Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Oczko wodne « Czego do oczka nie stosować?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czego do oczka nie stosować?  (Przeczytany 3409 razy)
kondziu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« : Grudzień 30, 2007, 15:13:35 »

Otwarłem taki wątek (trochę samowolnie), ale otwarłem, żeby przestrzec was przed używaniem niektórych środków chemicznych.
Pierwszym z nich jest Pix113, przywlógł go tata z roboty (bo mam cały czas oczko zielone i nie ma rady). Dawaliśmy go pare razy i nic. To raz daliśmy raz trochę więcej i 4 karasie kolorowe, 2 karpie koi, i ok: 18 ryb zwykłych szarych stawowych padło. Przez głupote  Angry No i za tą cenę woda była krystalicznie czysta do dna. Cuż mi po pustej wodzie było  Undecided       
Zapisane
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #1 : Grudzień 30, 2007, 16:22:16 »

Przyczyną tego może być za duże nasłonecznienie w zbiorniku,  duża ilość ryb w stosunku do wielkości oczka, za słaby filtr. Aby tego uniknąć można zasadzić lilie wodną, kaczeńczce ( tylko nie za dużo bo są ekspansywne). A co do środków chemicznych to używać tylko w ostateczności które są przeznaczone do oczek wodnych i w odpowiedniej ilości, aby nie było katastrofy.   Smiley
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
kondziu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #2 : Grudzień 30, 2007, 21:46:19 »

Rośliny to mam (lilie też). No a słońce oświetla w miare  normalnie zbiornik. Moje oczko ma ok: 8 kubików.   
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: