Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku
Strony: 1 ... 93 94 [95] 96 97 98
  Drukuj  
Autor Wątek: akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku  (Przeczytany 597025 razy)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1410 : Wrzesień 27, 2011, 21:12:15 »

zaplanuj sobie na to cały dzień bo roboty od...groma Smiley
to co piszesz ma sens robiłem podobnie. Ryby daj do jakiegoś wiadra czy miski z wodą spuszczoną w akwa, dobrze by było jak byś mógł podpiąć też filtr by działał gdzieś tam w wadrze czy innym naczyniu. Jeżeli dasz radę odzielić aquabasis od reszty podłoża to fajnie jeżeli nie i się wymiesza a przykryjesz tym ziemię to bałbym sie takiej mieszanki. Przenawożone podłoże może skutkować plagą sinicy.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
agrest
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 148



« Odpowiedz #1411 : Październik 13, 2011, 18:20:30 »

witam. W związku z powyższym tematem mam do Was pytanie. Planuję restart 100 litowego baniaczka, w którym od kilku lat jako podłoże mam zwykły żwir rzeczny. Ponieważ zaopatrzyłem się w nowy jednokolorowy żwir, a posiadam ok. 3-4 litrów podłoża Amazonia soil pomyślałem, ze mógłbym użyć go jako substrat podżwirowy. Wiem, ze jest to główne podłoze do akwariów roślinnych, ale moje to oczywiście nie roślinne, a raczej coś ala ameryka -z mało wymagającymi roślinami. oswietlenie 0,6 w na litr.   ? ? ?...
Zapisane
kolczyk21
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


Up The Irons!


« Odpowiedz #1412 : Grudzień 11, 2011, 09:01:42 »

Mam pytanie, dosyć dziwne Wink Czy mogę doświetlać rośliny z niższego piętra lampką halogenową? (taką na biurko) Niektóre roślinki mają przysłonięte światło od świetlówki, więc podświetlam lampką. Czy to ma sens?
Zapisane

60l.
Gupiki: 6
Neon Innesa: 7
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1413 : Grudzień 11, 2011, 13:00:29 »

A ja mam pytanie masz pokrywę czy baniak odkryty? Bo jeżeli masz pokrywę to taki halogen długo nie pociągnie jak będzie blisko tafli wody. Jak duzy masz ten baniak?
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
kolczyk21
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


Up The Irons!


« Odpowiedz #1414 : Grudzień 11, 2011, 13:36:48 »

Mam pokrywę, ale chcę (z zewnątrz) trochę naświetlić rośliny, które mają przysłonięte światło w dolnej partii akwarium
Zapisane

60l.
Gupiki: 6
Neon Innesa: 7
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1415 : Grudzień 11, 2011, 14:33:51 »

W takim razie się da ale tylko od przodu baniaka.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #1416 : Grudzień 12, 2011, 19:12:57 »

W takim razie się da ale tylko od przodu baniaka.
od przodu przez szybę ? myślę że może to spowodować wysyp zielenic tzw kropek
Zapisane
Nika
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #1417 : Styczeń 06, 2012, 14:03:32 »

No i masz Ci los... robię remont pokoju, a że remont wiąże się z wynoszeniem wszystkiego, muszę zrobić bardzo gruntowne porządki w akwarium, gdyż muszę je całe opróżnić. I pojawiają się pytania. możliwe że w tym temacie już odpowiedzi się pojawiły, ale czytanie 95 stron mnie jakoś nie uszczęśliwia. przeczytałam kilka początkowych i kilka na końcu, i nadal nie jestem 100% przekonana, więc postanowiłam zapytać. Mam akwarium na ziemi ogrodowej. nic oprócz ziemi tam nie ma ( oczywiście nie licząc warstwy żwiru Wink )
A teraz czas na pytania Tongue :
1. Lepiej użyć tej używanej ziemi, czy kupić nową ? ( przede wszystkim się zastanawiam, bo jak zakładałam to akwarium, to woda była żółta ( bo chyba ta ziemia jest z torfem) i chciałabym uniknąć tego teraz )
2.ile rybki mogą wytrzymać bez filtra ? Tzn. gdzieś je będę musiała trzymać, i wymyśiłam że na ten czas przełożę je do takich pudełek plastikowych z ikei "samla". Ale tam filtra już nie założę, więc chcę się dowiedzieć jak długo będą mogły tam przebywać.
3. I teraz zadam bardzo głupie pytanie. ale trudno. czy takie akwarium musi dojrzewać ? bo oczywiście zostawię wody ze starego baniaka, ale się zastanawiam czy tak od razu będę mogła wpuszczać rybki ? więc jak chwilę musi dojrzewać, to ile to powinno co najmniej trwać ? 

Jeżeli zadałam bardzo głupie pytania, to przepraszam Wink
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #1418 : Styczeń 11, 2012, 08:19:16 »

I jak tam remont? Bo nie wiem czy się produkować czy nie ? Cheesy BTW... wszyscy tak zabalowali, że jeszcze odpoczywają? HyHy Cheesy
Zapisane

Nika
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #1419 : Styczeń 11, 2012, 15:56:42 »

Remont jeszcze się nie zaczął, lecz na razie trwają przygotowania. a w czasie tych przygotowań, z powodu braku odpowiedzi i pomysłu, akwarium zostanie na chwilę tylko przesunięte (po uprzednim wylaniu połowy wody Tongue ) Więc urządzanie go na nowo czeka na mnie po feriach. Tak więc bardzo bym prosiła o odpowiedź Wink
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #1420 : Styczeń 11, 2012, 19:49:26 »

Sprawa wydaje się być prosta, skoro już mogłaś a może jeszcze możesz przenieść akwarium w połowie zalane, to postaw je w dogodnym miejscu tak by nic mu nie przeszkadzało podczas remontu i tam wlej spowrotem reszte wody i wpuść rybki... nie widzę w tym żadnego problemu. Nie wiem jak długo masz te akwarium na tej ziemi, ale ja bym dna nie ruszał, nawet jakbyś musiała zlać całą wodę, to zostaw z 5 cm na dnie, przenieś i wlej wodę spowrotem, nawet bez wyrywania roślinek. Ale tak czy siak, ja mam akwarium na ziemi już od 3 lat bez żadnych zmian i wszystko gra. Nawet aż wstyd się przyznać... jeden gościu wcisnął mi morskie roślinki mówiąc, że to super nowe egzotyczne odmiany, oczywiście na drugi dzień rybki ledwo żywe no i cała woda do wymiany - po tygodniu wszystko wróciło do normy.

Więc jak masz możliwość przeniesienia akwarium bez ruszania podłoża i masz gdzie je postawić na okres remontu to tak jak wyżej napisałem. W przeciwnym wypqadku rybki do sklepu/kolegi na przechowanie i restart zbiornika - o restarcie już nie będe się tu rozpisywać.
Zapisane

thurles
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #1421 : Styczeń 27, 2012, 16:44:45 »

Witam, uważnie śledziłem to forum od jakiegoś czasu, prawdę mówiąc byłem trochę zdziwiony że można użyć ziemi kwiatowej w akwarium, miałem 13 baniaków w latach 80-tych i wtedy o ty nie słyszałem Smiley (mój dziadek miał ciekawe patenty żeby nie hałasowac po nocy uwczesnymi pompkami do napowietrzania a raczej pompami które sam zrobił pompował na noc dużą opone od stara i podłączał pod nią wężyk z kostką Smiley No cóż technika idzie do przodu i akwaryści zdobywają nowe doświadczenia, dzisiaj wykorzystałem wasze rady i odpaliłem mój mały 70 litrowy baniak na ziemi z ogródka sąsiadki gdzie rosły warzywka ok 2cm, to posypałem warstwą drobnego żwirku z korala ok 1cm i na to grubszy żwirek ok 3cm niestety mieszkam za granicą i jedyne rośliny jakie udało mi się zdobyć na mojej wiosce to moczarka, nurzaniec i kryptokoryna tak że żadne cuda ale jestem podekscytowany i czekam jak to będzie rosło Smiley oświetlenie też mam słabe bo świetlówka 12w, chyba dokupie jeszcze jedną żeby był lepszy efekt wzrostu czy może przy ziemi ogrodowej na początku takiego duzego swiatła nie stosowac? Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!
Zapisane
Baśpol
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200



« Odpowiedz #1422 : Luty 11, 2012, 07:10:26 »

Cześć mam pytanie. Jakich ilości składników będę potrzebował do akwarium 240 litrów o standardowych wymiarach? Z góry dzięki Wink
Zapisane

radekr
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1423 : Luty 25, 2012, 15:14:20 »

Witam Wszystkich. Jestem nowy na tym forum, ale przed zalogowaniem i rozpoczeciem pisania pokusilem sie o przeczytanie calego watku. Przepraszam, ze nie mam polskich znakow, ale jestem za granica i ich nie posiadam w kompie. Tydzien temu zrobilem miekki restart moich trzech akwariow i zastosowalem ziemie z dodatkiem gliny i pokruszonego korala (informacje o koralu znalazlem na amerykanskiej stronie chlopaka, ktory zajmuje sie hodowla roslin akwariowych do sprzedazy). Ziemie wybralem nie najtansza, lecz z najmniejsza i opisana zawartoscia nawozow. Z tego co przeczytalem na tym forum to znalezienie w sklepie ziemi bez nawozow jest niemozliwe, a, ze nie ma o nich wzmianki na opakowaniu, wcale nie swiadczy o ich braku. W najtanszej ziemi moim zdaniem moga byc ich nieproporcjonalne ilosci, bo istnieje (moze male, ale jednak) prawdopodobienstwo, ze ta ziemia jest powtornie uzywana. Jakas firma kszak, mogla na niej uprawiac jakies sadzonki, po zakonczeniu procesu, ziemia mogla zostac wzbogacona kilkoma wiadrami uzdatniaczy, zmieszana z kora i innymi dodatkami i zapakowana w worki. Ale to tylko moje domysy i nie koniecznie musza byc sluszne. Ziemie umiescilem w worku uszytym z najzwyklejszego tiulu. Powodem byla tylko i wylacznie wygoda przy ewentualnym ponownym restarcie, gdyby cos poszlo nie tak. Do ziemi przed umieszczeniem jej w akwarium dodalem wode z akwaruim, w ktorej wczesniej wyplukalem mate filtracyjna z dojzalego filtra aby dostarczyc do ziemi bakterii zasiedlajacych akwarium. Jak juz pisalem, akwaria dzialaja od tygodnia. Oswietlenie pracuje 6 godzin na dobe. Roslinki rosna bez szalenstw, ale to jeszcze wczesnie i mysle, ze wiecej dzieje sie z ich ukladem korzeniowym niz czescia nadzwirkowa Smiley Nie podaje, zadnych nawozow, ani nie zastosowalem wegla aktywnego, bo ziemia ma byc zrodlem pokarmu dla roslin, a wegiel ma wlasciwosci absorbcyjne i wyjalawianie ziemi przy jego uzyciu moim zdaniem mija sie z celem. Gdyby jednak z jakichs powodow nastapila koniecznosc jego uzycia, moge go umiescic w filtrze na kilka dni. Nie stosowalem zadnych srodkow spulchniajacych, bo ziemia ma swoja pulchnosc, a korzenie roslin jeszcze ja zwieksza. Co o tym wszystkim myslicie? Pozdrawiam.

luty 29, 2012.
Minelo kilka dni i widze, ze ten temat jest juz chyba martwy, bo nie doszly zadne nowe wpisy.
Moje baniaczki maja juz prawie dwa tygodnie. Woda czysta, wszystkie zwierzatka maja sie dobrze, a roslinki wypuscily korzonki, ktore przeszly przez 4 centumetrowa warstwe ziemi i sa widoczne przez szybe stanowiaca dno akwarium. Moze to kiedys, ktos przeczyta. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 04:35:07 wysłane przez radekr » Zapisane
Damianos115
KULE PRECZ !
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 501


« Odpowiedz #1424 : Kwiecień 03, 2012, 13:41:54 »

Cześć mam pytanie. Jakich ilości składników będę potrzebował do akwarium 240 litrów o standardowych wymiarach? Z góry dzięki Wink

Wymiary 120x40x50.  Przy wysokości podłoża z przodu 5cm z tyłu 10cm potrzebujesz 36l podłoża. Pozdrawiam
Zapisane

Akwarium 54l
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/damianos115-54l-aktualizacja-21-05-2009-!!!/

15xNeon Innesa
1xBojownik
1xKirysek Panda ( Planowo 5)
0xOtosek ( Planowo 5)
0xRed Cherry ( Planowo 10-15)
Pozdrawiam Damian
Strony: 1 ... 93 94 [95] 96 97 98
  Drukuj  
 
Skocz do: