Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczko ze strumykiem  (Przeczytany 20014 razy)
Leśny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« : Czerwiec 04, 2010, 00:14:13 »

Choć moje hobby to akwarystyka,to posiadam także oczko wodne w ogrodzie. To nic specjalnego,bo jakieś 15000L,ale jest tam także strumyk mojego pomysłu co czyni teren przy oczku bardziej atrakcyjnym. Mam teren przy oczku dośc pochyły i postanowiłem go wykorzystać na strumyk.

Oto oczko z zwykłą fontanną,1100L/h


Oczko połączone jest szczelnie podziemną rurą 110mm/8m z podziemnym zbiornikiem w którym jest pompa 2000L/h,tłoczy ona wodę na powierzchnię ziemi przez taki ozdobny dzban


Dalej jest strumyk,wyłożony folią i wysypany różnej wielkości kamieniami,obok ozdobnie korą sosnową


Woda wraca z powrotem do oczka,krąży w systemie zamknętym


Strumyk powstał w zeszłym roku i jest jeszcze w fazie dopracowywania,jaki będzie jego ostateczny kształt jeszcze nie wiem  Wink
Zapisane

Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 04, 2010, 00:26:31 »

Super sprawa Smiley Takie oczko wodne i strumyk. Jak dorobię się kiedyś chaty - na pewno coś takiego sobie sprawię. Niemniej jednak uważam że powinieneś to zakombinować bardziej naturalnie - dzban wygląda dziwnie. Nie lepiej koniec rury zamaskować kamieniami, aby to z nich "wybijało" źródło? I koryto strumienia bardziej naturalnie, więcej roślin Smiley Tyle uwag. Gratuluję pomysłu Smiley
Zapisane

Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 04, 2010, 01:35:32 »

Jak masz uszczelnione? Jakiej folii użyłeś?
Latem przerabiam swoje, bo przecieka :/
Zapisane

SKALAR zaglowiec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 04, 2010, 07:49:21 »

Fantastyczna sprawa, jednak ten wazon bardzo dużo psuje Tongue
Dużo lepszym rozwiązaniem będzie położyć kilka łupków (lub otoczaków by pasowało do całości)  i zrobić z nich mini kaskadę (masz pompę więc da radę), być może kiedyś zaplanujesz też jakieś roślinki w tym miejscu i wtedy będzie super kompozycja.
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 04, 2010, 09:06:38 »

Wstrzymywałem się, ale muszę to napisać!  Grin
Strumyczek ma dużą wadę, jest za wąski. Nie można usiąść latem, zamoczyć nogi i chłodzić piwo w strumyku z książką w ręku i to wymaga naprawienia.  Wink
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 04, 2010, 09:09:50 »

Super sprawa, a wazon - czemu nie, w końcu to nie akwarium. Tak sobie myślę, czy by takiego strumyka np. nie można było wykorzystać jako naturalnego filtra, np. (nie wiem czy się teraz nie wygłupiłem) hydroponika, może isnieją jakieś rośliny, które wytrzymałyby naszą zimną temperaturę (w sensie nietropikalną) i zimy to czemu by kilka takich nie zasadzić, ale ja tam w tym jestem zielony, zwłaszcza, jeżeli chodzi o krajowe rosliny, tylko taki koncept naturalnej filtracji mi się zrodził, kiedy zobaczyłem taki fajny, długi, ale niewykorzystany strumyk.
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 04, 2010, 09:11:59 »

A ja napiszę że wogóle mi się nie podoba... wygląda jak gruzowisko, za dużo tych kamieni i zero naturalności. Osobiście wykopałbym rów i dał wodzie samej go ukształtować co najwyżej wysypałbym żółtym piaskiem.

2 na 10 za wygląd ale 10 na 10 za pomysł
Zapisane

Leśny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 04, 2010, 09:21:20 »

Jak masz uszczelnione? Jakiej folii użyłeś?
Latem przerabiam swoje, bo przecieka :/
Zwykła czarna folia,niezbyt gruba,chyba nawet jest to budowlana,ale wszystko jest ok  Smiley

Fantastyczna sprawa, jednak ten wazon bardzo dużo psuje Tongue
Dużo lepszym rozwiązaniem będzie położyć kilka łupków (lub otoczaków by pasowało do całości)  i zrobić z nich mini kaskadę (masz pompę więc da radę), być może kiedyś zaplanujesz też jakieś roślinki w tym miejscu i wtedy będzie super kompozycja.
Tak jak pisałem,strumyk jest jeszcze w fazie dopracowywania,wszelkie pomysły mile widziane,jednak nie chcę mieć kaskady czy mini kaskady (kaskadę zrobił sobie mój brat,a ja chcę mieć coś zupełnie odmiennego)  Grin

Wstrzymywałem się, ale muszę to napisać!  Grin
Strumyczek ma dużą wadę, jest za wąski. Nie można usiąść latem, zamoczyć nogi i chłodzić piwo w strumyku z książką w ręku i to wymaga naprawienia.  Wink
To musiałbym zamontować chyba pompę conajmniej 5000L/h,a to za duże koszty jej utrzymania,bo strumyk działa cały dzień  Wink

A ja napiszę że wogóle mi się nie podoba... wygląda jak gruzowisko, za dużo tych kamieni i zero naturalności. Osobiście wykopałbym rów i dał wodzie samej go ukształtować co najwyżej wysypałbym żółtym piaskiem.
Prąd wody zmyłby cały piasek do oczka.
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 04, 2010, 09:22:52 »

Cytuj
Prąd wody zmyłby cały piasek do oczka.

Że to źle??
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 04, 2010, 09:23:51 »

wygląda jak gruzowisko, za dużo tych kamieni i zero naturalności.
Fakt, nie wygląda naturalnie, strumyki zazwyczaj są rozlane i nie ma tam takich kamoli, ale np. Białka tak wygląda.
Fotki zrobiono w złym czasie, bo jeszcze nie zarosło, a i pomysł jest w trakcie realizacji, więc może z biegiem czasu będzie bardziej dziko?

Filtrowanie po drodze można zrobić spokojnie, nadają się każde rośliny strefy przybrzeżnej, a na zimę można je włożyć na półkę do oczka, więc dobrze by było, gdyby były w koszykach.

Cytuj
To musiałbym zamontować chyba pompę conajmniej 5000L/h,a to za duże koszty jej utrzymania,bo strumyk działa cały dzień  Wink
Nie chodzi mi o większy ciąg wody, tylko o szersze miejsce, a woda sama się rozleje. Trochę bym złamał tę "rurę z wodą", to znaczy urozmaicił to jakoś. Z drugiej strony, np. w Koszycach przez rynek płynie strumyczek w prostym rowie, nikomu to nie przeszkadza. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 09:35:56 wysłane przez Muchomorek » Zapisane
SKALAR zaglowiec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #10 : Czerwiec 04, 2010, 13:00:29 »

Tak jak pisałem,strumyk jest jeszcze w fazie dopracowywania,wszelkie pomysły mile widziane,jednak nie chcę mieć kaskady czy mini kaskady (kaskadę zrobił sobie mój brat,a ja chcę mieć coś zupełnie odmiennego)  Grin
Właśnie teraz jest ni to kaskadka ni nie wiadomo co - pasuje do całości jak kwiatek do kożucha, ale jeśli zamiast tego dzbana wykończysz ten wylot kamieniami (obojętne jakimi) to wtedy będzie dużo lepiej i naturalniej - będzie wyglądało jak naturalne źródełko
Zapisane
Leśny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #11 : Czerwiec 04, 2010, 13:09:30 »

Kamieni miało być dużo,ponieważ inspiracją dla tego strumyka były górskie potoki w Tatrach,a tam w potokach jest mnóstwo kamieni różnej wielkości,kamienie służą także do zamaskowania foli którą strumyk jest wyłożony. Fotki oczka rzeczywiście są troche nieaktualne,ale mam dzisiejsze,niestety woda zielona  Tongue





Cieszą mnie opinie pozytywne i negatywne. Oczywiście wszystkie nie mogą być pozytywne,bo wpadnę w samozachwyt  Wink

Pomyślę nad zmianą tego dzbanka  Smiley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 13:12:01 wysłane przez Leśny » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: