Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Nierybiaste « Jak pozbyć się ślimaków z akwarium? Szukam porad
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak pozbyć się ślimaków z akwarium? Szukam porad  (Przeczytany 32511 razy)
Sylwia_K1
Nowy
*
Wiadomości: 28


« : Grudzień 26, 2008, 20:50:07 »

Witam, jakieś pół roku temu kupiłam rośliny, w których najprawdopodobniej znajdowały się ślimaki. Niestety było ich bardzo wiele. Pojechałam do sklepu akwarystycznego (innego niż zakupione wcześniej rośliny) gdzie sprzedawca zaproponował zakup specjalnego środka na zwalczanie ślimaków. Zastosowałam środek, jednocześnie wyparzyłam wszystko co znajduje się w akwarium ( muszle, korzeń, itp.) Jakiś tydzień temu zauważyłam, że w moim zbiorniku są znowu ślimaki Sad Jak się ich pozbyć? Proszę o pomoc.
Zapisane
luk193
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 331


« Odpowiedz #1 : Grudzień 26, 2008, 20:56:51 »

Jeśli masz duży zbiornik to bocje powinny pomóc jednak według mnie najskuteczniejsze są ślimaki Anetome Helena
tu masz link
http://www.allegro.pl/item514450602_anentome_helena_zje_wszystkie_slimaki_super_cena.html
I jeszcze jedno.Jakie to są ślimaki?  Huh
Zapisane

Sylwia_K1
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #2 : Grudzień 26, 2008, 21:03:45 »

ZDzięki, zaraz sprawdzę, jednak jeśli chodzi o nazwę ślimaka, to nie mam bladego pojęcia, jedyne co mogę powiedzieć to jak wygląda, są niewielkich rozmiarów z ciemną skorupką zakręconą na końcu. Zbiornik mam 112L.
Zapisane
Sylwia_K1
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #3 : Grudzień 26, 2008, 21:06:06 »

Jeszcze pytanie, ile musiałabym ich kupić aby pozbyć się tych orkopnych slimaków?
Zapisane
luk193
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 331


« Odpowiedz #4 : Grudzień 26, 2008, 21:06:28 »

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=4306.0

tutaj sprawdż
Zapisane

luk193
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 331


« Odpowiedz #5 : Grudzień 26, 2008, 21:07:15 »

Jeszcze pytanie, ile musiałabym ich kupić aby pozbyć się tych orkopnych slimaków?


Wystarczy jedna  Cool  Smiley
Zapisane

Sylwia_K1
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #6 : Grudzień 26, 2008, 21:21:42 »

Na moje oko to rozdętka Sad śa małe i jest ich dużo
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 26, 2008, 22:20:35 »

Jeszcze pytanie, ile musiałabym ich kupić aby pozbyć się tych orkopnych slimaków?


Wystarczy jedna  Cool  Smiley

Na 112 l? Helenki są skuteczne, to fakt, niestety po zjedzeniu ślimaka są na kilka dni napchane i nic nie jedzą. Jedna helenka to za mało na sporą kolonię rozdętki. U mnie w 160 l łazi 10 helenek i nie zauważyłam jakiegoś strasznego zmniejszenia się populacji rozdętek. Od czasu do czasu widzę tylko pustą muszelkę po rozdętce. Jak będziesz z helenkami współpracować tzn wybierać ręcznie rozdętki a helenka będzie wyjadać te, których nie widzisz to powinnaś bezbólowo osiągnąć sukces za jakiś czas (dłuższy). Nie zapomnij także o tym aby nie przekarmiać ryb bo wtedy rozdętki mnożą się jak szalone.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
luk193
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 331


« Odpowiedz #8 : Grudzień 26, 2008, 22:23:10 »

Dziwne . U mnie 1 helenka zżarła w ciągu jednego miesiąca wszystkie ślimaki...Ale piskorki wcinały ikrę
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 26, 2008, 22:25:46 »

Zatoczki czy rozdętki?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Sylwia_K1
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #10 : Grudzień 26, 2008, 22:50:25 »

no i... dylemat ile mam kupić helenek, narazie w akwarium nie mam więcej ślimaków niż ryb, ale jednak chcę się ich pozbyć Smiley
Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #11 : Grudzień 26, 2008, 23:18:43 »

Cytuj
no i... dylemat ile mam kupić helenek, narazie w akwarium nie mam więcej ślimaków niż ryb, ale jednak chcę się ich pozbyć
Kup na początek dwie - trzy i zobaczysz jaki będzie efekt, zawsze możesz jeszcze potem dokupić.
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Sylwia_K1
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #12 : Grudzień 26, 2008, 23:53:35 »

Kup na początek dwie - trzy i zobaczysz jaki będzie efekt, zawsze możesz jeszcze potem dokupić.

Dzięki, tak zrobię , może pozbędę się tych """""gadów"""" w moim zbiorniczku, wtedy będę zadowolona Smiley Pozdrawiam, jak masz jakieś nowe pomysły to czekam na forum
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #13 : Grudzień 27, 2008, 00:01:29 »

Mozesz tez ugotowana (nie za miekko) marchew zawiesic na mocnej nitce i sporo slimakow w ten sposob wyjmujesz. Mozesz tak robic do skutku az marchew bedzie pusta. Stosowany tez jest sloik z zamontowanym w wieczku lejkiem, slimaki wchodza ale nie moga wyjsc ( jak znajde ten post to Ci podesle)
Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #14 : Grudzień 27, 2008, 18:17:34 »

Cytuj
Na moje oko to rozdętka  śa małe i jest ich dużo


rozdętka to bardzo pożyteczny ślimak nie musisz ich tępić ni jedzą one żywych roślin jeśli już to tylko obumarłe żywią się one:karmą dla ryb i odchodami ryb to tacy czyściciele akwarium.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: