Błotniarka stawowa

<< < (3/3)

Tramal:
Żyworódki nie są groźne dla ludzi ale z rzeki też mogą zawlec choroby groźne dla ryb. Są obok błotniarki wymieniane jako te co se w akwa nie powunny znaleźć. Może tak ampularie w pasi markerem pomalować i juz amu muszlę do żyworódki podobną ;) Pozdrawiam

Jarecki:
No ok.Może i nie warto niepotrzebnie ryzykować i można "coś" przywlec to się zgodzę,chyba że będziemy trzymać osobno jak już ktoś będzie bardzo ciekawy.Heh! chciałem dobrze a mogłem się przyczynić do "zagłady" akwarium komuś niechcący.  :oops: A tak już w nieco innym tonie to paski na mpularii mógłbym zrobić ale jak jej wywinąć muszlę na drugą stronę by skręcona była w prawo(czy w lewo) to już pojęcia nie mam.. :wink: POZDRAWIAM.

Harpia:
Cytat: mdramski

Tak samo toksyczne jak wszystkie inne stworzenia.


To zabrzmiało jakby były z Czarnobyla :mrgreen:

Tramal:
Nie no w osobnym akwa to żyworódka może wyglądać nawet ciekawie :) a jak ja wykręcić to nie wiem to chyba tak jak w wojsku okopać się w wodzie ;) Pozdrawiam

kruczak:
Po pierwsze: Nosicielem motylicy wątrobowej może być również zatoczek rogowy
Po drugie: Forma inwazyjna motylicy wątrobowej - metacerkaria - to osiadła głównie na roślinach wodnych cysta oczekująca na zjedzenie przez żywiciela ostatecznego. Jeszcze nie widziałam, żeby ktokolwiek jadł roślinki z akwarium, wiec się raczej nie zarazicie ;)
Po trzecie: Istnieje możliwość posiadania całkiem zdrowych błotniarek stawowych w akwarium. Wystarczy dwa dorosłe osobniki włożyć do zbiornika z jakimiś przedmiotami, na których błotniarki mogłyby złożyć jajka. Następnie wyjmujemy ten przedmiot i wkladamy do nowego zbiornika. Po jakimś czasie wykluwają się nam zupełnie zdrowe małe błotniarki ;) Oczywiście istnieje tu ryzyko, że możemy przynieść nową rybę do akwarium ze sklepu, ktora bedzie miala jakiegos pasozyta a obecnosc blotniarek umozliwi dalsze sie jego rozprzestrzenianie i zarazenie reszty ryb.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona