5 : Grudzień 28, 2010, 21:21:52 »

Nie ma tej kostki ani zadnego innego z moich zbiornikow na forum .
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: