Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 112l + garbniki, małe wsparcie  (Przeczytany 1986 razy)
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« : Czerwiec 03, 2013, 13:54:54 »

Witam, po długiej przerwie na forum zwracam się tym razem o kolejną pomoc, a mianowicie mam chwili obecnej myśl, ale nie chce przesadzić, żeby dolać z herbaty zaparzonej garbniki i czynniki humusowe. Nie zależy mi na efekcie BW ale nie będzie przeszkadzać herbaciany kolor wody. Tylko główne pytanie - z ilu torebek (i ewentualnie jakiej herbaty, czy zwykłej czy zielonej itp.) zrobić wywar do 112l akwa? Rośliny same wolnorosnące, przewaga anubiasa. Obsada tradycyjna - towarzyskie (danio, zbrojniki niebieskie parka + xx młodych na których mi szczególnie zależy)
Oświetlenie 0/5W/l ok. 8h/dzień
Parametrów wody niestety nie podam, skończyły mi się testy, aczkolwiek wszystko zawsze w normach mam. Zwalczam teraz krasnorosty i stąd pomysł o garbnikach. Będę potem dawkował dalej CO2 z bimbrowni. Wszelkie podpowiedzi, sugestie są bardzo mile widziane, na ewentualne pytania, o czym zapomniałem dodać z pewnością odpowiem Smiley
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 03, 2013, 18:33:18 »

Ja stosuję tańszy sposób: jesienią uzbierałem wielki wór liści dębowych w lesie. Teraz co ok. tydzień biorę kilka garści, kruszę i umieszczam je w tzw. shakerze (był w zestawie z mikserem). Dolewam wody i miksuję na papkę. Papkę wlewam przez rajstopę do akwarium. Efekt utrzymuje się dobrych kilka dni. Możesz także w filtrze umieścić zawartość rajstopy, ale tu bym nie ryzykował.
jeśli zaś chodzi o herbatę, to jest to bardzo kosztowne. W dodatku czytałem, ze gorąca woda zabija garbniki... Więc ja bym się nie polecał wlewać herbaty do akwarium.
A jeśli koniecznie chcesz herbatę, to zieloną, ale nie mam pojęcia ile. Próbuj. Jedną. Jak mało, to dwie itd.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2013, 18:38:05 wysłane przez wbchgkv » Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: