Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: krab akwariowy  (Przeczytany 31902 razy)
damian996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


« : Marzec 12, 2008, 00:37:53 »

Zastanawiam się nad kupnem kraba akwariowego... Nie mam jednak zielonego pojęcia o hodowli krabów... Widziałem dziś w sklepie kraby, gatunek "Red Crabs", nic więcej nei było napisane. Probowałem coś znaleźć w internecie na temat hodowli tych ciekawych stworzeń ale niestety nie znalazłem za wiele... :/ czy ktoś kiedykolwiek hodował te kraby? Wiem, że nazwa gatunkuewnie jest neipełna ale niestety sprzedawca nie był w stanie udzielić mie dokładniejszej informacji na temat tych krabów. Czy ktoś kiedykolwiek chodował takie stworzenia w akwarium? Czy nadają sie one do chodowli w ogólnym akwarium ? (są to kraby na 100% słodkowodne).  Czy przypadkiem nie potrzebują one kawałka lądu? W sklepie były one trzymane w akwarium razem z rybkami bez skrawka suchego lądu i po dłuższej obserwacji wyglądały na zadowolone Smiley Wiem, że troszke uzbierało się tych pytań ale jeszcze tylko jedno Smiley Czym karmi się takie kraby? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Damian.
Zapisane

125l - akwarium ogólne

35l - szpital/kwarantanna

groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #1 : Marzec 12, 2008, 04:00:05 »

po 1. korzystaj z opcji "zmień" w prawym górnym rogu posta do edycji istniejącej już wiadomości zamiast pisać jeden pod drugim. Wink

jeśli chodzi o kraby to nie polecam do akwarium ogólnego - mogą polować na ryby i inne stworzonka!!! powinny też mieć dostęp do lądu i kryjówek na lądzie i w wodzie. jeśli zdecydujesz się na budowę akwaterrarium dla kraba to możesz skorzystać z podpowiedzi tu:

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/cardisoma-armatum-krab-teczowy-177.html

to opis podobnego kraba - tęczowego. ogólna charakterystyka powinna się zgadzać, chociaż z tego co wiem krab czerwony jest łagodniejszy niż tęczowy (jeśli chodzi o walki w ramach gatunku). Głowy nie daję za inne podobieństwa i różnice - ale na tej stronie warto poszukać informacji ogólnych o hodowli krabów a jeśli będziesz się upierał wejdź na ich forum i popytaj nim kupisz kraba!!!
Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 04, 2009, 00:07:46 »

Podam dobry link na temat krabów. Smiley
http://www.crabs4people.com/
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #3 : Grudzień 04, 2009, 11:52:33 »

Pamietaj, ze krab musi miec mozliwosc wyjścia na ląd i nalezy mu zapewnic kryjówki. Pozaty do ulubionych zajęć krabów nalezy: niszczenie sprzetu, wyrywanie roślin, okaleczanie współlokatorów, demolowanie dekoracji i wspinaczka po kablach.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 04, 2009, 18:54:45 »

Zara posle link z youtube o krabach fiddler crabs.


Pozdrawiam Female_Raziel. i reszte.
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
chrisparypa
Nowy
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #5 : Styczeń 28, 2010, 03:19:41 »

nieprawda jest ze kraby musza miec dostep do "ladu".... oczywiscie moga miec ciekawa sprawa stworzyc takie warunki ale nie jest konieczna... co do polowania na ryby... craby akwariowe a najpopularniejszy z nich Fiddler nie poluja na ryby... nie craby akwariowe lol... co do roslin... to roznie bywa ale tez akwarystyczne craby nie sa zadnym realnym zagrozeniem dla roslin.... ja uwazam ze w akwarium bardzo fajnie wyglada parka crabow, sa ciekawycm dodatkiem.... male nieszkodliwe.... ja lubie....

okolo 10 lat doswiadczenia pracy z krabami Smiley na rybkach moze sie nie znam ale o krabach moge powiedziec duzo (blue crabs)... prowadze restauracje "Crab House" 85% to kraby... zywe... miliony rocznie....
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: