Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Oczko wodne « Wszystko do oczka. Bardzo prosze o pomoc.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wszystko do oczka. Bardzo prosze o pomoc.  (Przeczytany 7929 razy)
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« : Marzec 12, 2008, 21:36:14 »

Może jest już taki wątek (jak jest to prosze adminów zeby ten zamkneli). Zastanawiam sie nad zrobieniem sobie oczka wodnego(jakieś 10m3) i tu moje pytania:
1) Jakie rybki akwariowe mozna wpuścić do tego oczka? (chodi mi o takie coś jak neony,danio, welony itp.)
2) Czy takie oczka sie kupuje czy kopie sie dół i okłada sie go folią? (jestem poczatkujacy)
3) Czym karmić?
4)Jakie roślinki?
5) Jeśli oczko bedzie wyłozone folią to czywsypywac na dno jakiś piasek, czy moze żwir?
6) Jaka musi być głebokość, jeśli chcem żeby rybki tam były przez cały rok?
7) W jakim miejscu najlepiej zrobić to oczko? (Pod drzewem czy moze na otwartym słońcu)
Cool Czy potrzebna jest jakaś grzałkę, jeśli chcem miec tam danio i inne? (ile moze kosztowac)
9) Czy muszę kupować jakiś filtr? (ile moze kosztowac)
10)Czy trzeba wsadzać jakieś korzenie?
11) Czy są jakieś drzewka do oczek wodnych?
12)Ile moze kosztować takie oczko i ewentualnie czy są jakieś firmy sprzedające wszystkie te rzeczy?
Bardzo proszę o pomoc, bo naprawde nie wiem od czego zaczać. Ten wątek przyda sie tez innym poczatkujacymwięc pomagając mi pomagacie im.Prosze o wszelką pomoc i nie pogardze zdjęciami waszych oczek?
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #1 : Marzec 13, 2008, 01:37:13 »

no w prawdzie nie mam juz oczka ale sam jedno wykopalem, i na pczatku moczylem sie w nim z mimi karasiami wiec postaram sie jak najlepiej odpowiedziec na pytania Smiley
1) odradzam asolutnie wszelkie ryby akwariowe- a to z racji tego,ze te ktore moga wtrzymywac nizsze temp. i tak na zime musialby wrocic do akwaarium co pewnie nie byloby dla nich za mile- poza tym nie wyobrazam soebie samego wylawiania... caly dzien roboty, baniak praktycznie rozebrany...
2)mozna kupic gotowe oczka ale nie polecam- zeby miec jakis w miare sensownych rozmiarow trzaby na prawde spooooro kasy, ja mialem kopany i wylozony folia i to najbardziej polecam
3) karmic najlepiej specjalnym papu dla rybek do oczek wodych- sa w formie paleczek- polecam raczej firmowe- byle jakich ryby nie jedza i tylko zaswiania wode.
4) roslinki nadaja sie wszelkie ktore toleruja nizsze temperatury i przezimuja w oczku
5) trzeba wykopac dol o wymiarach jakie sie chce (polecam kopac tak, by fragment dna 1m x 1m byl przynajmniej an glebokosci 1,2m. potem nalezy wybrac wszelkie kamienie i wysypac 2cm warstwa piasku wilgotnego, ktory bedzie chronil dno od pociecia
6)j.w. ale im glebiej tym lepiej- moje oczko mialo 1,5 na 2,5 metra a glebokie na blisko 1,5m Smiley
7) oczko radze tak umiejscowic zeby okolo 30% powierzchni wody w poludnie bylo zacienione- nie bedzie problemu glonow (przekonalem sie)
Cool oczka nie ogrzejesz na tyle zeby trzymac tam ryby akwariowe- chyba,ze jestes wlascicielem elektrowni i masz prad za friko
9) jesli odpowiednio przemyslisz sprawe, zapewnisz odpowiednia ilosc roslin to nie trzeba filtra absolutnie
10)korzenie mozesz wsadzic do ozdoby na tarasach przy brzegu ale pod wode nie ma sensu ladowac
11) drzewka? hmmm.... no nie bardzo, mozesz ew w koszykach posadzic rosliny bagienne, tak zeby nie byly oczywiscie pod woda powyzej korzeni, albo lekko tylko.
12) moze kosztowac duzo albo do wytrzymania- nie mam absolnie pojecia ile kosztuje teraz folia do oczek ale trzeba sie przygotowac,ze bedzie trzeba ja wymienic co 3 lata albo kleic- niestety i tak zuzywa sie
zacznij od tego czy ci sie chce Wink bo kosztuje to wiele pracy- zastanow sie czy masz skad wziac odpowiednio duzo roslin zeby nie musiec sie martwic o kondycje oczka,  czy masz skad wziac karasie kolorowe. po pierwsze zorientuj sie jakie mniej wiecej ma miec wymiary oczko, oblicz mniej wiecej powierzchnie dna i ile folii bedzie trza- potem znajdz sklep gdzie ja sprzedaja, spytaj o cene. jesli bedzie ok dla ciebie mozesz zaczac kopac przy uwzglednieniu tego co ci napisalem. ale to co ci napisalem to moje osobiste doswiadczenia i poglady, inni moga miec odmienne Wink
pamietaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie daj sie namowic na flitr UV czy inne badziewie!! znajdz gdzies w rzece czy jeziorze moczarke kanadyjska i 2 wiadra posadz w zbiorniku. poza tym znajdz strzalke wodna- to przesliczna roslina, moim zdaniem lepsza od grzybieni czy lilii. jak masz jescze jakies pyttania to dawaj smialo Smiley
Zapisane

damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2008, 06:43:06 »

1) Moze wiecie gdzie kupic w kielcachte elmenty?
2) Czytałem n forum że można wpuścić danio, kardynałki i welony, jak tak to ile miej wiecej zeby mogły mi sie rozmnarzać?
3) Czy trzeba sprawdzać parametry wody?
4) Czy oczko musi dojrzewać tak jek akwa, a jak tak to ile?
5) Czy trzeba kupować jakąś specjalną siatkę żeby liście nie spadały na to oczko?
6) Czy można sadzić w oczku lilie, bo u nas na stawie rosną? Grin
Dzieki za wszelką pomoc. Wink Good !
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #3 : Marzec 15, 2008, 17:03:45 »

Tu doradzą Ci chyba lepiej:  Wink

http://forum.oczkowodne.net/
http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=27
http://sklep.oczkowodne.net/

pozdro
Zapisane

damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2008, 21:02:24 »

dzienks, napewno skorzystam Kiss
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
Sumik7
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #5 : Marzec 15, 2008, 21:55:37 »

mozesz miec brzanki rozowe ale tylko przez koniec wiosny do jesieni Good !

Zapisane
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 07, 2008, 17:10:35 »

hej wam, kiedy najlepiej wystartować z oczkiem, bo nie wiem kiedymam zacząć kopać??
Czy mozna kopać oczko na terenie podmokłym, czyli takim gdzie caly czas jest woda, która.
gdzie najlepiej kupowac folie i jaką?
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
papuga1993
Gość
« Odpowiedz #7 : Maj 17, 2008, 17:24:14 »

Rybki to welonki, są takie specjalne kolorowe karpie zwane "złotymi rybkami"
Zapisane
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #8 : Maj 26, 2008, 14:04:57 »

juz wiem, te karpie nazywaje sie koi i jest ich bardzo duzo odmian, moga byc tez zlote liny, welony lub inne
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: