Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: [1] 2 3 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 234635 razy)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« : Listopad 01, 2007, 20:58:43 »

Zauważyłam, ze jest bardzo dużo pytań o ilość, wielkość i jakość ryb do danych akwariów, typu:
"Czy takie a takie rybki pasują do takiego a takiego akwarium?" albo "Ile takich a takich rybek mogę trzymać w takim a takim akwarium?".

Otwieram zatem ten wątek i bardzo proszę o zadawanie pytań o obsadę w tym temacie.

Bardzo proszę także o podawanie na wstępie informacji o parametrach wody i wielkości zbiornika co pomoże nam Wam pomóc oraz o trzymanie się głównego tematu. Każde posty nie na temat będą usuwane bez powiadamiania.

Nie będziemy za was wybierać ryb bo nie wiemy co Wam sie podoba. Jeśli nie wiesz co Ci się podoba to ich do zoologicznego i wróć z konkretnym pytaniem.

EDIT. W związku z otwarciem nowego poddziału Obsady, pytania odnośnie ilości, wielkości i jakości ryb do danych akwarium zadajemy tylko w tym dziale.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2007, 11:22:17 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
mmaggdaa92
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #1 : Listopad 02, 2007, 12:55:04 »

Niedługo dostanę nowe akwa 140l i chciałam zrobic zarośnięte akwarium wielogatunkowe  Cheesy
 . Mam doświadczenie już z pielęgnicami i pyszczakami. Podobają mi się takie gatunki ryb: neony innesa, gupiki, molinezje, kiryski, mieczyki, otoski, gurami i przede wszystkim skalary. Nie wiem, czy one mogą ze sobą żyć i ile mogłabym trzymać w tym akwa. Może macie jakieś inne propozycje rybek lub biomów?
Zapisane
adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #2 : Listopad 02, 2007, 13:04:25 »

witam
Emi mozesz mi poweidziec obsade do akwa 70 litrow i 1000 myslalem nad paletami ale nie wiem ile one kosztuja a ewentualnie do tysiaka jakie rybcie
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 02, 2007, 14:51:07 »

mmaggdaa92, a jakie wymiary ma Twoje akwarium i czy możesz podać jaką masz wodę (twarda, miękka, jakie ph itp)?

adus12345, czy możesz wyrażać sie jaśniej z tym tysiakiem?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
::Martyna::
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 203


« Odpowiedz #4 : Listopad 03, 2007, 13:58:54 »

Tysiak to tysiąc o ile się nie myle Cheesy

On chce, żebyś podała mu obsadę do akwarium - 70 l. i 1000 l.  Myślał nad paletkami, ale nie wie ile kosztują , ewentualnie do tysiąca złotych.

Dobrze Cię zrozumiałam adus12345 ?
Zapisane

x))
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #5 : Listopad 03, 2007, 15:18:31 »

ja to zrozumiałem ze on chce wsadzić do 70l. paletki Roll Eyes i pyta się jakie ryby do 1000l.

Ja ci moge odrazu powiedziec że 70l. na paletki to zamało.Lepiej trzymaj tam neonki.
A do 1000l. wsadził bym jakieś pielęgnice mase korzeni i by było Good !


Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Kicha
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 265


« Odpowiedz #6 : Listopad 03, 2007, 15:41:41 »

Bojownik + 3 otoski w 30 litrach co Wy na to??
Zapisane

W przygotowaniu 25 litrów... Ah szkoda tej 120...
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #7 : Listopad 03, 2007, 17:24:16 »

  Good ! ładna obsada Smiley daj też sporo roślin
 papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #8 : Listopad 04, 2007, 11:20:05 »

nie do 70 litrow mam juz neonki ,razbory i danio
a mysle ze do 100 litrow to paletki ale ile one kosztujei ile sztukRoslinki ozdoby urzadzenia i wszystko co potrzeba
Zapisane
Kicha
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 265


« Odpowiedz #9 : Listopad 04, 2007, 12:23:19 »

Mam 17 neonek 3 małe złote zbrojniki (nadal nie wiem jakie) 4 krewetki amano nadal żyje jeden piskorek i mam straszna kupe narybku gupików mam możliwość odchodowania ich i sprzedania tylko czy będzie im dobrze? narybku jest około 30 sztuk i starszych gupików 8 chyba zbiornik 120 litrów a ja nie chce za bardzo życia utrudniać swoim rybką jeśli będzie zdecydowane przerybienie to welonki kumpla będą miały urozmaiconą diete Cheesy pozdrawiam
Zapisane

W przygotowaniu 25 litrów... Ah szkoda tej 120...
::Martyna::
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 203


« Odpowiedz #10 : Listopad 04, 2007, 18:14:15 »

adus1234 opcja "Zmień" się kłania. Jest obok posta napisanego przez Ciebie takie cuś i lepiej tego używaj, zamiast nabijac sobie posty.

A ja mam pytanie. Planuję 150 litrowe akwarełko...No i napewno będę tam trzymać 4 x tęczanki neonowe oraz 2 molinezje lub nawet 3 + 2 krewetki Amano.  No i chciałam skalary, ale nie wiem jak będzie z relacjami Tęczanka Skalar. Może tak, ryby, które mi się podobają, ale nie wiem czy je trzymać w takim akwa:
-Platynka
-Pielęgniczka Ramireza
-zbrojnik lamparci
-Bocja wspaniała (?)
-Brzanka Sumatrzańska
-Gurami mozaikowy
-Kirysek
-Neon Innesa ( nie wiem czy OK wyglądałyby z tęczankami xD)
- Samce Gupików
- Skalar
-Bojownik
-Danio
ItD...

No i myślałam nad:
2 x skalar
4 x gurami mozaikowy
3 x kirysek pstry lub spiżowy
4 x tęczanka neonowa
2 x krewetka amano

Nie wiem podpowiedzcie coś, bo się pogubiłam ... ;p

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2007, 18:24:05 wysłane przez ::Martyna:: » Zapisane

x))
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #11 : Listopad 04, 2007, 20:13:34 »

Martyna nie wiem ale moim zdaniem trochę dużo gatunków sobie wybrałaś. ze skalarów bym zrezygnował ze względu na mniejsze rybki i jeśli masz bocje to krewetki też odpadają, gdyż bocje lubią skorupiaki. niech sie jeszcze inni wypowiedzą, ale dla mnie zdecydowanie za dużo gatunków. pozdrawiam
Zapisane

mmaggdaa92
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #12 : Listopad 05, 2007, 17:27:46 »

Akwarium ma wymiary 100cm*40*40 (około) Parametrów wody nie moge podać, bo wody jeszcze w akwa nie ma  Cheesy Na razie jeszcze jestem na etapie planowania.
Zapisane
adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #13 : Listopad 05, 2007, 18:31:49 »

witam
w akwa 70 litro mam tak 1 bojownika i 8 samic i kiryski(10) oraz glonojady (zbrojniki 5 szt)
 A do akwa 1000 litrow zdecydowalem ze palety ale po ile one sa chodzi mi ile kosztuje 1 sztuka i ewentualnie jakie gatunki i ile ryb
Ps :Pielegnice i pyszczaki mi sie nie pobaja lepsze paletki Wink Cheesy Smiley
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #14 : Listopad 05, 2007, 19:12:33 »

adus1234 opcja "Zmień" się kłania. Jest obok posta napisanego przez Ciebie takie cuś i lepiej tego używaj, zamiast nabijac sobie posty.

A ja mam pytanie. Planuję 150 litrowe akwarełko...No i napewno będę tam trzymać 4 x tęczanki neonowe oraz 2 molinezje lub nawet 3 + 2 krewetki Amano.  No i chciałam skalary, ale nie wiem jak będzie z relacjami Tęczanka Skalar. Może tak, ryby, które mi się podobają, ale nie wiem czy je trzymać w takim akwa:
-Platynka
-Pielęgniczka Ramireza
-zbrojnik lamparci
-Bocja wspaniała (?)
-Brzanka Sumatrzańska
-Gurami mozaikowy
-Kirysek
-Neon Innesa ( nie wiem czy OK wyglądałyby z tęczankami xD)
- Samce Gupików
- Skalar
-Bojownik
-Danio
ItD...

No i myślałam nad:
2 x skalar
4 x gurami mozaikowy
3 x kirysek pstry lub spiżowy
4 x tęczanka neonowa
2 x krewetka amano

Nie wiem podpowiedzcie coś, bo się pogubiłam ... ;p



za dużo ryb.Mieszanie biotopów nie jest najlepsze.tęcznki powinno się trzymac w stadzie min. 7 sztuk.
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Strony: [1] 2 3 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: