Pielęgnice - nie niszczące zieleni, 112l, 1 gatunkowe.

<< < (2/2)

dobraf:
Cytat: mczbyslaw  Lipiec 12, 2009, 18:20:49

pielegnice nie niszcza zieleni gdy dajesz drobny pokarm i nie dopuszczasz do tarła

jak możesz to uzasadnij na jakiej podstawie tak twierdzisz, wedle mojej wiedzy przy niektórych gatunkach pielęgnic można uprawiać rośliny, jak np. moje sajica kopią dołki w czasie tarła ale nie niszczą roślin (można by tu przytoczyć przykład skalarów, pielęgniczek - też pielęgnic tylko karłowatych) natomiast biorąc za przykład pawiookie z roślinami kiepsko by było. Sprawa jest prosta jedne tolerują inne nie.

Pethro:
pilegnice czerwonobrzuche nie niszczyły mi nigdy zielska ale mogą wykopać płytki dołek podczas tarła
skalary ale zdarza sie ze podgryzają czubki roślin
więcej pielęgnic nie miałem :))
Cytat: dwight 18  Lipiec 12, 2009, 18:44:06

Rybcie z tanganiki lub malawi w akwarium roślinnym? mało która roślina utrzyma się w takich warunkach jakie potrzebują te ryby.
raczej mało która roślina lepiej rośnie w wodzie miękkiej niż twardej, pozostaje jedynie kwestia twardości roślin jesli w akwarium maja byc gat ryb roślinozernych.

Może jakos uzasadnij swoją wypowiedz :P

Piterix:
Akary z maroni,
Pyszczak brązowy (Melanochromis brevis)
Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki
syn. Cichlasoma meeki)
Barwniak czerwonobrzuchy
Iodotropheus sprengerae - Pyszczak Rdzawy...

Nad tymi rybkami się teraz zastanawiam, jeśli ma ktoś sugestie... to proszę pisać ;-)

dobraf:
hmm, ciężki wybór ja bym się skłaniał chyba ku akarom lub barwniakom ale popatrz jeszcze na b. szmaragdowe też są ładne, dla meeki przydałby się większy zbiornik poza tym czytałem, że zdarza im się niszczyć rośliny. Co do pyszczaków się nie wypowiadam bo mało się w nich orientuje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona