Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Ślimaki Helenka  (Przeczytany 19745 razy)
karolekk1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« : Kwiecień 12, 2010, 22:24:42 »

Witam. Mam w akwarium dwa ślimaczki helenki. Od dwóch dni w moim akwarium znajduję się piasek (mała zmiana aranżacji). Zauważyłem że ślimaki zakopują się w tym piasku. Co ich nie wyciągnę to za jakiś czas z powrotem są przysypane piaskiem. Miał ktoś już może taki sam przypadek jak ja ?

Pozdrawiam
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 12, 2010, 22:39:03 »

nic się nie martw one to uwielbiają już taki ich żywot środowiskiem ich jest dno piaskowo muliste lubią też polować zakopane w piasku Smiley pozdrawiam
Zapisane

karolekk1989
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 12, 2010, 23:11:08 »

no to mnie uspokoiłeś , bo ja już myślałem że one się tam zakopią i już nie wyjdą Smiley
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 18, 2010, 11:29:19 »

podłączę się pod temat. czy helenki są rozdzielnopłciowe?
Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 18, 2010, 11:39:52 »

Tak. Samiec i samiczka są potrzebne by się rozmnożyć. Niestety ja nie umiem ich rozróżnić... czytałam że samce są ciut mniejsze i mniej pękate niż samiczki..ale to dość subtelna różnica chyba.
Zapisane

Parravon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 19, 2010, 17:47:15 »

A wiece może jak dużo helenka potrzebuje pokarmu? To znaczy poluje ona na inne ślimaki to jak dużo ich zjada np. przez tydzień?
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 19, 2010, 17:49:41 »

u mnie zaobserwowałem, że wpierdziela tak ze 4 sztuki Wink
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
Parravon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 19, 2010, 18:40:41 »

Uuuu nawet sporo tak planuje wpuścić trochę świderków do akwa i kilka helenek aby kontrolowały populacje.
Wiec będzie trzeba trochę za hodować świderków na początek aby helenki miały na co polować.
Dzięki za odp.
Zapisane
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 28, 2010, 21:33:27 »

Wyczytałem gdzieś, że bocje zjadają ślimaki... Mam w akwa helenki i jak wrzuciłbym do nich bocje to zostałyby też zjedzone?
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
robgr85
Zainteresowany
**
Wiadomości: 91


Fotograf, (Robert)


WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 07, 2010, 14:22:20 »

nic się nie martw one to uwielbiają już taki ich żywot środowiskiem ich jest dno piaskowo muliste lubią też polować zakopane w piasku Smiley pozdrawiam

czy kamieniste dno nie będzie męczarnią dla Helenek (mam podłoże z żwirku bazaltowego...)?
Zapisane

Mój FotoBlog - regularnie aktualizowany - proszę o komentowanie wpisów
http://96litrow.blogspot.com -  mój blog akwarystyczny UPDATE: 29.10.2009 - zakładamy akwarium na bazie ziemi ogrodowej - fotorelacja
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #10 : Maj 07, 2010, 18:38:28 »

robgr85 ciężko mi powiedzieć najlepiej było by o to zapytać same ślimaki  Wink uważam ze na pewno mają jakiś dyskomfort ale nic złego nie powinno się dziać nie raz widziałem helenkę na bazalcie jakoś sobie radziły ja helenek nie mam u mnie pełzaja Neritini które większość czasu spędzają na korzeniu ale po bazalcie też śmigają Smiley dodam ze mam drobny bazalt zbrojnik niebieski potrafi mi go nieźle przekopać  Grin
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2010, 18:43:43 wysłane przez Tal » Zapisane

Mataertest
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 505



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 08, 2010, 22:23:33 »

Wyczytałem gdzieś, że bocje zjadają ślimaki... Mam w akwa helenki i jak wrzuciłbym do nich bocje to zostałyby też zjedzone?

Zapewne tak, przecież helenka to tez ślimak
Zapisane

paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #12 : Maj 09, 2010, 09:23:48 »

Dzięki za pomoc.
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #13 : Maj 14, 2010, 18:40:17 »

Uuuu nawet sporo tak planuje wpuścić trochę świderków do akwa i kilka helenek aby kontrolowały populacje.
Wiec będzie trzeba trochę za hodować świderków na początek aby helenki miały na co polować.
Dzięki za odp.
wpuść garść świderków i około 4 helenki a po pewnym czasie będziesz szukał świderków,tak było u mnie
Zapisane

matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 14, 2010, 19:51:31 »

Tak. Samiec i samiczka są potrzebne by się rozmnożyć. Niestety ja nie umiem ich rozróżnić... czytałam że samce są ciut mniejsze i mniej pękate niż samiczki..ale to dość subtelna różnica chyba.




U mnie na bazalcie bez problemów sobie radzą, i duże i małe.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: