Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Oczko wodne « Oczko wodne - UWAGA, NIEBEZPIECZEŃSTWO !
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczko wodne - UWAGA, NIEBEZPIECZEŃSTWO !  (Przeczytany 64394 razy)
PYSZCZAK_2010
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #15 : Marzec 21, 2010, 15:23:56 »

sorry,że ciebie to tak poruszyło,ale długo myślałeś nad tak oryginalnym tematem.
Zapisane

240l Malawi
M G
NIE NABIJAĆ POSTÓW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 181


gg: 12084964


WWW
« Odpowiedz #16 : Marzec 21, 2010, 22:21:37 »

hehe
         widzę że przeczytałeś cały temat i spojrzałeś na daty Tongue (jest z przed 5ciu lat)

hehehe właśnie pojechałeś na pomysłowość Przemka  Good ! Good ! Good !
ale długo myślałeś nad tak oryginalnym tematem.

A to jest indywidualna sprawa czy ktoś chce sobie zakryć rzeczkę przed dziećmi, psem czy teściową....

PS. jak masz rzeczkę to możesz robić oczko bez foli i betonu wystarczy duł kamykami wyłożyć i będzie git  Roll Eyes
Pozdrawiam papa
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 01:34:16 wysłane przez M G » Zapisane

Cool I'm your Master Cool

http://www.akwa-pasja.pl

papa Pozdrawiam [/color
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #17 : Marzec 31, 2010, 17:13:24 »

MOŻE nie zakładajmy dużego akwarium bo mieszkanie nam zaleje,może nie zakładajmy bimbrowni bo butla wybuchnie i  ściany ochlapie może,może,może.......co za g...


Na prawdę nie widzisz różnicy między zalaniem mieszkania, ochlapaniem ścian a utopieniem się dzieci ? Bez komentarza...
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
eni
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 80



« Odpowiedz #18 : Lipiec 05, 2010, 11:50:46 »

u mojej mamy  na działce jest oczko wodne ktore zalożył, sam zrobił mój ŚP tata. Uwielbiam tam jezdzic bo cała dzialka jest pamiątką po tacie, jest tam mnóstwo pracy jego rąk włożonej ale to oczko działa mi na nerwy Wink  pomimo że nie jest tam głęboko, w zasadzie caly czas krok krok chodze za dzieciakami zeby czasami nie wpaldy na glupi pomysł (wykładów wysluchaly juz sporo ale tak czy siak...) najchetniej bym zlkiwidowała to oczko, ale po pierwsze mama sie nie zgodzi a po drugie mam senstyment. W tym roku znów pływa tam 6 rybek, dzieciaki miaja radoche popatrzeć Wink my się musimy zmieniać w chiodzeniu za bąblami
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #19 : Lipiec 05, 2010, 12:06:36 »

Moja najmłodsza skoczyła na główkę do oczka, żona ją wyciągała za nogę.
Zapisane
Luna_s20
Licho
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 33



WWW
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 19, 2012, 06:09:12 »

Eh, normalnie mi się flaki wywróciły.
Przemek, bardzo dobrze że upominasz o tym oczku.
Sama znam 2 przypadki takiego utopienia - w jednym to nawet nie oczko tylko kałuża wręcz, dziecko pod opieką rodziców. Na chwilę się odwrócili, dziecko pobiegło - wystarczyło.
Przy żadnym dziecku nie da się stać 24h na dobę. Warto mieć to na względzie budując zbiornik. Dziecko należy zabezpieczyć przed dostępem do ognia, wody, lekarstw, ostrych narzędzi, chemikaliów, otwartych okien. Bo sama chęć upilnowania potomka nie wystarczy.
A - i jeszcze coś ważnego - zapewnienie / nie zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa nie jest prywatną sprawą bo dzieci to ludzie a nie jakaś prywatna własność.
Zapisane

Licho nie śpi...
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 19, 2012, 07:51:34 »

Dziecko należy zabezpieczyć przed dostępem do ognia, wody, lekarstw, ostrych narzędzi, chemikaliów, otwartych okien.
A najlepiej to trzymać pod kloszem lub w akwarium.
Zapisane

Luna_s20
Licho
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 33



WWW
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 19, 2012, 08:56:49 »

Oj, ducze ducze... Czytam trzeci twój post z kolei, i w trzecim moja osoba coś ci nie pasuje. I ok - wszak nie wszyscy muszą mnie uwielbiać.
Nie napisałam że pod kloszem. Ale czy do któregokolwiek z wymienionych przeze mnie niebezpieczeństw dopuściłbyś naprawdę dziecko? Shocked
Zapisane

Licho nie śpi...
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 19, 2012, 09:18:32 »

Oj, ducze ducze... Czytam trzeci twój post z kolei, i w trzecim moja osoba coś ci nie pasuje. I ok - wszak nie wszyscy muszą mnie uwielbiać.
Nie ma co sobie brać do siebie takich rzeczy Smiley Ktoś się zaczął na forum odzywać i to jest super. A ja odpisuje tak jak odpisuje Smiley nie żeby Cię zniechęcić ale jeszcze bardziej zachęcić ( a może i sprowokować Wink

Cytuj
Nie napisałam że pod kloszem. Ale czy do któregokolwiek z wymienionych przeze mnie niebezpieczeństw dopuściłbyś naprawdę dziecko? Shocked
Dziecko musi sporo doświadczyć na własnej skórze, żeby się czegoś nauczyło. Jak się raz czy kilka razy nie poparzy to nie uwierzy, że ogień nie jest fajny z bliska. Oczywiście skakanie z otwartego okna z 3 piętra należy mu wyjaśnić bardziej teoretycznie Wink Ja tam kiedyś musiałem włożyć gwoździa do kontaktu, żeby zobaczyć o co chodzi z tym, że prąd kopie Wink i nie mam pretensji do rodziców, że mnie przed tym nie uchronili Smiley
Zapisane

Luna_s20
Licho
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 33



WWW
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 19, 2012, 09:24:20 »

No, to z siedmiolatkiem pogadasz. Ale dwulatkowi nie wyjaśnisz choćbyś pękł. A przykładów mam pod ręką ogrom. Chociażby maluch który napił się kreta w markecie czy właśnie ten utopiony nieszczęśnik, również dwulatek. Czterolatek zanim poparzy siebie - poparzy meble, sprzęty, sąsiada i kota, i zaczadzi dziadka z babcią jak mu dasz zapalniczkę Wink
A co do brania do siebie - powszechnie wiadomo że 1) - jestem licho. 2) co rude to wredne.
Więc nie tyle biorę sobie do serca ile jestem obrażalska panna  Grin
Zapisane

Licho nie śpi...
Andziara
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #25 : Listopad 15, 2013, 08:24:54 »

Nie spodziewałam się, że temat wywoła tyle niesnasek. Ja sama kiedyś chciałam zrobić oczko, ale jednak troska o bezpieczeństwo mojej córki zwyciężyła. Bo zabezpieczanie go siatką czy innym tałatajstwem psułoby efekt.
Zapisane
Kamciasa
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #26 : Listopad 23, 2013, 06:37:49 »

Zanim zaczęłam w ogóle rozważać zrobienie oczka pierwszą kwestią o jakiej pomyślałam było właśnie jego zabezpieczenie. Teraz cieszę się z efektów swojej pracy i jednocześnie jestem spokojna o moje dzieciaki, bo jest wszystko odpowiednio zabezpieczone.
Zapisane
Pandra
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #27 : Grudzień 02, 2013, 15:28:35 »

Wydaje mi się, że mylą się tu pojęcia, dzieci należy ustrzec przed pewnym zagrożeniem, choć wcale nie oznacza to klosza. Mam oczko wodne, zawsze mam oko na dzieci które tam podchodzą, bo różnie może być, ale moja kuzynka też oczko wodne miała, maluch podszedł, poślizgnął się, wpadł i w tym roku mija pięć lat od jego śmierci.
Wypadki się zdarzają gdy można zminimalizować ich ilość przez jakieś formy bezpieczeństwa to czemu tego nie robić.
Zapisane
Indardo
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3

Uśmiechnięta i zadowolona z życia :)


« Odpowiedz #28 : Grudzień 13, 2013, 11:31:09 »

Dokładnie tak trzeba zachować maksymalna ostrożność nawet przy zwykłym oczku wodnym i albo jakoś oddzielić je od dzieci albo pilnować ich zawsze gdy bawią się w okolicy oczka..
Zapisane
Ewendie92
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #29 : Styczeń 14, 2014, 12:29:11 »

Ostrożność jest bardzo ważna.. niby małe oczu a może nieść za sobą wiele niebezpieczeństw..
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: