AMAZONKA - JAKIE ROŚLINY?

(1/1)

Reno:
Chciałbym zawęzic to co mam obecnie w swoim akwa wyłacznie do rozlewiska Amazonki - stą dpytanie czym zastąpić trway i zwartki? Czy można prosic o jakieś konkretne przykłady?

Co do trwa - może strzałka...co do zwartek...? Ale może coś dużo ciekawszego nowszego sie znajdzie? JKies inne ciekawe rośliny na stworzenie np. gąszczu czy posadzenai po bokach akwa?

eryk@:
Polecam zrobienie akwarium z samymi żabienicami ,wtedy to by była prawdziwa amazonka.Mógłbyś na samym środku posadzić jakąś dużą żabienice ,a wokół niej posadzibym żabienice delikatną.Po jakimś czasie stwożyła by ona piękny tranik,gdyż żabienica delikatna wygłąda całkiem jak trawa.Szczegulnie polecam taki układ roślin w akwarium z kasaczami.

Reno:
Ja obecnie mam 160l (proste 100x40x40) z 2 korzeniami (raczej brylwoate a nie palczaste; 1 wsadzony centralnie a z anim kruyje sie napowietzrac ktory chce zlikwidowac po zmianie filtra na zewntrzny) - oprocz trway i zwartek mam pare wyrosnietych zabienic, bakope. Zamierzam dokupic dodatkowo 1 korzen "palczasty" i dorzucic troche wiekszych kamieni. Ale jednoczesnie chcialbym stwiorzyc w 1 z tylnych naroznikwo akwa jakas kepe roslina do chowania sie rybek - ddoam ze mam same male kasaczowate.
Myslalem wlasnei so stzralce + wywlocznik rdzawy + hetenry paskowana oraz wiecej bakopy i żabienic. Myslalem tez o moczarce waskolistnej.
Co do zabienic delikatnych (e. tenlleus) - czy glonojady i kirysy mi ich nie zniszcza?
Moze jednak  jakies dodatkowe propzoycje sugestie?

Grajewiak:
Jako trawnik może Lilaeopsis brasiliensis. Na pierwszy plan też pasuje Hydrocotyle verticillata. Rzadko spotykaną rośliną a o takie prosiłeś jest też Tonina Fluviatilis.
Swoją drogą nie napisałeś dokładnie o którą część Amazonki Ci chodzi.

Reno:
Hmmm co do czesci amazonki to raczej cos strumykowatego - chaialbym tam wrzucic neony Innes/czerwone, jarzence, prystelki, bystzryki pieknpletwe oraz kirysy i zbrojniki.
Plaunje jakies żabienice, wąkrotkę, stzrałkę, myślałem tezo czyms pierzastym - może wywyłócznik? Szukam czegoś gęstego dośc wytrzymałego by zrobić gąszcz dla rybek do chowania się.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości