Zdjęcia omawianych żyjątek..

<< < (25/25)

sebtul:
To jest Neritina, ale czy to zebra to już nie jestem pewien.
http://en.wikipedia.org/wiki/Neritina

lwica79:
owszem, Neritina Zebra

Vento  ..a na filmiku Konstruktora to przypadkiem nie małżoraczki a nie ośliczki? Też mam takie w akwariach i identyfikowałam je jako właśnie małżoraczki.

thurles:
dziękuje i pozdrawiam  :)

piotrszczypiorski:
Jeśli chodzi o wyplenienie z akwarium małych ślimaczków to ja polecam raka marmurkowego.
W 4 miesiące po zakupie roślin (oczywiście odślimaczonych) mój zbiornik aż się ruszał od tego cholerstwa.
Kupiłem sobie 2 małe raczki marmurkowe (około 1cm każdy) aby pochodować coś nowego.
Po 1,5 miesiąca raki dorosły do 6 cm a znaleźć ślimaka graniczy z cudem :)

Niestety brak ślimaków oznaczał głód dla raków więc zaczęły ścigać ryby. Krewetki na szczęście są dla nich za szybkie.
Ale teraz raz w tygodniu wrzucam raczkom malutkie kawałki rozmrożonego fileta z mintaja i  już ryb nie gonią:)

Druga zaleta tych raków to to, że ryby przy nich sporządniały chyba. Po tym jak głodne raki przystrzygły ogonki dwóm gupikom
to już żadna rybka nie myśli tknąć mniejszej od siebie. Gupiki się kocą w akwarium ogólnym i narybek sobie pływa z dorosłymi (gupiki i mieczyki)
i jakoś już 3 tygodnie pływa i nie widziałem aby je dorosłe goniły :)  Coś niesłychanego.

tomol:
Czyli mamy receptę na wytresowanie sobie rybek w akwarium :D tylko pozazdrościć:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona