Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: pułapka na ślimaki!!  (Przeczytany 29366 razy)
pepok
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #45 : Maj 03, 2008, 16:19:23 »

Można by, ale sprawdź, czy nie zniszczy Ci roślin! Wink
Zapisane

60l wielogatunkowe

1x Zbrojnik
3x Kirysek Spiżowy
3x Molinezja 1+2
2x Danio
3x gupik
3x Ampularia
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #46 : Maj 03, 2008, 22:38:56 »

Myśle ze nie powinno, szybciej chyba zrobią to ślimaki, jak im w tym nie przeszkodzę. Sad
Zapisane
Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #47 : Maj 04, 2008, 19:34:39 »

A może zacznij 'polować' na Anentome Helena-to jest ślimak co zjada inne Wink Poszukaj sobie w necie inf. Mam film http://www.myvideo.de/watch/3906209/Raubschnecke_saugt_PHS_aus
Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
Tomczyn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #48 : Maj 05, 2008, 07:21:49 »

Mi pomógł w walce ze ślimakami Piskorek... tak Piskorek. Dostałem go od znajomego na parę dni.
Nigdzie nie znalazłem informacji by ta rybko jadła ślimaki a tu w ciągu dwóch dni wybił wszystkie zatoczki (a wybierałem je po 10 dziennie wcześniej). Zeskrobał ikrę ślimaków z liści. Nie wyjąłem go wystarczająco szybko i wykończył mi także 4 ampularie. Istny morderca.

Może pomyśl o jakiejś rybce na ślimaki.
Zapisane

mAksi~`
Nowy
*
Wiadomości: 33



« Odpowiedz #49 : Kwiecień 30, 2010, 10:36:22 »

Do wędkarzy: Nie walczcie z tymi ślimakami,ja mam ich dużo w akwarium i jak idę na ryby to ładne płotki na nie wyciągam pozdro Cheesy
Zapisane
shurtugal
umiarkowany znawca terraryjnych płazów ogoniastych
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8

właściciel ryb słotkowodnych i salamandry waltla


« Odpowiedz #50 : Sierpień 04, 2010, 22:22:10 »

a może krewetki? jakieś większe odmiany mogły by pomóc.Ale co z ikrą i narybkiem Huh
Zapisane
sokrates
Marcin
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #51 : Luty 24, 2011, 08:57:06 »

A może zacznij 'polować' na Anentome Helena-to jest ślimak co zjada inne Wink Poszukaj sobie w necie inf. Mam film http://www.myvideo.de/watch/3906209/Raubschnecke_saugt_PHS_aus


potwierdzam skuteczność, w zależności od wielkości akwarium trzeba kupić z 4 -5 szt i poradzą sobie z każdą plagą. Ważne aby przez ten czas minimalnie karmić ryby, albo wręcz na kilka dni zrobić głodówkę, ponieważ najedzone Helenka nie będzie zainteresowana zatoczkami :-)
Zapisane

rybka lubi pływać...
Boomer
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82


« Odpowiedz #52 : Marzec 08, 2011, 20:53:58 »

Ja w sumie mam podobny problem z zatoczkami w krewetkarium. Niestety zgniatanie ich na szybie nie pomaga w związku z czym zastanawiam się nad helenkami, tylko pytanie czy nie zeżrą mi Clinthonów, no i oczywiście krewetek. Gdzieś czytałem lub widziałem jak helenka opracowuje krewetkę ;]
Ma ktoś doświadczenie z helenkami w połączeniu z clinthonami oraz krewetkami ? Smiley
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: