Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Krewetki w akwarium??  (Przeczytany 20980 razy)
bercik99b
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


« : Styczeń 14, 2013, 19:21:42 »

witam
moje pytanie to:
*Czy krewetki mogą być w akwarium z rybkami (neonki, bojownik, danio pawie oczka i kiryski)Huh?
*Czy krewetki pielęgnują mchy?Huh
Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam Cheesy
Zapisane

Mam akwarium 72l ale poszukuje ok 112l ^_^
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 14, 2013, 23:50:23 »

Bojownik z krewetek zrobi sobie śniadanie (z tych malych oczywiście)

Proponuję troszkę poszukać informacji o krewetkach w necie
Zapisane

PiotrekW3
Nowy
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #2 : Luty 01, 2013, 12:58:45 »

Nie tylko bojownik. Ogólnie ciężko to połączyć.
Krewetki zostaną zjedzone przez:

- skalary
- bocje
- duże pielęgnice: papuzie, pawiookie itd
- labeo
- pyszczaki
- welony
i pewnie coś jeszcze Tongue
Zapisane

ibrachim12
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 20, 2013, 12:38:35 »

możesz trzymać krewetki z rybami tylko nie licz na to że się rozmnożą a nawet jak się rozmnożą to ryby zjedzą małe
 Smiley
Zapisane
klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 25, 2013, 17:05:27 »

Najlepiej trzymać same krewetki są wtedy spokojniejsze i szybciej sie rozmnazaja
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 25, 2013, 21:06:24 »

Wszystko zależy od ryb jakie masz czy są agresywne w stosunku do krewetek czy nie są czasem głodne.
Krewetki muszą mieś dużo miejsc w których mogłyby się chować zwłaszcza mchy, będą się ładnie mnożyły pod warunkiem jeszcze że małych nie wciągnie filtr co zazwyczaj się zdarza.

Ja kiedyś w akwarium ogólnym miałem nawet nanacary które żyły sobie z krewetkami red chery co prawda szału nie było z młodymi ale jakoś tam żyły i było ich coraz więcej.
Wszystko zależy więc od kryjówek dla krewetek i rybek
Zapisane

Ampularek_pl
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 17, 2013, 19:16:52 »

Ja osobiście nie ryzykowałbym trzymania krewetek razem z innymi rybkami. Wiele z nich urządzi sobie z nich przekąskę,wiec chyba nie warto ryzykować. Na forum było już kilka wątków na ten temat,można sobie poczytać.
Zapisane
damq666
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #7 : Sierpień 17, 2018, 20:13:11 »

Może odkopuję stary wątek ale piszę z doświadczenia. Trzymam RC z prystelkami, razborkami, danio, kirysem, glonojadem syjamskim, jedna tetra, raczkiem pomaranczowym, dwiema krewetkami filtrujacymi i (olaboga) dwiema brzankami zielonymi. Wszystko żyje w totalnej mega symbiozie. Nie licząc glonojada, ktory atakuje znienacka brzanki.
Niestety przygoda z RC zaczela sie nie najlepiej, bo po wrzuceniu 4 sztuk 3 od razu staly sie obiadem brzanek, jedna byla niewybarwiona i tak mala ze zostala wciagnieta przez filtr. Trzymalem ja w filtrze miesiac az podrosla i wypuscilem ja w budowle DIY z rurek PCV, ktore juz pieknie java porosła . W tym czasie raczek "wytrenowal" brzanki, ktore przestaly interesowac tym co w baniaku zyje. Teraz mam ok 8 sztuk RC i ochoczo buszują po calym akwa bez problemu

Ps. Raczek raz tylko zaatakował danio i odgryzł jej pół glowy podczas gdy jadl groszek a danio chcialo się dołączyć do kolacji.... Cheesy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: