Rak, ryby, ślimaki

(1/5) > >>

jackdave:
w sklepie powiedzieli że rak akwariowy nie ruszy , nie zabije ani nie zje żadnego stworzenia z akwa a jak jest naprawde ?? można trzymać raka z rybami i,slimakami i żabką ?? i prosze o podanie optymalnej temp. dla raka


Zmieniony przez Sebastian Śro 19 Paź 2005 20:35

Komandos:
rak wykopuje i niszcze rośliny co jest duzym minusem. Ryb nie powinien obskubywac chociaz może zdażyć sie wyjątek ale bardzo zadko. Temperatura hmm jak rak to rak woli niższą tem.

lukas:
raki niszczą rośliny, "przemeblowują" akwarium i zjadają ryby. Można je trzymać jedynie z duzymi i silnymi rybami (oczywiście bez przegięć w drugą stronę).

PS: Panu w sklepie zależy na sprzedaży i zysku (to zrozumiałe więc ni emiejmy mu tego za złe) więc traktuj z dużym przymróżeniem oka to co mówi.

PS2: Określenie "rak akwariowy" jest równie precyzyjne co "rybka akwariowa". Radze przegrzebać zasoby sieci, żeby sprawdzić z jakim gatunkiem masz do czynienia w sklepie i jakich warunków wymaga.

sir Michael:
No to właściwie zależy od raka.

Wszystkie raki bez wyjątku kopią.

Co do polowania... zrobiłem takie doświadczenie :wink: - w akwarium z rybami i ampularią umieściłem samca Procambarus Alleni http://bezkregowce.w.interia.pl/html/rak_florydzki.htm - ampularię zeżarł (wcześniej mu właziła do wykopanych przezeń jam w podłożu, to ją wynosił jak kamień), codziennie ubywało kilka rybek.

Potem w akwarium z rybami i ampularią :wink: umieściłem dwa raki Cherax Misolicus (albo Cherax Papuanus 'zebra' - to zdaje się synonimy) http://bezkregowce.w.interia.pl/html/rak_papuaski.htm . Wniosek taki - kopią bardziej niż ten alleni - w dzień posadziłem w całym akwarium kakomby, rano wszystko pływało. Natomiast ani ryb, ani ślimaka nie zjadły - między nimi samymi dochodzi do walk, ale nic im się strasznego nie dzieje, nie są zjadane podczas wylinki (jedną oglądałem - końcówkę :( ). Tak więc są to raki lepsze do trzymania z innymi stworami.

Najprawdopodobniej ten Twój rak to procambarus fallax, bo one są w naszych sklepach najczęściej. Popatrz w necie (www.crusta10.de), albo opisz jak wygląda (kształt, kolor, ew. wzorki)

jackdave:
tak to jest raczej ten rak co napisałeś bo porównałem mojego razem z tym na tej stronce. On jest "grzeczny" narazie przezył u mnie jedną noc i nie ruszył żadnej ryby i żadnej rośliny :) co wy na to ??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona