Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku
Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 98
  Drukuj  
Autor Wątek: akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku  (Przeczytany 595325 razy)
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #1200 : Sierpień 06, 2010, 09:25:27 »

Pierwsza warstw to zawsze ziemia urodzajna - humus nie szczególnie nadaje się do akwarium ponieważ zawiera duże ilości zanieczyszczen biolobicznych
Trzeba wykopac z 30cm tam zaczyna się normalna ziemia

Zapisane

sensey9
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1201 : Sierpień 06, 2010, 17:43:06 »

Czyli skąd mogę wziąć ziemię gliniastą?
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1202 : Sierpień 06, 2010, 18:03:39 »

Zależy gdzie mieszkasz, jeśli na nizinach, to może być ciężko z gliną. Szukaj cegielni, tam będzie w pobliżu glina.
W górach za to jest prawie wszędzie.
Kupić też ciężko, bo to nie jest towar, na którym się zarabia, dużo kłopotów, a zysk żaden.
Zapisane
sensey9
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1203 : Sierpień 06, 2010, 21:17:12 »

Ale mi nie chodzi o glinę tylko o ziemię gliniasta a to dwie różne rzeczy, ziemia gliniasta jest tak nazwana ponieważ posiada cząstki gliny w swoim składzie ale to nie jest czysta glina, a mieszkam w okolicy Krakowa a nawet nie wiem czy to wyżyny czy niziny:)
Zapisane
sensey9
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1204 : Sierpień 07, 2010, 14:51:59 »

Czy ta ziemia nada się do baniaka:

Dodam tylko że jest ona lepka jeżeli jest wilgotna i po roztarciu palcami mocno brudzi.
Wykopałem ją z jednej łąki z dla od samochodów jedynie od czasu do czasu przejechał tamtędy jakiś traktor, na tej łące rosło dużo zieleni trawa i inne rośliny nawet można było znaleźć mech wydaję mi się że to jest właśnie ziemia gliniasta co o tym myślicie?
Zapisane
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #1205 : Sierpień 10, 2010, 11:31:13 »

Czy na warstwe ziemi lepiej dac żwir rzeczny czy bazalt?
Jezeli bazalt to czy granulacja 2-5? bedzie dobra? A moze lepiej 3-8mm?
Zapisane
bebooczek
Nowy
*
Wiadomości: 40


« Odpowiedz #1206 : Sierpień 11, 2010, 13:07:43 »

Witam, mam akwarium juz 3 rok o pojemnosci 112 l profil kiedys bylo inspirowane czystymi naturalnymi zbiornikami, lecz teraz potrzebowalabym zamienic wystrój na Low Tech z powodu braku czasu(studia,2 prace). Przegrzebałam cały internet pod wzgledem Low Techa i mam lekka mieszanke informacji w głowie Smiley Otóż mam ziemie zwykłą z mikro i makro elementami za 2,5 zł ;o lecz mam również kulki glin-torf i ponoć z zawartym CO2  Huh czy moge do ziemi dodac te kulki? nie bedzie to za żyzne podłoże? chce to przykryc grysem bazaltowym czarnym o granulacji 0,8-1,6 i od 1-3 mm Smiley slyszałam ze kirysków nie mozna miec w Low Tech i nie moga byc na grysie bo sobie pyszczki potną? roślinki jakie mam to : Eleocharis Vivipara, Eleocharis Parvula,Microsorum Windelov, Pelie, Wgłębka, Subwasertang, Salwinia, Sagittaria Subulata, Java Moss, Christmass Moss, Fissidens Fontanus, Flame Moss, Taiwan Moss, Cryptocoryne Wendtii Green, Ludwigia Repens, Cryptocoryne Wendtii Tropica, Hygrophila Dfformis, Pogostemon Helferi, Hygrophila Polysperma nadaja sie te roslinki do tego typu akwa? Oswietlenie 2x18W lecz mam zbedna pokrywe z ktorej moge dolozyc jeszcze jedno 2x18 W które mogło by sie swiecic 4 h ale nie umiem tego przełozyc:( Powiedzcie czy w dobrym kierunku zmierzam?
Zapisane
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #1207 : Sierpień 16, 2010, 15:42:02 »

Siemka, mam kilka pytań:
Co powinno być w ziemi ogrodowej ze sklepu, a co nie??
Czy ziemię ogrodową trzeba wyparzyć czy od razu do baniaczka??


Bardzo proszę o szybkie udzielenie odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 13:59:01 wysłane przez przemok96 » Zapisane

przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #1208 : Sierpień 19, 2010, 14:05:16 »

Nikt nie wie??  Shocked
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1209 : Sierpień 19, 2010, 14:23:02 »

To nie jest kwestia że nikt nie wie, tylko, że te informacje są ogólno dostępne w kilku wątkach z różnych forów jak się wpisze w google haslo typu "akwarium na ziemi ogrodowej". Są różne praktyki, poczytaj o nich o doświadczeniach ludzi to będziesz wiedział.

R.
Zapisane
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #1210 : Sierpień 19, 2010, 14:35:59 »

A jakie związki nie mogą być żeby nie "karmić" glonów??
Zapisane

michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #1211 : Sierpień 19, 2010, 18:19:35 »

fosfor i azot tylko gdy jest ich za dużo i rośliny tego nie wykorzystują, wtedy rosną glony. Po za tym zawsze w normalnym akwarium będzie pewna ilość glonów. Nawet tak sterylne akwaria Takashi Amano na tylnych szybach mają cienkie warstwy glonów, których się nie czyści, bo albo nie ma tam dostępu, albo nie ma sensu bo i tak tego nie widać. Wkurza mnie już to pisanie jak zapobiec glonom. Wystarczy czyścić przednią szybę z naloty i po sprawie, a nie wydziwiać...
Zapisane
neuron
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #1212 : Sierpień 28, 2010, 14:02:05 »

Ja tyko zapytam ile mniej więcej ziemi do akwarium około 300 l. Co ile trzeba tą ziemie wymieniać na nową?
Zapisane
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #1213 : Sierpień 28, 2010, 19:48:35 »

 Są akwaria, w których nie ruszano podłoża przez kilka lat. Sama Diana miała 7 letniego LT na ziemi.
Zapisane
ka93mil
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #1214 : Sierpień 29, 2010, 21:23:16 »

Witam, mam nadzieję, że pozwolicie przykleic siee do tego tematu Tongue
Dzisiaj w piwnicy znalazłem w worku taka ziemie:
http://yfrog.com/msdsc00772dj jest to ziemia której ozywaliśmy do siania kapusty. Jest to bardziej torf niż ziemia. Chciałbym ja wykorzystać w moim LT ale zauważyłem ze zawiera jakiś nawóz:
http://img828.imageshack.us/i/dsc00773q.jpg/ , http://img180.imageshack.us/i/dsc00774cu.jpg/. Co o tym sadzicie? Jest bezpieczna? Czy lepiej poszukać w sklepie takiej bez żadnych dodatków?
Zapisane

Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 98
  Drukuj  
 
Skocz do: