Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Planowanie obsady - towarzyskie 120l
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Planowanie obsady - towarzyskie 120l  (Przeczytany 4760 razy)
skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« : Październik 25, 2013, 17:45:34 »

Witam.

Proszę o opinie dotyczące planowanej obsady do towarzyskiego akwarium. Mam kilka pomysłów, więc bardzo proszę o opinie, które pozwolą mi ostatecznie dobrać skład.
Akwarium obecnie jest w fazie dojrzewania więc o parametrach wody nie będę pisał bo poza temperaturą reszta jeszcze jest nie ustalona (26 stopni).
Akwarium roślinne na bazie ziemi ogrodowej. Roślin nie będę wymieniał bo nigdy nie miałem głowy do nazewnictwa, w każdym razie jest tego sporo...

Sprzęt:

akwarium profilowane - wymiary 75x40x50h (ok128l brutto)
filtr tetra tec ex 700 + aquael typ fan 1
grzałka 150w z termostatem
oświetlenie 3x24W T5 (Philips aquarelle + master 865 + master 840)
pokrywa ze spienionego pcv

podłoże z drobnego żwirku rzecznego o granulacji 2-5mm, pod nim mieszanka z ziemi ogrodowej


Zaznaczam, że to są pierwsze propozycje - jak by coś było nie tak to proszę o odpowiedź\

Propozycja 1

barwnik czerwonobrzuchy - parka
otoski - 6x
tęczanka boesemana - 6x
kardynałki 12-16x (i tu właśnie się zastanawiam czy to już nie będzie za dużo jak na taki mały baniak)
Kirysek czarny 5x (jak wyżej)

szukałem czegoś do każdej strefy akwarium, najbardziej się obawiam że przesadziłem z ilością tych ryb, może odrzucić kardynałki, lub któraś z tych ryb nie pasuje do takiego zestawu...

Propozycja 2

prętnik karłowaty - 3parki
pięlęgniczka ramireza - 1 para
pielęgniczka ramireza blue - 1 para
otoski - 5x

Propozycja 3

prętnik karłowaty - 2 pary
pielęgniczka ramireza - 1 para
barwnik czerwonobrzuchy - 1 para
kiryski - 5x
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2013, 21:03:02 wysłane przez skorpion83 » Zapisane

skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #1 : Październik 27, 2013, 21:51:10 »

Chciałem dodać ankietę odnośnie moich propozycji, ale nie wiem jak, więc proszę o podanie w odpowiedzi która z propozycji jest według Was najbardziej odpowiednia (ciekawa), do takiej wielkości zbiornika, albo o odpowiedź, że żadna z podanych propozycji nie jest odpowiednio dobrana.

Z góry dziękuję, za każdą opinie. 
Zapisane

skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #2 : Październik 28, 2013, 18:43:39 »

Żadnych zastrzeżeń? Więc wychodzę z założenia, że większych błędów ta obsada nie posiada Wink
Na tą chwilę widzę to tak, że kupuję po parce:

-prętnika karłowatego
-pielęgniczek ramireza
-barwnika czerwonobrzuchego

Te trzy gatunki będą grały tutaj rolę pierwszoplanowe. Do tego dołożę ekipę sprzątającą:

-otoski 5x
-kiryski 5x

No i na sam koniec do akwarium trafią aktorzy drugiego planu, czyli jakaś drobnica, tutaj nie mam jeszcze faworytów, ale będę wybierał między:

-razborą klinową
-kardynałkami
-filigera
-neon czarny

Trafią tam jeszcze ryby które zostały po poprzedniej aranżacji, nie ma tego dużo, więc nie będą "psuć" nowej obsady (dwie z rodziny kąsaczowatych - niezidentyfikowane, 1 razbora, 1 otosek, 1 krewetka ammano, są jeszcze gupiki które kupiłem pod koniec funkcjonowania poprzedniego akwarium celem "zapełnienia" akwarium, ale ich nie będę przenosił do nowego akwa, ewentualnie 2 samce), trafią jako pierwsze do zbiornika po dojrzewaniu. Potem będę stopniowo dodawał nowych lokatorów i zobaczę jak to funkcjonuje w praktyce.

Jak nikt mnie nie skrzyczy to uznam, że rażących błędów nie popełnię tą obsadą  Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: