Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku
Strony: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 98
  Drukuj  
Autor Wątek: akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku  (Przeczytany 591266 razy)
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #1170 : Maj 31, 2010, 11:57:02 »

Nie dałam, bo mam taką w 25l to nie mogłam rośliny wyciągnąć bo się korzeniami wplątała.
Radzono mi w takim wypadku nie dawać.

To źle ci poradzono:) Siatka powinna być, nie byłoby wtedy problemów z ziemią.
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
ppaula2
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1171 : Maj 31, 2010, 12:42:28 »

Czyli możliwe aby ryby mi padały od ziemi?
Mimo iż ziemię mam miesiąc i do tej pory nie maiałam problemów?
Moje ryby nie padały. Zaczęły padać nowokupione 1,5tyg temi a potem moje.
Zapisane

Wciąż szukam tego czego jeszcze nie znalazłam Smiley
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1172 : Maj 31, 2010, 13:05:08 »

Czyli możliwe aby ryby mi padały od ziemi?
Mimo iż ziemię mam miesiąc i do tej pory nie maiałam problemów?
Moje ryby nie padały. Zaczęły padać nowokupione 1,5tyg temi a potem moje.

Może te nowe przyniosły jakieś choróbsko. Czyli nowe byly już chore a stare dopiero sie zaraziły po wpuszczeniu nowych - to by mogla tlumaczyc czemu najpierw nowe padały.
Zapisane
ppaula2
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1173 : Maj 31, 2010, 13:27:19 »

No własnie też tak myślę.
Tylko chciałam się z Wami skonsultować, czy ten skład ziemi jest dla ryb szkodliwy aby wykluczyć ten właśnie czynnik.
Zapisane

Wciąż szukam tego czego jeszcze nie znalazłam Smiley
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1174 : Maj 31, 2010, 13:46:20 »

No własnie też tak myślę.
Tylko chciałam się z Wami skonsultować, czy ten skład ziemi jest dla ryb szkodliwy aby wykluczyć ten właśnie czynnik.

Jak kupisz ziemię z nawozami to też może byc problem np z powodu bardzo dużego NO3. Wysokie poziomy tego zwiazku tez są szkodliwe dla ryb.
Zapisane
Vampire
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7



« Odpowiedz #1175 : Maj 31, 2010, 15:36:53 »

Siatka niekoniecznie jest potrzebna, wystarczy jak się wszystko przysypie dość drobnym żwirem.
I tak:
1. Ile litrów ma akwarium?
2. Jakie ryby zostały wprowadzone?
3. Jakie są parametry wody?
4. Jak wyglądała aklimatyzacja?
Zapisane
ppaula2
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1176 : Czerwiec 01, 2010, 08:07:35 »

Siatka niekoniecznie jest potrzebna, wystarczy jak się wszystko przysypie dość drobnym żwirem.
I tak:
1. Ile litrów ma akwarium?
2. Jakie ryby zostały wprowadzone?
3. Jakie są parametry wody?
4. Jak wyglądała aklimatyzacja?

1. 96l
2. Posiadałam 5 neonów, 5 kirysów i 3 zbrojniki. Wprowadziłam 1,5 tyg temu 15 neonów, 3 kirysy i 3 kakadu. (zbrojniki były do oddania). Na dzień dzisiejszy stan: 4xneon, 8xkirys, 2xzbrojnik i 1xkakadu.
3.
NO2 - 0
NO3 - 5
PO4 - 0,4
pH - 7,6
KH - 4
GH - 7
Fe - 0
4. Tak jak powinna: woreczek do akwarium, po jakimś czasie dolewam troszeczkę wody i tak ok 2h, potem wlewam je do akwarium. Całoś aklimatyzacji trwa cś ponad 2h.
Zapisane

Wciąż szukam tego czego jeszcze nie znalazłam Smiley
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1177 : Czerwiec 01, 2010, 09:58:55 »

Prawda taka, że oprócz domysłów które napisałem wyżej, nic więcej nie uradzimy. Trzeba by zobaczyć ryby zanim padły, jak się zachowywały, jak wyglądały i to wprawionym okiem. PH masz sporo za wysokie, jednak nie powinno być przyczyną takiego padnięcia ryb.
Zapisane
ppaula2
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1178 : Czerwiec 01, 2010, 13:30:15 »

rodia ryby zachowywały się normalnie, zadnych objawów choroby.
Zobacz sobie ten temat:
http://www.fawa.pl/topics11/7081.htm
Tam jest opisane wszystko od początku do końca. Łącznie ze zdjęciami i filmikiem.
Może tu na coś wpadniecie bo nam już się pomysły kończą :/
Zapisane

Wciąż szukam tego czego jeszcze nie znalazłam Smiley
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #1179 : Czerwiec 01, 2010, 18:41:45 »

Czytałam i czytałam o tej ziemi ogrodowej i nie byłam do końca przekonana, ale człowiek ze mnie ciekawski,więc postanowiłam spróbować Smiley Nie na szeroką skalę, ale już wiem, ze zrobię takie dno w 200l jak tylko zakupie Smiley

Zrobiłam donice z łupka dla 1 roślinki a w niej ziemia i żwirek: http://lh6.ggpht.com/_kzK8Pjhumcw/TAVFSrTOflI/AAAAAAAAL-w/HAt9e_vw_5U/s512/donica.jpg
i szczerze powiedziawszy, nie spodziewałam się, że będzie aż taki efekt. Roślinka stała przez 2 miesiące a teraz od razu 2 nowe liście w 3 dni Smiley
Zapisane
Legons
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #1180 : Czerwiec 02, 2010, 10:05:31 »

Mam baniak z ziemia ogrodowa, posadzilem roslinki kiedy powinny zaczac rosnac przy zalozeniu ze maja dobre warunki? Po 3 dniach bedzie choc minimalny efekt?
Zapisane
Japco
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44


WWW
« Odpowiedz #1181 : Czerwiec 02, 2010, 13:28:20 »

to zależy jak mają dobre warunki no i jakie to rośliny. U mnie przy zakładaniu akwarium na ziemi niektóre rośliny szybko rosnące jak np. Rotala rotundifolia indica urosły przez 4 dni o dobre 10cm a Hemianthus micranthemoides (Duży Heniek) z kilku sadzonek rozrósł się w 2 tygodnie na spory i gęsty dywan, który był już 2 razy przycinany. Z kolei w tym samym akwarium mam roślinki wolno rosnące jak np. mikrozorium, które praktycznie stoją w miejscu. Cryptocoryne pontederiifolia też niewiele urosła, w 2 tygodnie puściły tylko kilka listków więcej. Wszystko zależy od warunków i rodzaju roślin.

Akwarium mam 112 litrów, oświetlenie 72 W (0,64 W na litr przy dobrych świetlówkach), podłoże ziemia ogrodowa, nawożenie CO2 z zestawu z butlą.
Zapisane
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #1182 : Czerwiec 04, 2010, 14:20:22 »

Dwa miesiące temu założyłem akwarium na bazie ziemi ogrodowej. Na początku było wszysto ok, ale po ok 4 tygodniach woda zaczęła śmierdzieć tą ziemią. Rybkom ani roślinkom nic sie nie działo. Dzisiaj musiałem wyrzucic całe podłoże. Czy to normalne że woda smierdzi ziemią w takim przypadku?
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
fdx
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1183 : Czerwiec 04, 2010, 15:25:53 »

Mam problem z gazami w ziemi.

Gdy np. utykam roslinke ktora wyrwal przeplywajacy glonojad (jest juz calkiem spory) to z dna wydostaja sie babelki powietrza.
Czasami mam w akwarium spora erupcje gdy zwirek podnosi sie i w koncu powietrze z pod niego wyrzuca kleby ziemi w toń wody. (prawie jak wulkan)
Gdzie moze byc przyczyna? Ziemie mam zwykla ogrodowa bez zadnych dodatkow. Czysta ziemia przysypana gruba warstwa zwirku.

Przez to szybko zatyka mi sie filtr ktory musze czesto czyscic i w tej chwili zwirek jest wymieszany z ziemia, pojawia sie ona tez na jego powierzchni.
Bede musial zrobic calosc na nowo i chcialbym uniknac nastepnym razem takich problemow.
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #1184 : Czerwiec 04, 2010, 19:11:06 »

Mam problem z gazami w ziemi.

Gdy np. utykam roslinke ktora wyrwal przeplywajacy glonojad (jest juz calkiem spory) to z dna wydostaja sie babelki powietrza.
Czasami mam w akwarium spora erupcje gdy zwirek podnosi sie i w koncu powietrze z pod niego wyrzuca kleby ziemi w toń wody. (prawie jak wulkan)
Gdzie moze byc przyczyna? Ziemie mam zwykla ogrodowa bez zadnych dodatkow. Czysta ziemia przysypana gruba warstwa zwirku.

Przez to szybko zatyka mi sie filtr ktory musze czesto czyscic i w tej chwili zwirek jest wymieszany z ziemia, pojawia sie ona tez na jego powierzchni.
Bede musial zrobic calosc na nowo i chcialbym uniknac nastepnym razem takich problemow.
Przejrzyj cały ten wątek gdzies tam na poczatku było napisane o gazach wydobywających się z podłoża.

Do moderatorów:
Wypadałoby ten wątek już jakoś ogarnąć żeby pytania już w nim zawarte nie powtarzały się.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Strony: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 98
  Drukuj  
 
Skocz do: