Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21
  Drukuj  
Autor Wątek: Galeria nieproszonych gości  (Przeczytany 215375 razy)
Tomekk98
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #285 : Czerwiec 05, 2011, 14:24:00 »

Sory ze odswiezam

Ale mam ślimaczki , myśle ze to rozdętki

ale nie jestem pewny

Zdjecia : http://imageshack.us/g/803/sam0425.jpg/

Niestety sa troszke niewyraźne ( sa one na tej pólce )

male info o nich

- Sa w wodzie , szybko sie poruszaja i czasami "Lewituja"
- Czasami wyjda na powierzchnie (na polke na ktorym stoi akwarium) przez drziurke na kable.
i chyba giną wtedy
-Jest ich bardzo bardzo dużo


Sa one szkodliwe ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 14:25:42 wysłane przez Tomekk98 » Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #286 : Czerwiec 05, 2011, 22:19:44 »

no wygląda to na rozdętkę. Szkodliwe nie są. żrą gnijące resztki roślin szybko się mnożą jak na ślimole przystało. Sprzątaj dokładnie akwa z tego typu rzeczy a ograniczysz ich populację.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Tomekk98
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #287 : Czerwiec 06, 2011, 09:38:15 »

"tego typu rzeczy"

w sensie gnijace resztki roslin ?
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #288 : Czerwiec 06, 2011, 22:55:51 »

tak, zgniłe rosliny, nie przekarmiaj ryb, wybieraj ślimaki. Zresztą tak jak pisałem dużych szkód nie robią. Miałem je za każdym razem i nigdy mi jakoś nie przeszkadzały. Jak chcesz się ich pozbyć na dobre i masz warunki to stadko piskorków załatwi sprawę.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
kto5
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 63

240l ogólne


« Odpowiedz #289 : Sierpień 15, 2011, 15:59:40 »

A moja bocja jest jakaś nieaktywna bo ślimaków nie ubywa Cheesy


Bo jednej bocji sie nie trzyma weź dokup albo ją oddaj
Zapisane
vonzgred
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #290 : Sierpień 31, 2011, 21:55:24 »

Nie zrobiłem zdjęcia, bo nie mam czym. Zwykła cyfrówka tu nie starczy - musiałbym miec jakis superobiektyw - bo detali tego żyjątka nie widzę nawet przez lupę.
Dlatego wklejam tylko szkic planu ogólnego Smiley, tyle detali ile widzę przez szkło powiększające.



Jest tych żyjątek w akwarium całe mnóstwo - pozbywałem się części roślin, więc zlazły z nich i obsiadły szyby - ale jak przestałem bałaganić w akwarium wróciły do toni, na szybach pozostało ich jedynie dużo (a nie całe mnóstwo Cheesy). Poruszają się w kierunku zaznaczonym strzałką, skokami długości od 1 do 5 cm. Największe z nich mają 2/3 mm długości (dwie trzecie, a nie dwa do trzech), jest też kupa mniejszych - że to ten sam gatunek, wnioskuje ze sposobu ruchu, nie wyglądu, bo te mniejsze to już tylko malutkie białe punkciki.
Nie wyglądają szkodliwie, ale trochę szpecą.
Pytanie, co to jest? Widzialem na yt filmik z ośliczkami, ośliczki nie poruszają się tak szybko.

Pytanie numer dwa, jak dla mnie ważniejsze - jakie rybki to zjedzą? Chciałbym się tego pozbyć metodą biologiczną, a że rzecz się dzieje w 54l zamieszkanym tylko przez 6 kirysków panda i planuję dokupić tam jakieś rybki do toni, pomyślałem, że wybiorę gatunek również pod kątem pozbycia sie tego białego śmiecia. Wszystko małe się nada, jestem otwarty na propozycje - tylko nie gupiki Tongue Żadnych żyworódek, mam już dośc biegania po sklepach i wmuszania mieczyków sprzedawcom Cheesy

Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #291 : Wrzesień 01, 2011, 08:18:48 »

Stawiam na OCZLIKA, rzuć okiem w sieci czy to to co masz u siebie.

Żyjątko niiegroźne, zjadane baaardzo chętnie, szczególnie przez narybek bo duże ryby są za duże żeby się nim interesować. Oczlik schowa się w momencie kiedy pojawią się ryby pływające w toni, zwykle go w akwariach z rybami nie widać wcale, wyłazi za to np w krewetkariach.
Zapisane
vonzgred
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #292 : Wrzesień 01, 2011, 11:57:05 »

Wydaje się pasować. Faktycznie, na największych wydawało mi się, że widzę jakieś czułki na czubku, więc nawet pasuje.

A jakie dorosłe rybki będą to konsumować? Bo mógłbym tam wpuścić narybek mieczyka... ale skończyłoby się to 50tką dorastających w za małym akwarium rybek. Wpuścić samicę w ciąży łatwo, odłowić kilkadziesiąt knypków w roślinniaku trudniej Cheesy Ale jak napisałem, rozważam zakup jakiś małych rybek do tego akwarium... ale to będą już dorosłe, albo podrostki...

edit: Tak, to napewno oczlik. Cięzko mi bylo przejść wyobraźnią od zdjęć mikroskopowych, do tego co widzę na szybach, ale znalazłem tu na forum takie coś:

I wszystko pasuje. Te małe "bombki" to samice, a wydawało mi się, że widze też bombki bez "stateczników" i to będą samce. Czyli mam oczlika. Mnóstwo oczlika Tongue
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2011, 12:10:32 wysłane przez vonzgred » Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #293 : Wrzesień 01, 2011, 13:15:58 »

Wpuszczaj narybek - zobaczysz jak szybko będą rosły na takiej dawce protein Cheesy Nikt ci nie każe wpuszczać samicy - odłów sobie z 10 sztuk młodzieży i je daj do walki z oczlikiem, jak będziesz wiedział ile wpuściłeś to będziesz wiedzieć też ile wyłowić Wink
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #294 : Wrzesień 12, 2011, 16:52:49 »

Dorzucę się do galerii bestii i pokażę moje wypławkarium Smiley jest to zbiornik o pojemności około 1 litra stojący na oknie. Wypławki hoduję od jakiegoś czasu a z nimi kilka większych i mniejszych krewetek - wroga trzeba w końcu dobrze znać.

W mchu:

duże: http://www.gosieks.pl/gal/wyplawek-001.jpg

Składanka potworów:

duże: http://www.gosieks.pl/gal/wyplawek-kolaz-001.jpg
Zapisane
vonzgred
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #295 : Wrzesień 23, 2011, 13:46:30 »

Założyłem sobie jakiś miesiąc temu glonarium (słoik na oknie, do którego nawrzucałem zebranych przy czyszeniu akwarium nitek), które przekształciłem w zatoczkarium (jak już się zielonego żarcia trochę narosło ), docelowo chcę zrobić z tego kotnik dla helenek (jak już zatoczki się rozmnożą).
Zauważyłem jednak białe, pełzające nitki i postanowiłem dowiedzieć się co to, i czy to niebezpieczne - jednak po lekturze powyższego posta, mam prawie pewność, że to wypławki, bo sytuacja jak widać jest identyczna. Zazdroszczę aparatu, bo ja mogę jedynie opisać to słownie jako białe kreseczki "pełzające" po szybach i w toni od 2 do 4mm długości:)

Ale mam parę pytań - w pierwszym poście tego wątku napisane jest " Wszystkie gatunki są drapieżne, jednak ze względu na niewielki rozmiar, nie stanowią zagrożenia dla ryb. Mogą niszczyć ikrę. Wszystkie cech*ą się światłowstrętem."

Czy mogą być niebezpieczne dla jajek ślimaków? Bo to jedyne na czym mi w tym słoiku zależy Smiley
Co z tym światłowstrętem? Trudno o gorzej zacienione miejsce niż słoik na oknie bez żadnego podłoża, w którym można by się zakopać i bez żadnych liściastych roślin (bo nitek jeszcze nie ma tyle, żeby dawały jakikolwiek cień)
Gdyby pierwsze pytanie miało odpowiedź twierdzącą, jak się ich pozbyć?
Zapisane
oskarlelystad
Zainteresowany
**
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #296 : Styczeń 06, 2012, 18:38:18 »

Dzisiaj na tafla wody zauwazylem takie cos ok 3-4cm. Drugie znajdowalo sie na naczyniu ktore stoi na akwarium.

http://imageshack.us/photo/my-images/585/dziwnejajka.jpg/
Zapisane
oskarlelystad
Zainteresowany
**
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #297 : Styczeń 06, 2012, 18:39:22 »

Juz wiem to jaja ampularii
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 18:52:45 wysłane przez oskarlelystad » Zapisane
Georgi
Nowy
*
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #298 : Kwiecień 02, 2012, 20:58:21 »

małe chude jak niteczka dlugie na max 5 mm i przez chwile pływało w akwa na powierzchni jak wąż wodny zostało bardzo szybko zjedzone ale powiedzcie co to ?
pewnie nicienie Smiley ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2012, 21:02:59 wysłane przez Georgi » Zapisane
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #299 : Styczeń 01, 2013, 21:19:50 »

Czy gupiki i mieczyki wyjedzą wszystkie wypławki w akwarium? W krewetkarium pojawiły mi się wypławki, nie chcę lać chemii i dlatego zastanawiam się nad wpuszczeniem tam z dwóch gupików lub kilkanaście sztuk narybku gupik/mieczyk. Czy ryby poradzą sobie z wypławkami?
Zapisane

gg - 4479432
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21
  Drukuj  
 
Skocz do: