Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku
Strony: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 98
  Drukuj  
Autor Wątek: akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku  (Przeczytany 591274 razy)
Legons
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #1185 : Czerwiec 05, 2010, 23:06:29 »

Mam baniak od wtorku czyli 4 dzien, czy nalezy podawac jakies zwiazki typu potas? Oczywiscie baniak na ziemi ogrodowej.

Kilka postow wyzej pytalem o wzrost roslin. Mam pytanie, czy te 4dni opisane przez kolege wyzej i wzrost roslin w tym czasie to od momentu startu zbiornika czy po jakims czasie ? Bo mi na razie chyba w ogole nie podroslyt chocby o 1cm.
Zapisane
notentego
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #1186 : Czerwiec 24, 2010, 17:19:11 »

witam , chciałbym założyć akwarium z podłoża na bazie właśnie ziemi ogrodowej i w sumie mam już wszystko tylko nie jestem pewny dwóch rzeczy , gliny którą wykopałem na polu oraz piasku wiślanego z budowy

czy mógłby ktoś zidentyfikować czy jest to glina ?

http://img339.imageshack.us/img339/6664/dscn1119s.jpg

co do całego procesu przygotowywania tez mam klika pytań, mieszamy ziemie,torf,węgiel,glinę,keramzyt i piasek  ze sobą ,a następnie wszystko wsypujemy do akwarium oczywiście po bokach jest wolne tak jak to opisywał turysta, następnie moskitiera a na to żwirek.Pytanie mam takie czy glina musi być wysuszona ? jak tak to jaki jest szybki sposób na  jej wysuszenie.
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #1187 : Czerwiec 30, 2010, 08:42:12 »

notentego - prawdopodobnie jest to glina. Jeśli lepi się jak glina - to glina ;-).
Gliny nie trzeba suszyć. Co do całej mieszaniny - jesteś tego pewien - tzn rozumiem, że każdy składnik twojego podłoża jest przemyślany i w jakimś celu go dodajesz. Moim zdaniem węgiel, torf i keramzyt jest zbędny. Torf - w zależności jak kwaśną masz ziemię (a sądzę - że kwaśną - po zalaniu będzie się mocniej zakwaszać... większość osób aby uniknąć zakwaszania dodaje dolomit do ziemi... - torf lepiej włóż do filtra...)
Ja kolejne baniaki zakładam kładąc od dołu - trochę gliny (paski grubości 1 cm to tu, to tam na dno) ziemia, żwirek 2-4mm. I tyle, bez siatek, keramzytu, torfu, węgla, itp.

Legons - akwarystyka to sport dla cierpliwych - 4 dni po zalaniu zbiornika rośliny się jeszcze aklimatyzują, ukorzeniaja i ich wzrost może nie być widoczny. Ważne też skąd te rośliny przyszły (czy mają w sobie dużo zapasów - bo w pierwszyshc tygodniach "jadą" na zapasach - jeśli były wygłodzone - to chwilę potrwa zanim ruszą). Sprawdź parametry wody - jak czegoś ewidentnie brakuje - dodaj. Dbaj o światło i CO2 (utrzymuj odpowiednie Ph i twardość). Jeśli zauważysz niedobory potasu na roślinach (dziurki na liściach) - dodaj. Jeśli inne niedobory np. rogatek z zielonego przez czerwony przechodzi w jasny - aż do białego - dodaj żelaza... itd.
Ale cierpliwości - rośliny o niedopborach same Ci powiedzą - i trochę to potrwa. Chyba, że masz 1W/l i dajesz CO2 wtedy musisz bardzo uważać i nawet kilka dni robi dużą różnicę.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #1188 : Czerwiec 30, 2010, 09:32:17 »

Glina piaszczysta lub piasek gliniasty Cheesy
A tak serio to powąchaj zanim włożysz do akwa czy nie zawiera organicznych zanieczyszczeń które będą po prostu śmierdzieć.
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1189 : Lipiec 12, 2010, 21:36:49 »

Czołem

Orientujecie się może jaka ziemia będzie lepsza: ogrodowa kupna czy wykopana samodzielnie z jakiegoś miejsca naturalnego? W moim rejonie jest głównie gleba brązowa, nie ma w niej żadnych większych cząstek pochodzenia organicznego. Czarną ziemie mogę mieć z terenów zalesionych. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Huee
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #1190 : Lipiec 29, 2010, 14:22:05 »

Witam mam pytanie chce zrobic akwa na bazie ziemii Ogrodowej Kupiłem Ziemie Ogrodowa UNIWERSALNĄ firmy flora

Lecz teraz nie wiem czy jest dobra o to jej skład
Torf niski torf wysoki kreda Nnawoz NPK +mikroelementy


Czy będzie to dobra ziemia?
Zapisane
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #1191 : Lipiec 29, 2010, 14:44:26 »

Witam. 80 stron o stosowaniu ziemi w akwarium, miłego studiowania Good !:http://www.akwarium.net.pl/forum/rosliny-akwarystyczne/akwaria-na-bazie-ziemi-ogrodwej-co-i-jak-krok-po-kroku/
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1192 : Lipiec 29, 2010, 14:51:58 »

(...)Nnawoz NPK +mikroelementy(...)
Obawiam się, że ta ziemia się nie nadaje, choćby z powodu tego azotu (N), nie pozbierasz się z glonami.
Zapisane
Huee
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #1193 : Lipiec 29, 2010, 17:04:17 »

Dokładny opis tej paczki

"   Ziemia uniwersalna 5L,10L,20L,50L -
Jest to gotowa mieszanka w skład której wchodzi: torf wysoki i ziemia próchnicza z dodatkiem składników mineralnych.Doskonale sprawdza się jako podłoże dla roślin doniczkowych takich jak (palma, paproć), balkonowych (surfinia, pelargonia)oraz do wysiewu nasion.Ziemia uniwersalna zawiera dawkę startową nawozu,wystarczającą na dwa tygodnie wzrostu roślin.Podłoże posiada lekko kwaśny odczyn od 5,5 do 6,5 PH. "f
Zapisane
Pawelm00
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #1194 : Lipiec 29, 2010, 19:42:09 »

Witam jutro robię restart akwarium i moje pytanie czy może być substrat torfowy(ziemia z torfem)na dno??Aha informację o tym substracie  PH(H2O)6,5-6,8 i posiada minerały oraz mikroelementy(N,P,K,M,).
Zapisane
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #1195 : Sierpień 03, 2010, 15:35:45 »

Witam, planuję założyć akwarium na bazie ziemi ogrodowej 54l.
Jaka ziemia będzie dobra kupiona(proszę o dokładną nazwę) czy robiona (z jakich składników)?
Planuję tak ułożyć warstwy:
 _____________________________
|piasek kwarcowy czarny(0,8-1,2mm)|
|______________________________|
|ziemia ogrodowa________________|

Ile kg tej ziemi zastosować, a na to ile piasku kwarcowego?
Czy ziemia nie zaszkodzi: ramirezom, neonkom, kiryskom panda/krewetką??

Proszę o podanie informacji, a nie podanie linku.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #1196 : Sierpień 03, 2010, 18:20:31 »

Witam jutro robię restart akwarium i moje pytanie czy może być substrat torfowy(ziemia z torfem)na dno??Aha informację o tym substracie  PH(H2O)6,5-6,8 i posiada minerały oraz mikroelementy(N,P,K,M,).

Może być.

Jaka ziemia będzie dobra kupiona(proszę o dokładną nazwę) czy robiona (z jakich składników)?

Zwykle najlepsza jest najtańsza z marketu ale polecam również ziemię z kretowiska. Wtedy warto ją wyprażyć w piekarniku aby pozbyć się niechcianych żyjątek, niestety również bakterii. Ziemi z marketu nie wyprażamy bo ona jest już odkażona.
Ile kg tej ziemi zastosować, a na to ile piasku kwarcowego?
Czy ziemia nie zaszkodzi: ramirezom, neonkom, kiryskom panda/krewetką??

Ziemi w 54 l wystarczy 1-1,5 cm, na to ok 5-6 cm piasku. Jeśli warstwa piasku na ziemi będzie odpoiednio gruba to niczemu ziemia nie zaszkodzi.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
sensey9
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1197 : Sierpień 04, 2010, 19:27:24 »

Witam. W poniedziałek mam zamiar założyć akwarium na bazie ziemi. Chcę do tego wykorzystać wykopaną ziemię gliniastą wymieszaną pół na pół z ziemią próchniczą z lasu liściastego bez żadnego dolomitu czy torfu co o tym myślicie? Dodam tylko że jedyne jakie znam właściwości mojej kranówy to pH 7 - 8,5 ; Kh 16. Pozdrawiam
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1198 : Sierpień 04, 2010, 21:17:18 »

Witam. W poniedziałek mam zamiar założyć akwarium na bazie ziemi. Chcę do tego wykorzystać wykopaną ziemię gliniastą wymieszaną pół na pół z ziemią próchniczą z lasu liściastego bez żadnego dolomitu czy torfu co o tym myślicie? Dodam tylko że jedyne jakie znam właściwości mojej kranówy to pH 7 - 8,5 ; Kh 16. Pozdrawiam

Mieszanka jaką chcesz zrobić: idealna.
Zapisane
sensey9
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1199 : Sierpień 06, 2010, 06:56:48 »

Czy wie ktoś może jak wygląda ziemia gliniasta i gdze ją moge zdobyć? Ponieważ wykopałem trochę ziemi z pobliskiej łąki była to ziemia z pierwszej warstwy na jakiej rosły rośliny i ktoś mi powiedział że to ziemia urodajna a nie gliniasta i tak się zastanawiam czy to oby nie to sam. Jak myślicie?
Zapisane
Strony: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 98
  Drukuj  
 
Skocz do: