krab akwariowy

(1/2) > >>

damian996:
Zastanawiam się nad kupnem kraba akwariowego... Nie mam jednak zielonego pojęcia o hodowli krabów... Widziałem dziś w sklepie kraby, gatunek "Red Crabs", nic więcej nei było napisane. Probowałem coś znaleźć w internecie na temat hodowli tych ciekawych stworzeń ale niestety nie znalazłem za wiele... :/ czy ktoś kiedykolwiek hodował te kraby? Wiem, że nazwa gatunkuewnie jest neipełna ale niestety sprzedawca nie był w stanie udzielić mie dokładniejszej informacji na temat tych krabów. Czy ktoś kiedykolwiek chodował takie stworzenia w akwarium? Czy nadają sie one do chodowli w ogólnym akwarium ? (są to kraby na 100% słodkowodne).  Czy przypadkiem nie potrzebują one kawałka lądu? W sklepie były one trzymane w akwarium razem z rybkami bez skrawka suchego lądu i po dłuższej obserwacji wyglądały na zadowolone :) Wiem, że troszke uzbierało się tych pytań ale jeszcze tylko jedno :) Czym karmi się takie kraby? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Damian.

groszek69:
po 1. korzystaj z opcji "zmień" w prawym górnym rogu posta do edycji istniejącej już wiadomości zamiast pisać jeden pod drugim. ;)

jeśli chodzi o kraby to nie polecam do akwarium ogólnego - mogą polować na ryby i inne stworzonka!!! powinny też mieć dostęp do lądu i kryjówek na lądzie i w wodzie. jeśli zdecydujesz się na budowę akwaterrarium dla kraba to możesz skorzystać z podpowiedzi tu:

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/cardisoma-armatum-krab-teczowy-177.html

to opis podobnego kraba - tęczowego. ogólna charakterystyka powinna się zgadzać, chociaż z tego co wiem krab czerwony jest łagodniejszy niż tęczowy (jeśli chodzi o walki w ramach gatunku). Głowy nie daję za inne podobieństwa i różnice - ale na tej stronie warto poszukać informacji ogólnych o hodowli krabów a jeśli będziesz się upierał wejdź na ich forum i popytaj nim kupisz kraba!!!

Krab:
Podam dobry link na temat krabów. :)
http://www.crabs4people.com/

Female_Raziel:
Pamietaj, ze krab musi miec mozliwosc wyjścia na ląd i nalezy mu zapewnic kryjówki. Pozaty do ulubionych zajęć krabów nalezy: niszczenie sprzetu, wyrywanie roślin, okaleczanie współlokatorów, demolowanie dekoracji i wspinaczka po kablach.

Krab:
Zara posle link z youtube o krabach fiddler crabs.
http://www.youtube.com/watch?v=kLHrNgXxkEg


Pozdrawiam Female_Raziel. i reszte.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona